Nagyszerű győzelemmel folytatta szereplését Lékó Péter a dortmundi Sparkassen Chess Meeting szuperversenyen. A torna ötödik fordulójában a sötét bábukat vezetve mért vereséget az éllovas, a játszmáig még veretlen dán Peter Heine Nielsenre. A fontos nyeréssel nagymesterünk hármas holtversenyben vezet. A játéknap további csatái sorban döntetlennel végződtek. A szerdai szabadnap után Lékó a francia Etienne Bacrot ellen a világos bábukat vezeti.

A sötét bábukat vezetve aratott értékes győzelmet Lékó Péter. A dortmundi arénában még újonc dán Peter Heine Nielsen a szakírók véleménye szerint az első négy fordulóban remek teljesítményt nyújtott, szárnyalásában a legjobbkor állította meg Péter. A katalán megnyitású partiban nagymesterünk a középjátékban gyalogot nyert, majd előnyét magabiztosan fokozta nyerésig.

Elsőként Peter Szvidler és Emil Szutovszkij partija ért véget döntetlennel, a bonyolult küzdelem örökös sakkal lett remi. Vlagyimir Karmnyik a spanyol megnyitás egyik ritkább változatában csatázott Michael Adamsszel, a vége itt is pontosztozkodás. Alaposan megizzadt a fél pontért Veszelin Topalov, a francia Etienne Bacrot gyalogelőnyét nem tudta nyerésre váltani. Izgalmas szicíliai párharcban kötött végül békét Arkadij Naiditsch és Loek Van Wely, így ők ketten Lékó társaságában az első helyről várhatják a torna második félidejét.

az 5. forduló eredményei:
Naiditsch (német, 2612) - Van Wely (holland, 2655) döntetlen (Szicíliai védelem, 60)
Bacrot (francia, 2729) - Topalov (bolgár, 2788) döntetlen (Királyindiai védelem, 93)
Szvidler (orosz, 2738) - Szutovszkij (izraeli, 2674) döntetlen (Szicíliai védelem, 29)
Nielsen (dán, 2668) - Lékó (magyar, 2763) 0 - 1 (Katalán megnyitás, 60)
Kramnyik (orosz, 2744) - Adams (angol, 2719) döntetlen (Spanyol megnyitás, 58)

a verseny állása:
1-3. Lékó Péter, Arkadij Naiditsch és Loek Van Wely 3 pont
4-7. Michael Adams, Vlagyimir Kramnyik, Peter Heine Nielsen és Peter Szvidler 2,5
8-10. Etienne Bacrot, Emil Szutovszkij és Veszelin Topalov 2