Noha a Vadkakasok az utóbbi időben többször is megkeserítették a paksiak életét, az Atomerőmű ezúttal simán nyert Debrecenben, a férfikosárlabda-NB I szombati mérkőzésén. Az Albacomp visszavágott a Szolnoknak a héten elszenvedett kupavereségért.

Férfikosárlabda-NB I:
Debreceni Vadkakasok - Atomerőmű SE 81-97 (21-28, 19-22, 23-21, 18-26)
Debrecen, 1000 néző
vezette: Vígh, Kékesi.
Debrecen: McDaniel 12/3, Halm 12/6, Ridl 4, Gémes 17/3, Rucker 26. Csere: Ádám 3/3, Boldizsár 2, Csaplár-Nagy, Lakatos 5, Tóth G. Edző: Sterbenz Tamás
Atomerőmű SE: Davis 26/6, Mészáros 9/3, Fodor G. 3, Sitku 21, Czigler 28. Csere: Érsek 2, Fodor M. 8/6. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-13; 11. perc: 25-30; 16. perc: 31-46; 23. perc: 40-59; 29. perc: 63-67; 33. perc: 65-77; 38. perc: 78-91.

Az elmúlt hetekben többször is találkozott egymással a két együttes Debrecenben, és mindig szoros csatát vívtak a felek. A szurkolók ennek alapján ezúttal is nagy küzdelemre számítottak, ám csalódniuk kellett. A paksiak végi vezetve, magabiztosan nyerték a mérkőzést. A hazaiak erejéből csak fellángolásra futotta, ez viszont csupán arra volt elegendő, hogy többször is megközelítsék a vendégeket. Az ASE csapatában Davis, Sitku és Czigler, míg a Vadkakasoknál egyedül Rucker dicsérhető.

Sterbenz Tamás: "Olyan kényelmesen kezdtünk, mintha mi vezetnénk a tabellát. Ilyen játékkal a paksiakat nem lehet meglepni, ahhoz ők túl jók.

Fodor Péter: "Az előző egymás elleni, debreceni mérkőzéseinkkel ellentétben végig mi irányítottunk, és teljesen megérdemelten nyertünk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ilyen messzire is elkísértek bennünket."

Albacomp-UPC - Mol-Szolnok 71-66 (18-19, 16-17, 20-13, 17-17)
Székesfehérvár, 2000 néző
vezette: Váradi, Bognár
Albacomp: Csirke (5), Boros (18/6), Williams (17/3), Báder (9), Góbi (14). Csere: Bencze (5), Shannon (-), Trunic (3/3). Edző: Sterbenz László
Szolnok: Maljkovics (16/6), Pavlovics (17/6), Vukicsevics (8/3), Orosz (8), Lapov (15). Csere: Mérész Cs. (2), Trepák (-). Edző: Goran Miljkovic

Néhány nappal korábban 18 pontos vereséget szenvedett Fehérvárott az Olaj, mégis volt okuk bizakodni a vendégeknek. Az a meccs ugyanis egy 31 ponttal megnyert szolnoki kupacsata visszavágója volt, összessségében tehát Lapovéknak voltak kellemesebb emlékeik a párharcról. Ráadásul a bajnokságban is jobban állnak, s az alapszakaszban egyetlen pontocskával maradtak alul a fehérvári csarnokban. Úgy tűnt, jogos a kérdés: mikor szakadjon meg négyéves idegenbeli nyeretlenségük az Albacomppal szemben, ha nem most?

Ahogy várható volt, ez a meccs is azt hozta, amit a két csapat találkozói általában: szoros csatát, néhol a keménység határain túlmenő védekezéssel, kevés kosárral. Lapov jó centerjátéka is hagyomány: korábban ez az Albacompnak, most a Szolnoknak kamatozott, ezúttal konkrétan tíz pontot már a meccs elején. Nagyjából ez volt az a tényező, ami miatt az egyébként nem villogó Tisza-partiak vezettek. Igaz, a húsz pontot sem az első, sem a második negyedben nem érték el, de legendásan szigorú védekezésükkel Báderékat még távolabb tartották tőle...

A "nőies" eredmény kozmetikázása hazai oldalon ezúttal inkább a kisemberekre maradt, mert bár Góbi harcolt derekasan a palánk alatt, Williams és a feltűnően agilis Boros pontjai nélkül bajban lett volna az Alba. A második félidő eleje nevezett urak miatt sikerült jobban a hazaiaknak, no meg azért, mert védekezésben eltanulták a szolnoki szigort. Alig talált gyűrűbe a Miljkovic-gárda, ezúttal az Albacomp ellen eddig mindig villogó Vukicsevicsnek sem ment.

Pavlovicsnak inkább - igaz, ő meg a közönséggel is meg akart küzdeni, ami azt is jelentette, hogy a két gárda feszült hangulatú csatákban, "mellékzöngékben" gazdag történelme ezúttal is tovább íródik. Ami a lényeget, a pályán történteket illeti, a Szolnok távoli kísérletei sem a megszokott hatékonysággal sikeredtek, s mivel a fáradó kezdő ötös mutatóihoz a cserék ezúttal vajmi keveset tettek hozzá, a harmadik negyedben "elhúzó" Albacompot (ezt a kifejezést azért ezen a meccsen illett erősen idézőjelesen érteni) már nem sikerült utolérni. Pedig Robert Shannon, aki éppen az Olaj ellen tért vissza nagy sikerei színhelyére az alapszakaszban, ezúttal sem jelentett semmilyen problémát a vendégeknek, lévén egyszerűen alkalmatlan állapotban az élvonalbeli kosárlabdára...

Ezúttal ezt is elbírta az Alba, mely egy hét ponttal megnyert harmadik negyednek, a jó védekezésnek, és a szolnoki frissesség hiányának köszönheti a fontos győzelmet.

Falco KC Szombathely - Klíma-Vill Kaposvár 83-86 (22-26, 18-14, 24-22, 19-24)
Szombathely, 700 néző
vezette: Szabó Gy., Király
Falco: Kálmán (34/9), Alexe (11/3), Pankár (6/3), Wiley (9), Tarle (13). Csere: Gráczer (2), Henrik (6/6), Borszéki (2). Edző: Zsoldos András és Váradi Attila
Kaposvár: Simon (16/6), Dzunic (16/9), Bencze (9/9), Ivkovic (18), Bukva (20). Csere: Szőke (1), Fülöp (6), Brown (-). Edző: Földi Sándor
Kipontozódott: Ivkovic (32.), Pankár (33.), Henrik (40.)

Az első percben érződött, hogy mintha kicserélték volna, az utóbbi hónapokban megszokottnál sokkal élénkebb, agilisabb és tudatosabb játékot produkáló Falcót láthatott a közönség. A vendégeknél Ivkovic tarthatatlannak bizonyult, mellé pedig Simon kinti dobásai párosultak, magával hozván az egál közeli eredményt. A sárga-feketék nagy problémáját Pankár és Alexe három-három faultja jelentette (9. perc). A helyettesítés azonban remekül sikerült, maradt a ritmus, az elszántságról nem is beszélve, egyedül a dobások pontossága volt az, ami hibádzott. Értékelte is mindezt a közönség, amely űzte-hajtotta csapatát.

Fordulás után jobban kezdtek Bukváék, a vendéglátók azonban idejében észlelték a felmerült problémát, sőt azt orvosolni is sikerült: percek múltán ismét jól működött a zóna. Wiley kiosztotta ötödik sapkáját, Kálmán kosárgyártásba kezdett, Tarle pedig az asszisztokat követően forgott be a palánkok alá. A címvédőnél Ivkovic kipontozódása után Bukván volt a sor, sőt a légió, valamint Simon Balázs is sorsdöntő pillanatokban értékesítették középtávolijukat, lélektani előnyt kicsikarva az övéik számára. Az utolsó perchez érve Wiley ziccerben hibázott, a gyors faultot követően pedig ötre nőtt a Klíma előnye. Egy válaszra még futotta az FKC részéről, az utolsó támadás azonban befejezetlen maradt, így győzött a Kaposvár Szombathelyen. Győzött azonban a Falco is, hiszen Kálmánék bizonyították közönségük számára, hogy igenis van még erő és fantázia ebben a csapatban, valamint a munkát a legjobb irányban kezdték meg a Sugár úton.

A 9-16. helyért:
Soproni Ászok - MAFC 83-76 (20-20, 25-26, 20-12, 18-18)
Sopron, 400 néző
vezette: dr. Páli, Török.
Sopron: Jávorszki 4, SZTOJKOVIC 28/18, Walke 4, SAJNI 13, Stan 4. Csere: Savic 12, BOGDÁN 8, POLSTER 10. Edző: Zoran Kmézic
MAFC: Cseszlai 8/3, HORVÁTH Á 19/12, EHLERS 14/3, Horváth Cs. 9, CURLEY 21/3. Csere: Kecskés 5. Edző: Kangyal Tibor

Nagy iramú, változatos és összességében kiegyenlített első félidő után a második játékrészt repülőrajttal kezdte a Sopron, amely Sztojkovic vezérletével 10 ponttal elhúzott. A fővárosi egyetemi együttes nem adta fel, és a hajrában Horváth Ákos és Curley eredményes játékával egyenlített.

A végjáték azonban elsősorban Sztojkivicnak, valamint a büntetőket biztos kézzel dobó Bogdánnak köszönhetően az Ászoké volt.

Zoran Kmézic: "Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, fogunk mi még ennél sokkal jobban is játszani."

Kangyal Tibor: "Nem a játékvezetők feladata lenne eldönteni a mérkőzéseket."