Mindössze három gólig jutott a női pólóválogatott

Keszthelyi Rita, vízilabda
Belgrád, 2016. január 18. Keszthelyi Rita dob a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság női A csoport 5. fordulójában játszott Magyarország - Oroszország mérkőzésen 2016. január 18-án. A magyar válogatott 11-10-re győzött és csoportelsőként bejutott a negyeddöntőbe. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Az Európa-bajnok magyar női vízilabda-válogatott két góllal kikapott az ausztrál együttestől a Margitszigeten zajló BENU Kupa olimpiai felkészülési torna csütörtöki, második napján.

Eredmény:
Ausztrália - Magyarország 5-3 (3-2, 1-0, 0-1, 1-0)
magyar gólszerző: Keszthelyi Rita 3

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese háromszor is hátrányba került a nyitó negyedben, és bár Keszthelyi Rita kétszer egyenlített, az első nyolc perc után 3-2-re az ausztrálok vezettek.

A folytatásban az ausztrálok növelték előnyüket, míg Kisteleki Hanna megúszása után ziccert hárított a kapusuk, aki több nagy védést is bemutatott, ennek köszönhetően

kétgólos előnnyel vonulhattak pihenni a vendégek.

A nagyszünet után Keszthelyi Rita emberelőnyös góljával feljebb zárkózott a magyar válogatott, de egyenlíteni nem tudott, és mindkét csapat elsősorban a védekezésre koncentrált.

Keszthelyi három gólt szerzett, a többi magyar egyet sem Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd

A záró negyedben három és fél perccel a végső dudaszó előtt az ausztrálok visszaállították a kétgólos különbséget, amelyből már nem tudott faragni a házigazda magyar csapat, így második mérkőzését is elvesztette a tornán.

"Az eredmény is mutatja, hogy

Tegnap a fél meccsen volt jó a védekezés, ma már az egészen, bízom benne, hogy holnap támadásban is tudunk javulni" - nyilatkozta az M4 Sportnak Bíró Attila. "Fizikálisan jók voltak a játékosok, nem őrölték fel őket az erősebb ausztrálok. Fontos, hogy úgy utazzunk el Rióba, hogy legyen sikerélmény" - jelentette ki.

A másik csütörtöki mérkőzésen:
Spanyolország-Olaszország 13-12 (2-3, 5-4, 3-2, 3-3)

szerdán játszották:
Széchy-uszoda:
Olaszország-Magyarország 10-7 (2-4, 2-3, 5-0, 1-0)
Spanyolország-Ausztrália 9-8 (3-2, 2-2, 0-3, 4-1)

A női torna állása:1. Spanyolország 6 pont, 2. Olaszország 3 (22-20), 3. Ausztrália 3 (13-12), 4. Magyarország 0