A nőikosárlabda-NB I felsőházában hazai pályán a Pécs a BSE-t, a GYSEV a Postást verte, a BEAC pedig a Máv otthonában diadalmaskodott. A férfiaknál az alsóházban a Szeged két ponttal felülmúlta a Kecskemétet.

Nőikosárlabda-NBI, A csoport:
Máv-NTE - BEAC-Siemens 62-64 (14-25, 20-14, 15-12, 13-13)
Nagykanizsa, 300 néző
vezette: Téczely, Horváth Cs.
Máv: Tahi 4, TUBIC 15, Góber 6, Jocovic 12, Kollarova 12. Csere: Antolovics 4, Toma 8/6, Joó 1, Hofmann. Edző: Kovács Nándor
BEAC: Horváth 9/3, Halmos 6, Izsák 4, Nagy 8, KLUCSIK 19. Csere: PÉNZES 15/6, Kovács 3, Németh, Bartha. Edző: Vágvölgyi Tamás
Az eredmény alakulása: 4. p.: 2-10, 17. p.: 26-37, 22. p.: 36-39, 29. p.: 45-48, 34. p.: 53-55, 39. p: 62-63

Nagyszerűen kezdtek a fővárosiak, keményen védekeztek és rendre a gyűrűbe találtak. A dermedt hazaiakat nagyon meglepte az egyetemisták "okítása", sokáig nem is nagyon tudtak mit kezdeni a kialakult szituációval. Állandósult a vendégek tíz pont körüli vezetése, Kovács Nándor hiába próbálkozott cserékkel és időkéréssel, nem tudtak közelebb jönni Halmosékhoz.

A harmadik negyedre összekapták magukat a rosszabb pozícióban lévő és a budapesti mérkőzésen is három ponttal alulmaradó vasutasok. Tubic fújt riadót, sikerült is a felzárkózás, majd az utolsó tíz perc elején ki is egyenlítettek a kanizsaiak. Fordítani azonban már nem sikerült a dél-zalaiaknak, a végén többet hibáztak a látogatóknál.

Kovács Nándor (MÁV): "Rosszul sikerült első negyed után felzárkóztunk, a fordítás azonban már nem sikerülhetett."

Tapodi Péter (BEAC): "Első három győzelmünk még bravúros volt, de a mai már ezzel az állománnyal szinte elvárás."

MiZo-Pécsi VSK - BSE-ESMA 75-61 (20-18, 16-10, 19-20, 20-13)
Pécs, 1500 néző
vezette: Király, Pestality.
PVSK: Iványi 7/3, Csák 17/3, Keller 2, Tuvics 18/3, Károlyi 8. Csere: Ujvári 5/3, Pechova 10, Delmis 5/3, Kalmár Nagy 3. Edző: Rátgéber László.
BSE: Sarik 8, Nagy D. 8, Papp 14, Hagara 14, Pop 5. Csere:Kosjár 6/3, Bellovai 6, Dömötör. Edző: Jánossy Ervin.
kipontozódott: Kosjár 28. p., Papp 35. p., Hagara 38. p.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 0-4, 5. perc: 7-14, 9. perc: 16-16, 23. perc: 40-30, 28. perc: 55-48, 34. perc: 63-50.

Nehéz mérkőzés volt a bajnokcsapat számára, a BSE alaposan megnehezítette a dolgát. Ki tudja, mi történik akkor, ha nem pontozzák ki a játékvezetők Kosjárt és Pappot. Hagára is a kipontozódás sorsára jutott, de az már nem osztott, nem szorzott, mert akkorra a meccs már eldőlt. Távolról jobban dobott a MiZo-Pécsi VSK, ez is sokat számított.

Rátgéber László (PVSK): "Óriási segítségre van szükségük a játékosainknak, mert lelkileg, de főleg fizikailag mélyponton vagyunk. Nem humánus, hogy az Euroliga negyeddöntő után egy héten belül három rangadót játszottunk, most pedig két hét szünet következik."

Jánossy Ervin (BSE) "Amit tudtunk, megtettük, az ellenfél ennyivel jobb volt. Ha a pécsiek csak fele annyi segítséget kaptak volna az Euroligában a játékvezetőktől, mint most, akkor kacagva jutottak volna a Final Fourba."

GYSEV-RINGA - Soproni Postás 74-63 (28-17, 8-17, 21-16, 17-13)
Sopron, 1400 néző
GYSEV: Bevilaqua 12/6, Balogh 15/9, Zirkova 18/6, Seres 2, Kovacova 18 Csere: Eördögh -, Dénes 5/3, Török 4,
Horváth -.
Postás: Naydenova 9, Csákány 13/3, Fodor 1, Sauer 8, Ambrus 16 Cs.: Englert 7/3, Russai 2, Slyakhova 7/3

A városi rangadót ezúttal kisebb érdeklődés kísérte, mint az utóbbi évek során. Az álmosító idő a GYSEV-re fejtett ki nagyobb hatást, szemben a zöld-fehérekkel, akik pontos dobásokkal kezükbe átvették az irányítást. A negyed közepén karmestere, Tully Bevilaqua vezérletével remek sorozatot produkált a zöld-sárga gárda. Harcos védekezésük rendre labdaszerzést eredményezett, melyből gyors indításokkal operáltak. Hirtelen tíz pont fölé nőtt a "hazaiak" előnye. A második negyedben azonban újra a Postás lányok percei következtek. Szép lassan megkezdték a felzárkózást, aminek köszönhetően ismét nyílt lett az összecsapás. A szünet után végig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed utolsó perceiben tudott csak meglépni kissé a GYSEV. A záró felvonás már a hazaiakról, közülük is elősorban a Zirkova, Balogh, Kovacova hármasról szólt, akikkel nem tudtak mit kezdeni Ambrusék. Ezzel Farkas Sándor tanítványai három fordulóval a vége előtt továbbra is veretlenül vezetik a bajnokságot.

Férfikosárlabda-alsóház:

Naturtex Szedeák - Univer Kecskemét SE 85-83 (21-17, 21-24, 22-21, 21-21)
Szeged 1200 néző
vezette: Dr. Valovics, Papp.
Szeged: ELLIOTT 32/12, DEÁK 11/6, TANÁCS 19/3, Green 11, NYILAS 8/3. Csere: Balogh 4/3, Pávlicz, Drahos, Molnár. Edző: Bonifert Domonkos.
Kecskemét: Magyar, TAKÁCS 25/15, Mc MAHAN 18/6, Bovánovics, SHAND 25. Csere: Hajdú 5, PÁSZTOR 10, Korcsok. Edző: Radovics József.
kipontozódott: Green a 27., Elliott a 38.percben ill. Hajdú a 32., Pásztor a 34., Takács a 40.percben.

Nagyon jól kezdett a hazai gárda, hisz a hetedik percben már 21-11-re vezettek, ekkor a csereként pályára lépő Pásztor csökkentette a hátrányt zsinórban szerzett öt pontjával. A folytatásban Shand és Takács beindult, csak Elliott és Tanács tudott lépést tartani velük, így a szünetre egy pontra csökkent a Szeged előnye. A felzárkózásban az is közrejátszott, hogy a játékvezetők negyven másodperc alatt négy faultot ítéltek a hazaiak ellen.

A fordulás után ezt a trendet folytatták Dr. Valovicsék, most jó egy perc alatt szórtak négy faultot a szegediek meghatározó játékosainak. A kezdőcsapatból csak Deáknak nem volt négy hibája, lévén őt jegelte az edzője. Viszont Deák nem sértődős típus, s a beszórt kilenc pontot, közte két triplával, s ezzel - kis túlzással - megnyerte a meccset. Hogy a kecskemétiek is szidhassák a szürkeruhásokat, az utolsó két percben csak ők kaptak faultot, így a Szeged végül megnyerte az ideges hangulatú rangadót.

Bonifert Domonkos (Szeged): "Érdekes játékvezetői felfogás mellett, nem túl jó ritmusban kosarazva sikerült nyernünk ezen a nagyon fontos meccsen."

Radovics József (Kecskemét): "Nem szeretnék nyilatkozni, mert az 400 000 forintomba kerülne, mint Sterbencz Tamás kollégámnak. Nálam, mi nyertünk."

Az alsóházban a ZTE vezet az Ászok és a Nyíregyháza, valamint a Szeged és a Kecskemét előtt.