A férfikosárlabda-NB I csütörtöki rangadóján a Mol Szolnok feszült hangulatú mérkőzésen egy ponttal nyert az Atomerőmű ellen. A női bajnokságban a BSE kiütéses vereséget mért a Szolnokra.

Férfikosárlabda-NB I:
Mol Szolnok - Atomerőmű SE 66-65 (17-14, 18-17, 18-19, 13-15)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 2500 néző
vezette: dr. Valovics, dr. Vígh
Mol Szolnok: MALJKOVIC 11, Pavlovic 10/6, VUKICEVIC 11/3, Orosz 8, LAPOV 14. Csere: Mérész Cs. 7/3, Trepák 5. Edző: Goran Miljkovic
Atomerőmű SE: Mészáros Z. 11/9, DAVIS 15/3, Fodor G. 9, SITKU 15/3, CZIGLER 12. Csere: Jurgilas 3/3, Rajkó, Fodor M. Edző: Fodor Péter
az eredmény alakulása: 2. perc: 0-6, 6. p.: 6-9, 15. p.: 26-18, 26. p.: 42-42, 28. p.: 49-46, 34. p.: 60-52, 38. p.: 65-64
kipontozódott: Pavlovic (38.)

A Paks hazai vereség után csarnokavatóra érkezett Szolnokra, hiszen a Mol ezen a találkozón tért vissza régi otthonába, a felújított tiszaligeti arénába. Nem véletlen tehát, hogy a szokottnál is feszültebb volt a rangadó előtt Fodor Péter, a vendégek mestere. Az első percekben úgy tűnt, felesleges volt túlzott aggodalma, hiszen Czigler játszi könnyedséggel szerezte pontjait, Mészáros pedig azonnal egy triplával tette le névjegyét.

Ezt követően viszont beindultak a hazaiak, a keveset vállaló Vukicevicet váltó Mérész Csaba lendületet adott a piros-feketéknek, egycsapásra megváltozott a játék képe, és az eredmény is. Átvette a vezetést a Szolnok, s a továbbiakban már nem is engedte ki a kezéből. A második negyedben Pavlovic tripláját Orosz és Lapov fejelte meg egy-egy duplával, ekkor volt a legnagyobb különbség a két gárda között, 26-18.

Nem véletlenül listavezető azonban a Duna-parti együttes, Jurgilas és Davis hármasaival pillanatok alatt szorossá tette az állást. A térfélcserét követően tovább zárkózott a Paks, Sitku zsinórban szerzett kosaraival hosszú idő után egyenlítettek a vendégek, 42-42. Mikor a játékvezetők szándékos faultot ítéltek Mérész ellen, elszabadulni látszottak az indulatok, aminek az lett a vége, hogy Valovics doktorék kivonultak a teremből.

A síposok magánszáma Czigleréket zavarta meg jobban, ellenben Vukicevic képtelen volt hibázni, szinte csak ő talált a gyűrűbe ezekben a percekben. A zárófelvonás szigorú védekezést, kevés kosarat tartogatott. Mészárosék végig ott lihegtek Lapovék sarkában, ám hiába nyílott lehetőségük többször is a fordításra, az ő kezük is megremegett. Végsőkig kiélezett csatában a Mol győzelemmel tért vissza otthonába, s változatlanul őrzi helyét az élmezőnyben.

Goran Miljkovic: "Inkább védekezésben jeleskedtünk, hiszen a jó erőkből álló Paksot sikerült 70 pont alatt tartanunk. A végén a mi hibáinknak köszönhetően jöttek fel a vendégek, de ezúttal mellénk állt a szerencse."

Fodor Péter: "Nem tudtunk olyan okosan játsznai, mint szerettünk volna, az viszont pozitívum, hogy végig volt esélyünk nyerni.

Nőikosárlabda-NB I, A csoport, 18. forduló:
BSE-ESMA - Szolnoki MÁV Coop 79-49 (16-10, 30-14, 16-17, 17-8)
Városmajor, 100 néző
vezette: Hartyáni, Benczúr
BSE: SARIK 23/3, Nagy D. 4, Papp K. 17, HAGARA 16, Pop 10. Csere: Vajda 4, Kosjár 5/3. Edző: Jánossy Ervin
Szolnok: Owens, Szőke 11/3, Csontos 7, Farmer 14, Perovic 2. Csere: Németh, Szabó, HOFMANN 13/9, Bujdosó 2, Koncz. Edző: Palkovits Tamás
az eredmény alakulása: 6. perc: 8-5, 12. p.: 22-10, 18. p.: 37-20, 25. p.: 54-31, 29. p.: 62-36, 37. p.: 73-43
kipontozódott: Perovic a 33., Hagara a 34. percben

Két szolnoki kosárral indult a mérkőzés, amire a fővárosiak zsinórban nyolc ponttal válaszoltak, és sikerült elhúzniuk. A második negyedben egy perc alatt hat pontot szerzett a vendéglátó együttes, ezért Palkovits edző kénytelen volt kikérni idejét, ami után Szőke és Hoffmann triplái visszaadták a szolnoki reményt. A folytatás azonban egyértelműen a fővárosiké volt, Pappék ugyanis öt perc alatt 15-2-es etapot produkáltak.

A fordulást követően a jól játszó BSE tovább növelte előnyét, és kiütéses vereséget mért ellenfelére, amivel alaposan visszavágott a Szolnokon elszenvedett 13 pontos vereségéért. Ráadásul a városmajoriak győzelemükkel megelőzték a tabellán Tisza-parti vetélytársukat.

Jánossy Ervin: "Minden energiánkat a védekezésre fordítottunk, de szerencsére maradt erő a támadásra is."

Palkovits Tamás: "A második negyedben rosszul védekeztünk, és egész mérkőzés folyamán gyenge százalékkal dobtunk, így nem születhetett más eredmény."