A férfikosárlabda Magyar Kupában a negyeddöntők visszavágói után kialakult a legjobb négy mezőnye. Elődöntőbe jutott a Szombathely, az Atomerőmű, a Szolnok és a Körmend.

Férfikosárlabda Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók:
Albacomp-UPC - Mol Szolnok 81-63 (27-11, 19-23, 16-19, 19-10)
Székesfehérvár, 1500 néző
vezette: Váradi, Márton.
Albacomp: Csirke (8), Boros (-), Williams (27/6), Báder (11), Góbi (4). Csere: Trunic (11/6), Shannon (5/3), Bencze (15). Edző: Sterbenz László.
Szolnok: Maljkovic (9/3), Pavlovic (3/3), Vukicevic (18/6), Orosz (7), Lapov (13/3). Csere: Mérész Cs. (8), Trepák (5). Edző: Goran Miljkovic.
Továbbjutott: Szolnok 166-153-as összesítéssel.

Az első negyedet nagyon meghajtotta az Albacomp, mondhatni a lehetetlen felé vezető egyetlen utat választotta. Letámadással zavarták a fehérváriak a vendégeket már azok térfelén, pontosan dobtak, főleg Báder villogott, aki valamennyi pontját az első tíz percben szerezte. Hiába tagadták volna az Olaj játékosai, látszott rajtuk, a 31 ponttal megnyert első meccs kényelmessé tette őket. A máskor sziklakemény védekezés igen gyenge volt, a dobásbiztonságról meg árulkodik a tíz perc alatt szerzett 11 pont...

A folytatásban aztán, ahogy várható volt a rutinos szolnokiak bekeményítettek annyira, hogy a számukra még megfelelő szintre szorítsák a különbséget. Segítette ebben őket, hogy a cserék után már kevésbé volt hatékony az Alba támadójátéka. Williams ugyan hozta a szokásost, de a mezőnyemberek rajta kívül csak elvétve találtak be. A másik oldalon, ahogy az Albacomp ellen mindig, Vukicevic érezte a legjobban magát, hozzá kell tenni: sem ő, sem társai nem pörögtek a bajnokikon megszokott fordulatszámon. Tehették, inkább az idő volt az ellenfelük. A szünetre 12 pont előnnyel vonultak a hazaiak, ez pedig nem ígért csodát a továbbjutás kérdését illetően.

Nem is történt semmi meglepő a folytatásban. Mindkét oldalon sok volt a hiba, s a kosárínség a Szolnokot segítette. Olykor megpróbálkoztak a vendégek a gyors passzolgatással a hazai letámadás ellen, de érződött, hogy ez nem igazán az ő játékuk... Williamsék ellenben csapatként nem tudtak elég hatékonyak lenni - mindez persze a továbbjutás szempontjából értendő, hiszen ezt a meccset azért fölényesen nyerte az Albacomp. Az ifjú Bencze immár több, mint ígéretes centerjátéka (jónevű magyar kollégáit mindkét oldalon felülmúlta teljesítménye), illetve Lapov és Williams kis kakaskodása vitt némi színt a nem túl eseménydús játékba. Nem fenyegette veszély az Olaj továbbjutását, melyet az első mérkőzésen nyújtott teljesítménynek köszönhet a Miljkovic-legénység.

Klíma-Vill Kaposvári KK - Marc-Körmend 89-79 (29-29, 17-14, 29-22, 14-14)
Kaposvár, 1200 néző
vezette: Harsányi, Hartyáni.
Klíma-Vill Kaposvári KK: Simon (3), Szőke (10/3), Dzunic (37/21), Ivkovic (22), Bukva (17). Csere: Fülöp (-), Domonkos (-). Vezetőedző: Földi Sándor.
Marc-Körmend: Németh I. (16/6), Madison (23/6), Trummer (6/6), Mujanovic (20/6), Grebenár (10). Csere: Zsebe (-), Szlávik (2), Keresztes (2). Vezetőedző: Patonay Imre.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 9-14, 8. perc: 7-7, 8. perc: 24-20, 12. perc: 33-31, 16. perc: 37-38, 24. perc: 54-54, 29. perc: 73-63, 33. perc: 81-67, 37. perc: 87-69, 39. perc: 87-75.
Kipontozódott: Szőke (a 38. percben), Dzunic (a 40. percban), illetve Zsebe (a 34. percben), Grebenár (a 40. percben).
Kiállítva: Madison (a 29. percben).
Jók: Dzunic, Ivkovic, Bukva, Szőke, illetve Madison, Mujanovic, Németh I., Grebenár.
Továbbjutott: a Körmend, 162-154-es összesítéssel.

A városi sportcsarnokban a várnál kevesebben töltötték meg a lelátót a tegnapi Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágóján. A Körmend otthonában szerzett 18 pontos előnye igazán tekintélyt parancsoló volt, ám a hazaiak nagyon fogadkoztak, hogy ledolgozzák hátrányukat. A somogyiak szokásos négy sérültjüket, míg a vendégek a beteg Edmondsont nélkülözték.

A kaposváriak Dzunic duplájával indítottak, ám hamar érkezett Madison kosara is. A gyenge védekezés mellett mindkét együttes könnyen szerzett újabb és újabb kosarakat. A vasiak kiváló dobószázalékkal tartották magukat, így 29-29-es eredménnyel zárult az első negyed.

A folytatásban Madison zsákolt parádésat, majd Dzunic gyűjtött újabb pontokat a hazaiak számára. A somogyi oldalon néha még a létszámfölényes helyzetek értékesítése is gondot okozott, ám a körmendiek a szerzett labdákból már pontosabbak voltak. A félidő eredményét Bukva alakította 46-43-ra.

A szünet után javult a Klíma-Vill védekezése és a zsinórban öt pontot elérő Szőke révén nőtt az előny. Ezt még Németh I. hármasával kiegyenlítette a Marc, de Dzunic újabb találataival már elszakadt ellenfelétől a hazai gárda. A 29. percben az Ivkovicot fölre lökő Madison kiállították, Dzunic triplája pedig már tíz egység fölé tornázta a különbséget.

A hazai közönség által áhított 18-as határt Ivkovic duplájával érte el a Földi-legénység, ám ekkor meg is torpant. A siettetett támadások nem sikerültek, az ellenakciókból pedig Mujanovic és Németh I. révén rendre eredményes volt a Marc. A végjátékban jöttek a kipontozódások, ám ez már nem befolyásolta a továbbjutás kérdését.

Földi Sándor: "Nagy csatát vívtunk a továbbjutásért, és a végjátékban sikerült is ledolgoznunk Körmenden szerzett hátrányunkat, ekkor azonban kapkodóvá és pontatlanná vált a játékunk. Sok sikert kívánok a Körmendnek a folytatásban."

Patonay Imre: "Edmondson hiányával és a szerintem jogtalanul kiállított Madison kiválásával nem volt egyszerű Kaposváron kivívni a továbbjutást. Gratulálok játékosaimnak!"