A németektől elszenvedett vereség ellenére női junior kézilabda-válogatottunk a legjobb négy között folytatja világbajnoki szereplését.

középdöntő, 2. csoport:
Németország - Magyarország 24-22 (10-9)
Győr, 2500 néző
A magyar góldobók: Kári Horváth 4, Görbicz, Őri A., Szrnka 3, Őri C., Jókai, Mehlmann, Vérten 2-2, Tóth 1

Jobban kezdtek a németek, 6-3-ra elhúztak, de ezt követően több hibát ejtettek, és a hazaiak egyenlítettek (7-7). A vendégek az első félidő hajrájában újítani tudtak, és visszavették a vezetést.

A szünet után sokkal szervezettebben játszottak a magyarok, és a továbbiakban fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az utolsó negyedórában azonban többször is kettős emberhátrányba került a magyar együttes, így esélye sem volt a győzelemre.

"Nem játszottunk jól, de egy vereség belefér a sorozatba. A korábbi mérkőzésekről hozott fáradság most ütközött ki a játékosokon. Egy feladatunk van: a spanyolok elleni elődöntőre a lehető legjobb állapotba kell kerülni" - összegzett Kovács Péter szövetségi kapitány.