Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Gina Farmer vezérletével magabiztosan győztek a szolnoki kosarashölgyek a Diósgyőr ellen.

Nőikosárlabda, NB I, 3. forduló
Sz. MÁV-Coop - Diósgyőri KSK 96-72 (21-25, 29-16, 24-17, 22-14)
Szolnok, Olaj-csarnok, 500 néző
vezette: Szabó Gy., Király.
Szolnok: Owens 3/3, SZŐKE 18/6, Hegedűs 6/3, FARMER 25, PEROVICS 16.
Csere: NÉMETH 6/6, Csontos 7, Bujdosó 8, Berkó 7/3, Szabó. Edző: Palkovits
Tamás.
Diósgyőr: Wielens 4, Brosovszky 12/3, Andó 14, Balogh G. 9/3, EMEAGI 19.
Csere: Bukovszki 3/3, Sitkei 3/3, Radnóty 3, Szlimák 5/3, Imri. Edző:
Vertetics István.
Az eredmény alakulása: 3. p.: 9-5, 8. p.: 19-16, 14. p.: 31-31, 17. p.:38-35, 24. p.: 60-50, 28. p.: 71-53, 34. p.: 81-63. 38. p.: 92-67.
Kipontozódott: Brosovszky a 20., Perovics a 34., Andó 38., Wielens 40. p.

Az ex-diósgyőri Ana Perovics alaposan bekezdett, 3 perc alatt 8 pontot termelt a center egykori csapatának kosarába köszönhetően annak, hogy jó passzokat kapott és e mellett érvényre juttatta magassági fölényét is. A szolnokiak tűntek frissebbnek és magabiztosabbnak az elején, ami pontokban is megmutatkozott, a 8. percben már 19-13-at mutatott az eredményjelző. Ekkor azonban Emeagi és Brosovszky megrázták magukat, s rögvest vezettek vendégek. A szolnokiak sem hagyták magukat, Farmer remekelt palánkok alatt, mivel társai sem voltak restek, rendesen megszórták esélyesebbnek vélt vetélytársukat. Ráadásul a vendégek egyik legjobbja a tavalyi évad pontkirálynője, Brosovszky már a 20. percben kipontozódott.

A szünetet követően óriási dobópárbaj vette kezdetét, a vendégektől Balogh mellé azonban a társak képtelenek voltak felzárkózni, míg a hazaiak részéről szinte mindenki betársult a pontgyártásba. A diósgyőriek ugyan mindent megpróbáltak, letámadtak, faultoltak, de ezen a napon nem tudtak mit kezdeni olykor sziporkázó vendéglátóikkal. A hazaiak biztos győzelmét nem fenyegette veszély, ezen a estén a kék-sárgák legjobbjának Gina Farmer bizonyult, az új-zélandi center 34 perc alatt 49 (!) IBM-pontot termelt.

Palkovits Tamás: - A döntő pillanatokban jól védekeztünk, és ponterősen támadtunk. Talán már jó formában vagyunk.
Vertetics István: - A bajnoki szünet nem tett jót csapatomnak, bizonytalanul védekeztek játékosaink, és sok fölösleges faultot követtek el.