Moszkvában, a Kreml Kongresszusi Palotájában zajló Oroszország-Világválogatott rapid mérkőzés ötödik fordulójában a női világranglistát vezető Polgár Judit szenzációs győzelmet aratott a férfi ranglistát vezető ex-világbajnok, Garri Kaszparov ellen. A magyar nagymesternő pályafutása során először kényszerítette feladásra világhírű ellenfelét, aki Kramnyik kedvenc változatával próbálta meglepni Juditot. A passzív állásban Kaszparov nagyon szenvedett, Judit egyre nagyobb fölénybe került, bástyáival betört a hetedik sorra, döntő anyagi előnyt szerzett, s kitörő örömmel fogadhatta csapattársai gratulációját a remek nyerésért. Az orosz csapat a harmadik és negyedik fordulót minimális arányban megnyerte, az ötödik döntetlennel zárult, a világválogatott egypontos előnnyel zárta az első félidőt.

A centenáriumi csapatmérkőzés második napján három fordulót játszottak le, a világválogatott hárompontos előnyéből kettőt lefaragott az orosz válogatott. Fantasztikus csatákat láthattunk az internetes élő közvetítés segítségével, a sakkrajongók népes tábora az ötödik fordulóban óriási szenzációt követhetett nyomon, Polgár Judit remekül vezetett játszmában legyőzte a sakkozás "koronázatlan királyát", Garri Kaszparovot. Judit számára rosszul sikerült az első nap, kettős veresége után a csapatvezetés pihentette a nap első két fordulójában, nyugodtan készülhetett Kaszparov elleni partijára.

A magyar nagymesternő már a megnyitásban lélektani győzelmet aratott, hiszen meglepetésre a világelső nem játszott szicíliai védelmet, hanem Kramnyik kedvenc fegyverével, a spanyol megnyitás Berlin változatával próbálkozott. A meglepetés azonban fordítva sült el, a világelső idegenül érezte magát a passzív állásban. Judit tisztjei egyre nagyobb teret foglaltak el, a sötét király középen rekedt, majd a veszélyes zónából csak gyalogvesztéssel tudott elmenekülni. A világos bástyák betörtek a hetedik sorra, sorban hullottak a gyalogok, Kaszparov megalázó vereséget szenvedett.

Lékó Péter közel állt hozzá, hogy sakkozásunk számára még emlékezetesebbé tegye a moszkvai mérkőzés második napját. Nagyon esélyes gyalogáldozattal szinte reménytelen helyzetbe hozta az ex-világbajnok Karpovot. Nagymesterünk nyugodt pozíciós játék helyett kecsegtető minőségáldozatot hozott, de Karpov nagy nehézségek árán "összedrótozta" állását. Péternek bele kellett volna nyugodnia a remibe örökös sakkal, ehelyett elnézte legszebb gyalogját, balszerencsés vereséget szenvedett. Elvesztette veretlenségét az indiai ex-világbajnok, Anand is. Az ötödik fordulóban mindössze két remi született, nagy adok-kapok után lett 5-5 az ötödik kör eredménye, a világválogatott a mérkőzés félidejében egy ponttal vezet.

A harmadik és negyedik forduló egy-egypontos orosz csapatgyőzelmet hozott. Nem maradt el a meglepetés sem, a versenysakktól elég távol került Einstein világbajnok, Vlagyimir Kramnyik kikapott Shirovtól. A spanyol nagymester a negyedik fordulóban azonban szokásához híven simán vesztett Kaszparovtól. Az orosz válogatottban alaposan feljavult Morozevics, Griscsuk pedig veretlenségét is sikerrel őrzi. Remekel a begipszelt lábbal játszó Szvidler. A világválogatottban megbízhatóan játszanak az ukrán nagymesterek, Ivancsuk és Ponomarjov. Kedden is három fordulóra kerül sor. Lékó Péter kétszer sötét lesz, Halifmannal kezd, majd Griscsukkal zárja a napot, közben világossal Szvidlerrel csatázik majd. Polgár Judit sötéttel Kramnyikkal küzd, világossal Drejevvel folytatja, majd Motyilevvel játszana, de őt alighanem lecserélik, mindössze egy pontja van.