Patrick Ewing augusztus 5-én már 40 éves lesz, és tizenhetedik NBA-szezonjában mindössze 16 percet kap meccsenként az Orlando Magic csapatában. Szerdán este azonban Phoenixben - jóllehet csak csere volt - ő nyerte meg a phoenixi America West Arenában a Suns elleni rangadót 22 pontjával és 15 lepattanójával. Nem mellékesen: mindkét szám idei szezoncsúcsa.

reuters
Patrick Ewing legszebb napjaira
emlékeztetett Phoenixben

Washingtonban ismét megtelt az MCI Center (20 674 néző), és a Wizards ismét kikapott, ötösre duzzasztva a vesztő szériát (2/6 nyolc meccs után). Michael Jordan ebben a szezonban először érte el az ötven százalékot mezőnyből (31 pont, 12/24), s bár a harmadik negyedben régi önmagára emlékeztetett (16 pont), az utolsó játékrészben kifulladt ő is és a csapat is. A kiegyenlített, és mindkét csapat részéről szinte hibátlan játékot hozó első negyedet követően (29-29, 65% a Wizards, 63% a Bucks részéről!) 21 ponttal elhúzott a vendéggárda, s úgy tűnt, újabb megalázó vereség elé néz a fővárosi csapat. Jordan azonban összeszedte magát, egy szakaszban a Wizards 14 pontjából egymaga 12-t szerzett, s 84-84-nél sikerült utolérni a Michigan-tóparti "sörösöket". Ekkor azonban elfogyott a tudomány...

Az öt vereséggel rajtolt bajnoki döntős Philly csak győz, mióta Allen Iverson felépült könyöksérüléséből. A 76ers harmadszor győzött zsinórban, Allen 33 ponttal egyéni szezoncsúcsot dobott - igaz, még mindig csak 10/26-os mezőnyszázalékkal...

Boston Celtics - Indiana Pacers 101-93