A címvédő Szlovákia Németországot, míg Csehország a házigazda finn válogatottat győzte le a jégkorong világbajnokság csoportküzdelmeinek záró napján. Az D csoportból a szlovénok, az A csoportból a japánok estek ki.

Hatalmas meglepetésre Csehország legyőzte a házigazda finn válogatottat az A csoportos jégkorong-világbajnokság zárónapján. A turkui Elysee Arenában az idei vébé eddigi legizgalmasabb összecsapását láthatták a nézők, mintegy tizenegyezer torok folyamatosan buzdította a hazai együttest, amely az első harmadban Peltonen révén meg is szerezte a vezetés.

Az egyenlítést a 33. percben az NHL legjobb gólszerzője, Hejduk találata adta meg, a Colorado Avalanche csatára első mérkőzésén mindjárt góllal mutatkozott be. Nem véletlenül jegyezte meg Slavomir Lener kapitány: "Ha ez azt jelenti, mindig gólt szerez, amikor a kezdőcsapatba állítom, ám legyen!" A harmadik harmadban bár mindent elkövettek a finnek, mégis a csehek szerezték meg a győztes találatot: Duda passzát követően Straka pontos lövése lecsendesítette a közönséget.

Az A csoportban Szlovákia simán, 3-1-re verte Németországot, mintegy revánsot véve a Salt Lake City-i olimpián elszenvedett vereségért. "Tudtuk előre, hogy nehéz összecsapásra számíthatunk. A németek fegyelmezetten védekeztek, s nehéz volt ellenük felépíteni támadásainkat" - nyilatkozta Frantisek Hossa szlovák szövetségi kapitány. "Jó mérkőzést játszottunk, boldog vagyok, hogy szembe kerültünk a világbajnokkal, s fegyelmezett, kemény játékkal rukkoltunk elő" - fogalmazta meg a vesztes fél részéről Hans Zach szakvezető.

Eredmények, A csoport, 3. forduló:
Szlovákia - Németország 3-1 (0-1, 2-0, 1-0)
Palffy (25.), Visnovsky (30.), Orszagh (53.), illetve Benda (19.)

Ukrajna - Japán 5-1 (2-0, 2-0, 1-1)
Procenko (17.), Szalnyikov (18.), Sirjajev (25.), Harcsenko (30., 53.), illetve Kavasima (45.)

A csoport végeredménye: 1. Szlovákia 6 pont, 2. Németország 4, 3. Ukrajna 2, 4. Japán 0.

D csoport, 3. forduló:
Csehország - Finnország 2-1 (0-1, 1-0, 1-0)
Hejduk (33.), Straka (53.), illetve Peltonen (16.)

A csoport végeredménye: 1. Csehország 6 pont, 2. Finnország 4, 3. Ausztria 2, 4. Szlovénia 0.

A pénteken kezdődő középdöntő csoportbeosztása:
E csoport: 1. Szlovákia 4 pont (12-4) 2. Csehország 4 (10-2) 3. Finnország 2 (6-3) 4. Németország 2 (4-4) 5. Ukrajna 0 (4-12), 6. Ausztria 0 (2-13)
F csoport: 1. Oroszország 4 (11-3), 2. Kanada 4 (9-2), 3. Svájc 2 (8-7), 4. Svédország 2 (4-4) 5. Lettország 0 (2-9), 6. Dánia 0 (3-12).

A középdöntőből a csoportok első négy helyezettje jut a negyeddöntőbe, ahol egyenes kieséses rendszerben folytatódik a küzdelem. Japán, az Egyesült Államok, Fehéroroszország és Szlovénia a kiesés elkerüléséért játszik körmérkőzést.