Hegyekbe vonul a klasszis úszónő

federica pellegrini, london 2012, olasz úszónő
Federica Pellegrini, a 2008-as olimpián 200 méteres gyorsúszásban világcsúccsal aranyérmes olasz úszónő bejelentette, hogy egyéves szünetet akar tartani sportolói pályafutásában: a hegyekben kíván a hétvégéken síelni, angolul akar tanulni és más érdekes dolgokkal foglalkozni.

A 23 éves sportoló, aki Londonban ötödik helyen végzett a 400 és a 200 méteres gyorsúszás döntőjében, azzal indokolta elhatározását, hogy szeretné visszanyerni korábbi kondícióját.

"A 400 méteres verseny után megpróbáltam elfelejteni a kudarcot, és a következő versenyre koncentrálni. Itt sem tudtam azonban semmit sem tenni" - mondta Pellegrini, aki az olasz úszócsapat fő reménysége volt az aranyéremre annak ellenére, hogy a májusi, debreceni Európa-bajnokságon sem volt meggyőző a teljesítménye.

Forrás: AFP/Martin Bureau