A férfikosárlabda-NB I szerdai játéknapjának valamennyi mérkőzésén hazai győzelem született. Az éllovas Atomerőmű a Szolnokot győzte le, az Albacomp a Debrecent, a Szombathely a Dombóvárt, Körmend a Kaposvárt verte.

Férfikosárlabda-NB I, 1-8. helyért:
Atomerőmű SE - MOL Szolnok 69-62 (21-11, 18-8, 17-22, 13-21)
Paks, 900 néző
vezette: Hartyányi, Földházi
ASE: Mészáros (7/3), DAVIS (22), Fodor G. (8/3), SITKU (14), Czigler (11). Csere: Jurgilas (-), Fodor M. (2), Rajkó (5/3). Edző: Fodor Péter, Hirth Attila
Szolnok: Maljkovic (5/3), PAVLOVIC (12/3), VUKICEVIC (24/12), Orosz (4), Lapov (6). Csere: Mérész Cs. (-), Trepák (11). Edző: Goran Miljkovic
az eredmény alakulása: 2. perc: 0-3, 7. p.: 13-7, 12. p.: 23-11, 16. p.: 31-11, 22. p.: 39-24, 28. p.: 50-34, 34. p.: 59-50, 39. p.: 64-59.
kipontozódott: Mészáros a 33., Orosz a 35., Sitku a 39. percben.

Az éllovas hazaiaknál a játékosok és a vezetők egyhangúlag cáfolták, hogy válságba került volna az együttes, s elszántan várták a mérkőzést. Ennek megfelelően jól kezdett az ASE, s bár az első találatot Vukicevic jegyezte, Fodor G. és Sitku kosaraival átvette a vezetést a hazai csapat. Aztán Davis szemet gyönyörködtető pillanatai következtek, s a 7. percben 13-7-re vezettek az ötletesen, látványosan kosárlabdázó paksiak.

A vendégek hiába erőlködtek, nem találtak ellenszert a viharos atomos rohamokra, a hazaiak remek védekezéssel húsz pontra tornászták fel előnyüket. A második negyedben a szolnokiak először a nyolcadik percben találtak be, s az első félidőben mindössze 27 százalékos pontossággal dobtak.

Talán a húsz pontos előny tette, talán a korábbi nagy iram, de tény: a szünet után sok hiba csúszott az ASE játékába. A vendégek is feljavultak, zártabban védekeztek, tudták, minden lehetőséget meg kell ragadniuk a felzárkózásra. Maljkovic, majd Pavlovic tüzelt pontosan, aztán Vukicevic kapta el a fonalat, s gyűltek a vendégpontok. Lapov négy perccel a vége előtt 63-58-ra alakította az állást, az utolsó percen belül azonban Rajkó pontosan célzott távolról, s ez eldöntötte a mérkőzést.

Fodor Péter: "A mérkőzést elsősorban első félidei jó védekezésünk döntötte el. Később, amikor gyengébben védekeztünk, közelebb került ellenfelünk, de így is megérdemelten nyertünk."

Goran Miljkovic: "Gratulálok a paksiaknak, kitűnően játszottak. Mi az első félidőben sorozatban ziccereket rontottunk, s bár a szünet után visszakapaszkodtunk, már késő volt."