Tét nélküli vereség után negyedik a nőipóló-válogatott Triesztben

A már biztos londoni olimpiai résztvevő nőivízilabda-válogatott kikapott az oroszoktól a trieszti selejtezőtorna zárónapján, ahol így negyedikként végzett.

Eredmény, a 3. helyért:
Oroszország - Magyarország 18-13 (5-4, 5-4, 5-3, 3-2)
a magyar góldobók: Antal, Keszthelyi 4-4, Tóth 2, Takács, Drávucz, Menczinger 1-1

A világbajnoki harmadik oroszokat a januári, eindhoveni Európa-bajnokság bronzmeccsén legyőzte Merész András csapata, és ugyanígy tett a mostani viadal nyitómérkőzésén is. Utóbbi sikernek döntő szerepe lett abban, hogy a magyar csapat első helyen végzett csoportjában és így könnyű ellenfelet, a kazahokat kapott a kvótáról döntő negyedöntőben.

A vasárnapi meccsen a vereségekért visszavágni akaró rivális biztosan nyert. Drávucz Ritáék a találkozó feléig állták a sarat, főképpen az egyformán négy gólig jutó Antal Dóra és Keszthelyi Rita révén, utána azonban fokozatosan elhúztak az oroszok.