Ostoba hiba miatt hurcolták meg a favoritot

Elfelejtették visszaléptetni, ezért kénytelen volt elindulni gyengébbik számában Taufik Maklufi, de ki akarták zárni, mert lealibizte a futást.

Majdnem nagyon ráfázott egy figyelmetlenségre az algériai futó, Taufik Maklufi, az 1500 méter egyik aranyesélyese. Maklufi a 800 méteres síkfutás döntőjébe is bejutott, de az 1500-as döntője miatt el sem akart rajta indulni, az algériai szövetség azonban elfelejtette visszaléptetni a 800-as döntőtől, így kénytelen volt rajthoz állni.

A két körből álló versenyen azonban már az első kör háromnegyedénél megállt a pálya szélén, később még tapsolással is biztatta a célegyenes felé futó társait. A Nemzetközi Atlétikai Bizottság (NOB) nem volt túl boldog Maklufi tette miatt, és kizárta az olimpiáról, az algériai szövetség azonban sikeresen fellebbezett, így ott lehet az 1500-as keddi döntőjében.