A férfikosárlabda-bajnokság harmadik fordulójában Debrecenben nyert a Körmend, Zalaegerszegen a Falco. A sanyarú sorsú Szeged egész jól tartotta magát Szolnokon.

Férfikosárlabda NB I., 3. forduló:
Debreceni Vadkakasok - Marc-Körmend 65-94 (13-30, 14-20, 12-17, 26-27)
Dombóvári VMSE - Kaposvári Klíma-Vill KK 80-113 (15-26, 16-27, 29-30, 20-30)
MC MAFC-Atomerőmű SE 59-92 (11-34, 12-17, 15-20, 21-21)
Flextronics-ZTE KK - Falco KC-Szombathely 64-88 (12-23, 22-21, 13-18, 17-26)
Marso-Isobau Nyíregyházi KK - Albacomp-UPC 68-74 (13-20, 16-12, 27-20, 12-22)

Mol-Szolnok - Naturtex Szedeák 82-61 (21-22, 26-11, 15-12, 20-16)
Szolnok: 1000 n., v.: Váradi, Török R.
Mol Szolnok: Maljkovics 8/6, Mérész Cs. 4, Vukicsevics 9, LAPOV 23, OROSZ 18. Csere: PAVLOVICS 11/3. Cziczás 5, Trepák 4. Edző: Goran Miljkovics
Szedeák: DRAHOS 7/3, Deák 11, GREEN 16/3, Pavlicz 12, Molnár Á. 10. Csere: Kiss Zs. 3/3, Tanács, Molnár A. 2. Edző: Bonifert Domonkos
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5-9, 14. perc: 29-29, 18. perc: 43-33, 27. perc: 57-38, 34. perc: 66-50, 38. perc: 78-59.
Kipontozódott: Green a 35. percben

Rossz előjelekkel érkeztek a vendégek, mert Nyilas után Elliott és Balogh Z. is sérültet jelentett, egyikük sem tudta vállalni a játékot. Ráadásul a minap kapták a hírt, hogy továbbhúzódik csarnokuk átépítése, ezért talán jövő év januárjában játszhatnak jól megszokott pályájukon a zöld-sárga-kékek. A hazaiaknál mindenki a fedélzeten volt, a lehető legjobb csapatát küldhette pályára Miljkovics-mester.

Meglepetésre a vendégek kezdtek jobban, ugyanis frissebben, rámenősebben kosaraztak Deákék, míg a molosok különösen támadásban nem lelték a fonalat. Goran Miljkovics a 6. percben kérte ki először idejét, ekkor 7-11-et mutatott az eredményjelző tábla. Ám tanítványai továbbra is pontatlanul céloztak, a higgadtan játszó vendégek pedig minimális előnnyel zárhatták az első játékrészt. A második negyed elején Lapov pontjaira Green válaszolt, aztán beindult a szolnoki gólgyártás, védekezésben mindössze egy faulttal húzták ki a hazaiak, elvétve születtek vendégpontok a nagy szünetig.

A fordulást követően Orosz látványos kosaraival továbbtávolodott a Szolnok vetélytársától, a különbség még nagyobb is lehetett volna, ám ebben az időszakban sok kinti dobást hibáztak el a házigazdák.

A zárónegyedben is ügyesen, lassítva a játékot kosarazott a vendéglegénység, de nem bírtak a Lapov-Orosz duóval, a hazaiak két centere uralta ugyanis a palánkok alatti területeket. A végjátékban Pavlovics és Maljkovics triplájára nem érkezett válasz, így vált teljesen biztossá a szolnokiak győzelme.

Goran Miljkovics: "Nem tudtuk megismételni legutóbbi jó játékunkat, siettettük a támadásokat, hullámzó teljesítményt nyújtottunk."

Bonifert Domonkos: "Két negyeden át partiban voltunk a jó erőkből álló Szolnokkal szemben, úgy gondolom, lassacskán, de biztosan lépkedünk előre."

Újra mindkét vasi csapat (a Falco és a Körmend) győzelemmel zárta a fordulót. Nehéz lenne eldönteni, hogy a Falco zalaegerszegi bagy a Körmend debreceni győzelme ér többet. A piros-feketék ugyanis rendre sok mindent megadnának az esetleges zalai fesztiválért, a Falco pedig alig egy hete zakóval térhetett haza a Vadkakasok otthonából.

A Falco a ZTE otthonában (csupán 500 néző előtt) magabiztos győzelmet aratott. A csapat legjobbja Niksa Tarle volt, aki alig hagyott ki alkalmat, hogy egy-egy téves dobást követően ne szerezzen magának újabb strigulát a lepattanók kategóriájába. A nagy kérdésre azonban már a találkozót megelőzően megkaptuk a választ, azaz a kék-fehérek amerikai légiósa, Reed hétfőn bokasérüléssel érkezett Nicola Lazic alakulatához, így esély sem maradt játékára. A Patonay-legénység ha lehet még simábban hozta el a két pontot Debrecenből. Az első negyed akítv és eredményes támadójátékát követően Halmék már csak az eredmény után futhattak, mindhiába.