Vörös növelte előnyét az úszás után

Amint várható volt, mindkét magyar jól szerepelt úszásban, így három szám után Vörös Zsuzsanna növelte előnyét az élen, Füri Csilla pedig hét helyet javítva a huszadik az athéni olimpia női öttusa versenyében.

Vörös és Füri is az utolsó, a legerősebb futamban kapott helyet. Előbbi 2:15.59 perccel a negyedik, utóbbi 2:15.42-vel a harmadik helyen ért célba 200 méter után, mindketten 1296 pontot gyűjtöttek.

A számot a francia Amélie Caze nyerte 2:14.44 perccel (1308). Vörös üldözői közül a lett Jelena Rublevska és a kanadai Monica Pinette is visszacsúszott, a Sydneyben bronzérmes brit Kate Allenby jött fel a második helyre. Vele szemben 124 pont a magyar versenyző előnye a lovaglás előtt.

Az állás három szám után: 1. Vörös 3332 pont 2. Allenby (brit) 3208 3. Rublevska (lett) 3176 ...20. Füri 2920