A nőikézilabda-bajnokság felsőházának rájátszásán a Dunaferr idegenben könnyedén, 26-21-re nyert a DVSC ellen, az FTC a Hódmezővásárhelyt verte öt góllal, s szintén ennyi volt a különbség a Győr és a Cornexi között, a hazai ETO javára. Az alsóházban a Békéscsaba 23-23-as döntetlent játszott a Kőbányai Spartacus-szal.

Nőikézilabda-NB I, rájátszás az 1-6. helyért:
DVSC-Valdor - Dunaferr 21-26 (9-16)
Debrecen, 900 néző
vezette: Horváth, Marton.
Debrecen: Szamozvanova - Szabados 1, Galai 10/5, Kocsik 2/1, Nyilas 2, Szűcs 4, Buglyó. Csere: Böcking (kapus), Madai, Ovtus 1, Szabó V. 1. Edző: Váczi Sándor
Dunaferr: Pálinger - Pálffy 2, Megyebíróné 3, Salogub, Györgyné, Ferling 7/4, Nagy 2. Csere: Szrnka 6, Sávolt, Pigniczki 6, Bulath. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása: 8. perc: 1-4; 15. perc: 3-8; 25. perc: 5-14; 34. perc: 11-17; 40. perc: 13-20; 49. perc: 16-23; 56. perc: 20-25
hétméteres: 9/6, illetve 4/4
kiállítás: 4, illetve 10 perc

Talán a húsvéti ünnepek, talán a gyönyörű tavaszi idő miatt, de igen kevesen látogattak ki a két együttes mérkőzésére. Az összecsapás esélyesének számító dunaújvárosiak a találkozó első percétől kezdve magukhoz ragadták az irányítást, a hazaiak pedig rengeteg hibával játszottak, ráadásul védekezésben sem alkottak maradandót. A Loki kézisei hiába dolgozták ki a ziccereket, vagy a kaput sem találták el, vagy ha igen, akkor Pálinger sokszor bravúrral hárított. A Dunaferr különösebb megerőltetés nélkül, átlagos teljesítménnyel is könnyedén győzte le a DVSC-t.

Váczi Sándor (Debrecen): "Jobban küzdöttünk, mint a Győr elleni hazai meccsen, de a ziccerek ezúttal is kimaradtak. Ezt egy Dunaferr-szintű csapattal szemben nem engedhetjük meg magunknak."

Kiss Szilárd (Dunaferr): "Jó védekezésünknek köszönhetjük a sikert. A két pont sorsa tulajdonképpen az első félidőben eldőlt."

Graboplast-ETO - Cornexi-Alcoa 32-27 (12-11)
Győr, 1800 néző
vezette: Oláh, Szelecz
Győr: SIRINA - LOVÁSZ 6, MEHLMANN 6, GÖRBICZ 8/1, Kulcsár Gy., KINDL 4, VÉRTEN 3. Cs.: JÓKAI 3, Nitescu 1, Moszkovaja, Micskó 1/1. Edző: Vura József
Cornexi: Grosu - Kovács A., NÉMETH H. 7, VIRINCSIK 6/2, KULCSÁR A. 6/1, Kovács T., Kenyeres 4. Cs.: Kurucz (kapus), Tóth M. 3, Lőw 1, Turtóczki. Edző: Zsiga Gyula
hétméteres: 2/2, illetve 5/3
kiállítás: 8, ill. 14 perc., kizárva: Kovács T. (59. p)

Gyenge játékot hozott a két élcsapat találkozójának első félideje. A két együttes rengeteg technikai hibát követett el, némi meglepetésre a vendégek valamivel magabiztosabbnak tűntek, így tulajdonképpen megérdemelten vezettek szinte végig az első harminc percben. Csupán a negyedik perc közepéig tartott a Győr előnye, ezt követően hol egy, hol három találatnyi volt a két együttes közti különbség - a Cornexi javára. Még szünet előtt sikerült fordítania a hazaiaknak, Lovász mesterhármasával 12-11-re módosult az állás.

Fordulás után Kindl góljára Kenyeres még válaszolt, Görbicz "tripláját" követően viszont már nem volt kétséges, a feljavult hazaiak begyűjtik a kötelező két pontot. A Graboplast-ETO ekkor már valamit felmutatott abból a játékból, melyet az utóbbi időben megcsodálhatott a győri publikum, de az is tény, hogy játszott már jobban is a zöld-fehér gárda. Nem szabad figyelmen kívül hagyni azt a tényt sem, hogy többen sérülés után, illetve betegen vállalták a játékot. Nem érte még utol teljesen magát Nitescu és Moszkovaja sem, míg Lovász arcüreggyulladása is lassan gyógyul. Tetézte a bajt, hogy a győriek rendkívül tehetséges irányítója, Görbicz a hajrá perceiben Németh Helgától kapott egy hatalmas erejű pofont, amitől agyrázkódást szenvedett. Összességében közepes színvonalú mérkőzésen a Graboplast-ETO egy gyengébb harminc perc után végül is magabiztosan győzött a székesfehérváriak ellen.

Vura József (Győr): "Gyengén játszottunk az első félidőben, de szünet utáni teljesítményünkkel magabiztosan győztük le a dobogóra aspiráló Cornexit."

Zsiga Gyula (Cornexi): "Szünet után mi voltunk a húsvéti nyulak."

A nap harmadik felsőházi meccsén:
Herz-FTC - Hódmezővásárhely 30-25 (15-8)

Rájátszás a 7-11. helyért
Békéscsabai Előre NK - Kőbányai Spartacus 23-23 (11-10)
Békéscsaba, 200 néző
vezette: Cserepes, Jancsó
Békéscsaba: KOVÁCSNÉ - KOVACSICSOVA 5, Hajdú, Krista 1, Mahler, CSENDES 6, Kovács 5. Cs.: Szigeti (kapus), Vass 5 (2), Lisztóczki 1, Valaczkai. Edző: Tobak Lászlóné
Kőbánya: PETROVICS 1 - Hagyánek 2, LALUSKA 5, BABOLY 7 (5), Halmai 1, Viglási 3, Gálhidi 4. Cs.: Tamaskovics (kapus), Kaldenecker, Guricsné, Geiger. Edző: Horváth Ervin
kiállítás: 12, ill. 10 perc
hétméteres: 4/2, ill. 7/5
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2-0, 10. p.: 3-3, 17. p.: 7-4, 23. p.: 7-7, 25. p.: 10-7, 35. p.: 13-14, 48. p.: 20-17, 50. p.: 20-19, 53. p.: 22-19, 55. p.: 22-21

Már az első percekben meglátszott a két csapat küzdelmén, hogy nem éppen a bajnoki babérokra törnek, ugyanis mindkét oldalon rengeteg volt a hiba, az eladott labda, és ziccerek sokaságát hagyták ki a játékosok. Sőt, a büntetőkkel sem boldogultak, ugyanis azokat rendre fölé lőtték a lányok. A csabaiak a hazai pálya előnyét kihasználva időnként elhúztak három góllal, de mindannyiszor utolérte őket ellenfelük. Az első játékrész finisében a hazaiak 11-9-nél akár ismét háromgólos előnyre tehettek volna szert, de fél perccel a játékidő lejárta előtt emberelőnyös helyzetben Krista eladta a labdát, amit a fővárosiak kegyetlenül kihasználtak, így csak egygólos előnnyel térhettek pihenőre a viharsarkiak.

A szünet után erőszakosabbnak bizonyult a vendégcsapat, rajtuk jobban meglátszott, hogy az "életükért" küzdenek. A csabaiak továbbra is sok hibával játszottak, bár most is adódott előttük lehetőség arra, hogy végleg eldöntsék a mérkőzés kimenetelét, de amikor megint három góllal elhúztak, jöttek a védelmi megingások, amelyek megbosszulták magukat. A finisben pedig a fővárosi együttes mindent feltett arra, hogy legalább az egyik pontot elvigye, amit sikerült is neki, s amire lelkesedése révén rá is szolgált.

Tobak Lászlóné (Békéscsaba): "Erre aztán nem is tudok mit mondani..."

Horváth Ervin (Kőbánya): "Végig a küzdőjelleg dominált, az idegek harca folyt a pályán. Csodálatos lányaim vannak, küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak."