A férfikosárlabda-válogatott az Európa-bajnoki középdöntő utolsó mérkőzésén 13 pontos vereséget szenvedett Észtországban.

D csoport, tizedik, utolsó forduló:
Észtország - Magyarország 88-75 (17-14, 22-17, 18-24, 31-20)
Tallinn, 3000 néző, v: Pukl (szlovén), Mäntyä (finn)
Legjobb dobók: Müürsepp 20/3, Kikerpill 18/12, Tein 14/6, Pärn 13, Kriisa 11/3, Metstak 7, Pehka 5/3, illetve Dávid 19, Dzunics 15/3, Gulyás 14, Németh 11, Kálmán 9, Mészáros 7/6

A fanatikus közönségük által hajtott észtek mozgékony centerük, Müürsepp révén hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, a magyarok pedig folyamatosan próbálták ledolgozni a hátrányt. Varga Mátyás együttese a második tíz percben sem találta a kemény védekezés ellenszerét, s főleg Gulyás közeli kosaraira hagyatkozott a támadásokban. A félidőben 39-31 volt az eredmény.

Nagyszünet után az egyre inkább magukra találó vendégek gyors indításokkal felzárkóztak, sőt 53-52-nél átvették a vezetést. A záró negyedben a baltiak félelmetes hajrába kezdtek, a sokat hibázó magyarok nem tudták tartani a lépést, és az egy évvel ezelőtti kaposvári 94-71-es siker után 13 ponttal kikaptak.

A vereség azt jelenti, hogy a D csoportban harmadik helyezett csapat Eb-részvétele a C csoportbeli Izrael-Románia mérkőzés eredményétől függ. "A középdöntő sorozatban sok esélyünk volt, de nem éltünk velük" - mondta Varga Mátyás szövetségi kapitány. "Nem kellett volna kikapnunk Lengyelországban, jobban meg kellett volna vernünk a fehéroroszokat, és most Észtországban is volt lehetőségünk a sikerre. Amikor a harmadik negyedben átvettük a vezetést, a bírók több vitatható ítéletet is hoztak. A sorsunk most már az izraeliek kezében van, akik, ha húsz pontnál kevesebbel győzik le a románokat, akkor mi utazhatunk szeptemberben Svédországba."

6. Lengyelország 13

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek (magyar-észt 94-71 és 75-88, fehérorosz-lengyel 78-67 és 70-68). Franciaország és Lettország részt vehet a szeptember 5. és 14. között sorra kerülő svédországi Európa-bajnokságon, míg a magyar válogatott sorsa az izraeli-román találkozó kimenetelétől függ.