A GYSEV idegenben a verte fölényesen a MÁV-ot, a Szekszárd a BSE, a Diósgyőr pedig a Soproni Postás ellen nyert hazai pályán fölényesen a nőikosárlabda-bajnokság 17. fordulójában. A férfiaknál a Körmend 90-65-re győzött idegenben a Szombathely ellen.

Nőikosárlabda-NB I, 17. Forduló:
MÁV-NTE - GYSEV-Ringa 54-86 (12-23, 12-17. 19-20, 11-26)
Nagykanizsa, 300 néző
vezette: Török, Frányó
MÁV: Tahi 8/3, Tubic 11/3, Góber 3, Antolovics 11, Joó 2. Csere: Toma 2, KOLLAROVA 15/6, Paizs 2, Arany, Hofmann. Edző: Kovács Nándor
GYSEV: Bevilaqua 5, Zirkova 13/3, EÖRDÖGH 23/9, Seres 8, KOVACOVA 14. Csere: DÉNES 13/3, Török 4, Horváth 2, Zsovár 4, Szentkirályi. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 7. p.: 7-17, 17. p.: 22-34, 27. p.: 34-51, 33. p.: 45-67, 37. p.: 51-75

Farkas mester Vilipicsnek szavazott pihenőt a négy légiós közül. A másik három viszont alig pihent, ami nem is volt csoda, hiszen nem tudtak ellépni a vendégek a dél-zalaiaktól. Ráadásul Balogh Bubu sem állt a szakvezető rendelkezésére. Nagyon sok technikai hiba volt a találkozón és ennek köszönhetően mindössze tizennégy pont volt a különbség a nagyszünetben.

A harmadik negyedben sem tudtak elhúzni a bajnokságot vezető Zirkováék a kanizsai vasutascsapattól. Egyre több lehetőséget kaptak mindkét oldalon a cserék és főleg a soproniak (támogatva rutinos játékosaikkal) ezzel élni is tudtak.

A végén nőtt meg igazán a GYSEV előnye, amikor az egészpályás letámadás nem ízlett az erejükkel elkészülő hazaiaknak.

Nem lett azonban katasztrofális a különbség, mert az eddig "szuperexpresszként" száguldó soproniak kicsit tompán kosaraztak, talán fejben már az Euroliga negyeddöntőjén jártak.

Kovács Nándor (MÁV): "Tartottam a nagyarányú vereségtől. Jól küzdöttünk, a veretlen soproniak keveset pihentették ászaikat, de a parkettába döngölést ezúttal elkerültük."

Farkas Sándor (GYSEV): "Gratulálok a lányoknak, begyűjtöttük a kötelezőt."

Atomerőmű-KSC-Szekszárd - BSE 91-69 (30-18, 28-12, 13-29, 20-10)
Szekszárd, 200 néző
vezette: Szamos, Nagy II L.
KSC: BULATOVA (13/6), SZEMERÉDI (20/12), Nyírő (3), VUKOVICS (25), Kajdacsi
(5). Csere: SZTOJKOVICS (15/3), Darida (6), Tóth (4). Edző: Ujhelyi Gábor.
BSE: POP (13/3), Hagara (8), Sarik (6), Nagy D. (10), PAPP K. (24). Csere: Kosjár (6), Bellovai (2). Edző: Jánossy Ervin.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 14-12, 16. p.: 43-26, 25. p.: 60-47, 35. p.: 79-65.
Kipontozódott: Sarik a 19. percben.

Szemerédi négy perc alatt két triplával adta meg a mérkőzés alaphangját, ám a KSC az első negyed közepéig nem tudta lerázni vetélytársát. Aztán beindult a "szekszárdi expressz": Bulatováék látványos, gyors játékkal és jó védekezéssel sokkolták ellenfelüket, akik ebben a periódusban csak büntetőből találtak a gyűrűbe. A második negyedben folytatódott az atomos kosárvarázs, a fővárosiak képtelenek voltak felvenni a ritmust, s a szekszárdiak a szünetig tizenhét pontig és öt lepattanóig jutó Vukovics vezérletével állva hagyták ellenfelüket. A majd harminc pontos különbség túlságosan is megnyugtatta a hazaiakat, a felfogásban is nagyot javuló BSE a fordulást követően nagy tempót diktált, s öt perc elteltével megfelezte hátrányát. Tizenkét egységnél közelebb azonban nem tudott kerülni ellenfeléhez, Szemerédi ugyanis még időben fújt ébresztőt, a hajrában pedig Bulatova és Sztojkovics triplája tette egyértelművé a fölényes atomos sikert.

Ujhelyi Gábor (KSC): "Az első félidőben a fellegekben jártunk, a harmadik negyedet átaludtuk, s a negyedikben újra szárnyaltunk."

Jánossy Ervin (BSE): "Az első félidő katasztrofális teljesítménye után a fordulást követően már azt nyújtottuk, amire képesek vagyunk, de ekkora előnyt nem lehet a Szekszárdnak adni."