Megvan Phelps 17. aranya is

Amerikai aranyakkal indultak a péntek esti úszódöntők: Missy Franklin új világcsúccsal nyerte a női 200 méteres hátúszást, utána a visszavonuló Michael Phelps behúzta az utolsó egyéni számát, a száz pillangót. Ezt a távot ajánlgatta egy napja Cseh Lászlónak. Női 800 gyorson Kapás Boglárka új országos csúcsot döntött, a távon szintén amerikai győztest avattak. Férfi 50 gyorson a hetes pályán úszó Florent Manaudou nyert.

Phelps ezzel megszerezte a 17. olimpiai aranyérmét, összesen pedig a 21. érmét. Minden idők legeredményesebb olimpikonja csütörtökön a 200 vegyesen aratott sikerével az első férfi úszó lett, akinek egymást követő három olimpián sikerült ugyanabban a számban nyernie, ezt a bravúrt most így a 100 pillangón is véghez vitte.

férfiak:
100 m pillangó:
1. Michael Phelps (Egyesült Államok) 51.21 perc
2. Chad Le Clos (Dél-afrikai Köztársaság) és Jevgenyij Korotiskin (Oroszország) 51.44

50 m gyors:
1. Florent Manaudou (Franciaország) 21.34 mp
2. Cullen Jones (Egyesült Államok) 21.54
3. Cesar Celio (Brazília) 21.59

nők:
200 m hát:
1. Missy Franklin (Egyesült Államok) 2:04.06 perc - világcsúcs (régi: 2:04.81 p, Kirsty Coventry (zimbabwei), 2009.08.01., Róma)