Óriási meglepetésre, az Orosháza 30-26-ra legyőzte a Dunaferr a férfikézilabda-bajnokságban. Szintén szép sikert aratott a Komló, amely az Elektromost verte 32-24-re. A nőknél a Magyar Kupából kiesett a DVSC, a Vác búcsúztatta a hajdúsági együttest.

NB I-es férfikézilabda-bajnokság:

Komlói Bányász - PLM-Elektromos 32-24 (18-9)
Komló, 600 nézo
vezette: Belső, Rózsa
Komló: MÉSZÁROS - KALOCSAY 8, Kékesi 4, Papp L. 4, Csopics 1, FREY T. 8, SZILOVICS 4. Cs.: Pókos (kapus), HARTA, Tolsztih, Dömös 3/3, Egri. Edző: Fenyvesi Károly.
Elektromos: Pulay - Savon 3, Harsányi 1, Borsodi 1, Tímár 3, Börcsök 4, Forgács 2. Cs.: Nagy Z.
(kapus), Szabó Gy. 4/1, Varga M. 3, Bartha 3, Köteles. Edző: Kovács Mihály.
Az eredmény alakulása: 10. p.: 2-2, 23. p.: 12-4, 38. p.: 23-11, 47. p.: 28-16, 53. p.: 30-22.
Kiállítások: 10, ill. 10 p.
Hétméteresek: 5/3, ill. 3/1.

A kihagyott helyzetek alapján kissé idegesen kezdett mindkét csapat, ami a tét miatt érthető is volt. Tíz perc elteltével azonban az addig is remek hazai védekezéshez jó indítások társultak, amiket Kalocsay kíméletlenül ki is használt. Bár a félidő végén hármas emberhátrányban is voltak a komlóiak, a fővárosiak nem tudtak felzárkózni. A második félidőt Frey Tamás kezdte remekül, tizenkettőre nőtt a baranyai előny. Az utolsó negyedórában már a komlóiak is visszavettek a tempóból, de a magabiztos győzelmüket így sem fenyegette semmilyen veszély.

Fenyvesi Károly (Komló): "Ez szép győzelem volt."

Kovács Mihály (Elektromos): "Mit lehet ilyenkor mondani?"

Veszprém - Diacell-Pécsi KK 39-25 (20-12)
Remekül tartották magukat a pécsiek az alapszakaszt százszázalékosan vezető, Bajnokok Ligája elődöntős veszprémiekkel szemben, esetenként olyan támadásokat vezettek, ami a hazai közönséget is tapsra ragadtatta. Mivel mindkét együttes a maga szintjén igen nagy feladatok előtt áll, sportszerű találkozó volt, védekezésben vigyáztak egymásra a játékosok.
Füzesi Ferenc (Pécs): "Túlságosan tiszteltük a veszprémi sztárokat."

Every Day Orosháza - Dunaferr SE 30-26 (15-12)
Orosháza, 800 néző. vezette: Klucsó, Lekrinszky.
Orosháza: HODIK - Gúnya 4 (1), DAYKA 4, Pásztor 2, ROSTA I. 5 (3), HARSÁNYI 4, AMBRUS 5. Cs.: OLÁH 6. Edző: Buday Ferenc.
Dunaferr: Szatmári - Tombor 1 (1), Mocsai 1, Marcenkevicius 5 (2), Kemény, Mohácsi 2 (2), Bene 5. Cs.: Stochl (kapus), Décsi 3, Rosta M., TÓTH 4, Kertész 2, TÖRŐ 3. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 9/5.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4-1, 12. p.: 4-4, 18. p.: 9-5, 23. p.: 10-9, 28. p.: 14-10, 36. p.: 18-16, 43. p.: 23-17, 47. p.: 25-18, 57. p.: 30-23.

Repülőrajtot vettek a hazaiak, ami elsősorban remek védekezésüknek és hatékony támadásaiknak volt köszönhető. Persze, ehhez az is kellett, hogy Hodik kapus büntetőket hárítson. A vendégek szívós munkával felzárkóztak, de örömük csak átmeneti volt, ugyanis ismét az orosháziak percei következtek, akik négy góllal elhúztak. A vendégeken még az időkérés sem segített, ugyanis csak megközelíteni tudták az Orosházát.

Fordulás után megpróbáltak nagyobb sebességre kapcsolni a Duna-partiak, de csak megközelíteni tudták a viharsarkiakat. Ekkor a hazaiaknál Oláh és Rosta István "vette hátára" a csapatot, s rendre betaláltak az ellenfél kapujába. A negyvenhetedik percben már eldolni látszott a mérkőzés, hiszen hét góllal vezettek az orosháziak, pedig kapuscserékkel is próbálta frissíteni csapatát a Dunaferr.

Az orosházi újonc csapat ritka nagy bravúrt hajtott végre, amire a mérkőzés előtt még titkon sem mertek gondolni. Ám győzelmük teljesen megérdemelt, amivel nagy lépést tettek ahhoz, hogy az első hatba kerüljenek a rájátszásba.

Buday Ferenc (Orosháza): "El sem mertem hinni, hogy ilyen elszántsággal tudnak játszani a fiúk. Igaza lett Gyula bácsinak, a nyolcvanöt esztendős vezérszurkolónknak, Dávid legyőzte Góliátot."

Imre Vilmos (Dunaferr): "Nagyon motivált volt az Orosháza, csapatom rossz hozzáállással játszott és a második félidőben sokat hibázott."