A Szolnok hazai pályán könnyedén verte a Nyíregyházát, a meccs vége felé a fiatalok is lehetőséget kaptak Goran Miljkovics együttesében. A hétvége rangadóján az Atomerőmű hazai pályán diadalmaskodott az Albacomp ellen.

Férfi kosárlabda EnterNet-Internet Liga, 8. forduló

Mol Szolnok - Marso-Isobau Nyíregyházi KK 86-71 (22-18, 25-18, 18-12, 21-23)
Olaj-csarnok, 1500 n.
vezette: Bodnár, Bognár.
Szolnok: Maljkovics 11/3, Mérész Cs. 4, VUKICSEVICS 17/6, LAPOV 22, OROSZ 14.
Csere: Pavlovics 10/3, Trepák 3, Cziczás 5/3, Szarvas. Edző: Goran Miljkovics.
Nyíregyháza: Hutás, RICKS 23/6, MÉRÉSZ T. 12/6, Krivacsevics 9, Ecseri 9.
Csere: Horváth 4, Herczku 8/6, Boczkó 4/3, Kollár 2. Edző: Rezák László.
az eredmény alakulása: 4. p.: 6-7, 5. p.: 13-7, 8. p.: 20-15, 12. p.:28-20, 18. p.: 45-34, 26. p.: 59-40, 34. p.: 71-55, 38. p.: 83-65.
kipontozódott: Krivacsevics a 36. p.

A felnőttek összecsapása előtt egy perces néma felálással adóztak a napokban elhunyt Balogh László emlékének, aki legutóbb a nyíregyháziak klub elnöke volt, előtte ezt a posztot tíz évig Szolnokon is betöltötte.

Okos és főként pontos játékkal nyitottak az eddig nyeretlen vendégek a kissé álmosan kosarazó szolnokiakkal szemben. Mintegy öt perc után azonban rákapcsoltak a házigazdák, akik Maljkovics és Vukicsevics triplái révén vették át a vezetést. Ebben az időszakban még jó volt a meccs, mert a vendégek nem játszottak megszeppent nyusziként, futottak és dobtak Mérész Tamásék. A náluk erősebb állományú szolnoki csapatból Vukicsevics mellett a két center, Lapov és Orosz villogott. Orosz Benő nevéhez fűződik a találkozó egyik legszebb jelenete, mikor a 13. percben Mérész Csaba légpasszát a levegőben úszva húzta a kosárba. Abban az időszakban úgy tűnt, hogy meglépnek a "molosok" vetélytársuktól, hiszen vezettek már tizenöt ponttal is, ám az orosz légiósaikat nélkülőző szívós vendégek csökkentették hátrányukat a szünetig.

A fordulást követően rendre rátettek egy lapáttal a piros-feketék, vezetésüket nem fenyegette veszély, különösen a védekezésük remekelt, hiszen fél óra játék után is mindössze hat személyhibát vétettek. Igaz, a nyíregyháziak is csak tizenegyszer szabálytalankodtak ezen időszak alatt. A zárónegyedben hamar húsz pont lett a távolság a felek között, az edzők pedig mély vízbe dobták a fiatalokat is. Láthatóan a következő, azaz a szerdai derbire tartalékoltak a szolnokiak, akkor ugyanis a címvédő Kaposvár érkezik a Tiszaligetbe, a kezdés pedig 17 órakor lesz.

Goran Miljkovics: - Amikor kellett, mindig rákapcsoltunk. A győzelem volt a lényeg.

Rezák László: - Két légiósunk nélkül is helyt álltunk az esélyesebb Szolnok otthonában.