Bejutott a nőikosárlabda-bajnokság elődöntőjébe a címvédő MiZo-PVSK együttese, miután a a pécsiek a negyeddöntő második mérkőzésén is jobbnak bizonyultak a szolnoki MÁV-Coop csapatánál.

Szolnoki MÁV-Coop SE - MiZo-PVSK 54-69 (17-22, 10-14, 16-17, 11-16)
Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok, 300 néző
vezette: Faidt, Vétek
MÁV-Coop: Owens, Csontos 6, Szőke 6, FARMER 15, Perovic 10. Csere: Németh B., KONCZ 11/6, Bujdosó, Hegedűs, Hofmann 6/6. Edző: Palkovits Tamás.
MiZo-PVSK: IVÁNYI 5, Károlyi 14/3, Csák, VILUTYTE 20/3, TUVIC 23. Csere: Djelmis 2, Újvári, Keller, Kalmár-Nagy 5. Edző: Rátgéber László.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 6-11, 8. p.: 17-20, 15. p.: 22-28, 24. p.: 35-43, 28. p.: 37-53, 35. p.: 50-61, 38. p.: 54-63.
Kipontozódott: Farmer a 39. percben.

Az első találkozón esélyt sem hagyott vetélytársának a pécsi hölgykoszorú, hiszen negyven ponttal nyerte a találkozót. A vasárnap esti visszavágót másfél órával a férfi kupadöntő után játszották a felek, nem túl szerencsés időpontban.

Elsősorban Vilutyte eredményessége révén gyűjtögette pontjait a címvédő pécsi csapat. A szolnokiak nem hagyták magukat, különösen az új-zélandi válogatott, Gina Farmer dolgozott jól a palánkok alatt. Elsősorban az ő eredményessége révén maradt tisztes távolságban jóval esélyesebb ellenfelétől a pályaválasztó együttes.

A második negyedben tovább szigorította védekezését a PVSK, ami azt jelentette, hogy öt perc alatt mindössze öt pontot dobtak a szolnokiak, igaz, a pécsiek is csak hatot. A szünet előtt azonban kapcsoltak a pécsiek és sikerült hatpontos előnyüket még néggyel megfejelni.

A szünet után sem változott a játék képe, hazaiak mindent megtettek egy szoros eredmény eléréséért. Ezért Rátgéber edző sem tudta pihentetni legjobbjait, hiszen a Szolnok sokáig látótávolságon belül maradt. A hajrában azonban néhány pécsi villanás biztossá tette győzelmüket, melyben addig sem kételkedett senki.

Ezzel a két győzelemig tartó párharcot a PVSK nyerte, és került a legjobb négy közé. A MÁV-Coop számára pedig hetedik helyen fejeződött be az évad.

Palkovits Tamás: "Sajnos a Pécs Szolnokon is otthon érezhette magát. Köszönöm a lányok hozzáállását ehhez a meccshez, és az egész évadhoz."

Rátgéber László: "A magyar kosárlabda legnagyobb és alapvető problémája az, hogy nagyon kevesen akarnak tanulni."

DKSK - Atomerőmű KSC Szekszárd 72-74 (19-16, 29-18, 12-19, 12-21).
Miskolc, Városi Sportcsarnok, 350 néző
vezette: Harsányi, Benczúr T.
Diósgyőr: BROSOVSZKY 30/6, Szlimák 13, Andó 10, Radnóty 8, Emeagi 4. Csere: Balogh G. 2, Jarrett 5, Bukovszki. Edző: Vertetics István
Szekszárd: Bulatova 10/6, SZEMERÉDI 22/18, TÓTH ZS. 17, Kajdacsi 2, Vukovics 10. Csere: Szélesy, Sztojkovics 2, Darida 10, Lódi 1. Edző: Újhelyi Gábor.

A szekszárdiak végig remekül szedték a lepattanókat, így egy támadást többször is ismételhettek. Mindkét csapat emberfogásos védekezést alkalmazott, Brosovszky futószalagon gyártotta a triplákat. Nagy iramú volt a mérkőzés, a szünet után jobbára a vendégek futottak az eredmény után. A Szekszárd játékosai egyre pontosabban céloztak, így csökkent a csapatok közötti különbség. A hajrára mindkét fél mozgósította tartalékait, s a vendégek jobban bírták az idegek csatáját. A két nyert mérkőzésig tartó párharcot a Szekszárd 2-0-ra nyerte, s a legjobb négy között folytathatja, míg a diósgyőriek számára befejeződött a