A férfikézilabda-NB I felsőházi rájátszásában a Pécs az Orosháza ellen megszerezte első győzelmét, a Veszprém pedig álmos játékkal is könnyedén verte a Ceglédet. A hazai, BL-döntős együttesben Zlatko Saracevic 14 gólt dobott.

Férfikézilabda-NB I, felsőházi rájátszás:
Diacell-Pécsi KK - Orosháza 29-24 (12-13)
Pécs, Lauber Dezső sportcsarnok, 600 néző
vezette: Belső, Rózsa
Pécs: Szente - ERDÉLYI 7, Czobol, SZÖGI 7, LÉVAY 3, Katzirz 6/4, Kovács Zs. 2. Csere: Balló (k), Serfel 4/1, Bursac, Frányó B. Edző: Füzesi Ferenc
Orosháza: Hobik (k) ? Gúnya P. 3, Dajka 1, Pásztor 1, Rosta I. 9/6, Harsányi 2, Ambrus 4/1. Csere: Czikora (kapus), Németh Z. 3, Bajusz, Oláh 1. Edző: Budai Ferenc
kiállítások: 10, ill. 6 p
hétméteresek: 6/5, ill. 8/4
az eredmény alakulása: 13. p.: 5-3, 21. p.: 6-8, 40. p.: 16-17, 44. p.: 20-17. 53. p.: 22-21

Kicsit nyögvenyelősen születtek a hazaiak góljai, leginkább Szögi betörései és Erdélyi kontrái vezettek eredményre. A második félidőben Szente 10 perc pihenés után tért vissza, fogott is négy ziccert, és az ebből következő indításokkal a maga javára fordította az eredményt a hazai csapat.

Az orosháziak még ugyan indítottak egy rohamot a felzárkózásért, de ekkor már Katzirz is magára talált, és Lévay is eredményes volt. Így ahelyett, hogy kiengedték volna a kezükből a vezetést a pécsiek, növelték előnyüket és biztosan szerezték meg első felsőházbeli győzelmüket.

Füzesi Ferenc: "A mérkőzés színvonala méltó volt a felsőházhoz, kiváló meccsen győztünk a nagyon felkészült Orosháza ellen."

Budai Ferenc: "Gratulálok a Pécsnek, kevesebb hibával játszott mint mi, tovább tudott koncentrálni."

Fotex KCV - Ceglédi KK 27-20 (12-9)
Veszprém, 800 néző
vezette: Dobrovits, Tájok
Fotex: FAZEKAS - Dzomba, SARACEVIC 14 (4), Éles 3, Gál 2, Tóth, Iváncsik 1. Csere: Habuczki, CSOKNYAI, PÁSZTOR 5, Zsigmond 1, Gulyás 1. Edző: Zdravko Zovko
Cegléd: CZIRÁKI - LAURENCZ 3 (1), Bendó 4, JAKAB 4, Buceschi, Dávid 1, Varga 2 (1). Csere: Erdélyi (kapus), Kökény 3, Lengyel 2, Noris 1, Hímler. Edző: Nagy Károly
kiállítások: 4, ill. 6 perc
hétméteresek: 4/4, ill. 6/2
az eredmény alakulása: 7. perc: 2-1, 18.: 4-6, 25.: 9-6, 40.: 18-11, 50.: 23-14

A hazaiaknál Perez, Diaz és Jovic sérülés miatt nem állt Zovko mester rendelkezésére, míg Sterbik csak a kispadon kapott helyet. A bajnoki rangadók és a BL-döntő előtt álló
Fotex álmosan kezdett, hiába védett ki Fazekas két büntetőt, a félidő derekán még a vendégek vezettek. Ekkor a hazaiak nyitott védekezésre tértek át, és remekül kihasználtak egy kettős emberelőnyt - zsinórban ötöt lőtt a címvédő. Saracevic az első játékrész végén megszerezte önmaga kilencedik gólját (az egész csapat tizenkettőnél járt).

Fordulás után Zdravko Zovko próbálta felrázni a hazaiakat, Pásztor is felnőtt a horvát átlövő mellé, és a Cegléd hamar hétgólos hátrányba került. De nem adták meg magukat a vendégek, Nagy Károly tanítványai dicséretesen küzdöttek, hogy elkerüljék a nagyarányú vereséget. Ennek ellenére gyenge játékkal is könnyedén nyert a BL-finalista.

Zdravko Zovko: "Nem tetszett a játék, a Bajnokok Ligája meccsek után nehéz a csapatot motiválni. Remélem a jövő héten elindulunk fölfelé, mert jönnek a bajnoki rangadók és a BL-finálé.

Nagy Károly: "Kiegyenlített első félidő után a ritmust váltó Fotex a hazai pálya előnyét kihasználva magabiztosan győzött.

Alsóházi rájátszás:
Komlói Bányász - Százhalombatta 35-28 (17-14)
Komló, 500 néző
vezette: Horváth, Marton.
Komló: Mészáros - Papp 2, SILOVIC 5, Tolsztih, Harta 3, FREY T. 9/2, KALOCSAY 6/1. Csere: Pókos (k), Dömös, KÉKESI 8, Copic 2. Edző: Fenyvesi Károly
Százhalombatta: Novák ? Kuzma 3, Kiss 7/1, Fejes 6, Molnár 3, KAPLONYI 8/4, Fónyad. Csere: TEREMY (k), Hanuszka 1, Lopez, Pados. Edző: Koller János
kiállítások: 14, ill. 14 perc
hétméteresek: 3/1, ill. 6/5
az eredmény alakulása: 2. p.: 3-0, 6. p.: 3-2, 13. p: 8-4, 25. p.: 14-12, 34. p.: 18-17, 46. p.: 28-20, 53. p.: 30-25

A komlóiak különösen a két szélen, Szilovics és Kalocsay vezérletével vezették támadásaikat. Bár a hazai védekezés hagyott maga után némi kívánnivalót, a két alapszakaszbeli győzelem után hamadszor is a Bányász diadalmaskodott a a két csapat párharcában.