Hatos még továbbjuthat birkózásban

A 66 kg-osok között szereplő Hatos Gábor győzelemmel kezdett, így magyar idő szerint 17:03 órakor a negyeddöntőbe kerülésért lép szőnyegre a szabadfogású birkózók athéni, olimpiai viadalán. A 120 kg-os Aubéli Ottó viszont kétszer kikapott, így kiesett.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Az összes interjú

Hatos következő ellenfele, már a negyeddöntőért a török Ömer Cubukci lesz, aki 5-1-re verte Fernyakot.

A 31 éves csepeli birkózó először az 1997-ben a 97 kg-osok között világ-, míg 2002-ben a 96 kg-osoknál Európa-bajnok Kuramagomed Kuramagomedovval találkozott. Az orosz klasszis végig fölényben volt, s már az első három perc alatt magabiztos, 5-0-ás előnyre tett szert látványos pörgetéseivel. A szünet után már nem erőltette a támadásokat, de a végén még 1 pontot elért, így 6-0 lett a végeredmény.

Aubéli második találkozóján 5-0-ra kapott ki a 2001-es budapesti Európa-bajnokságon 130 kg-ban ezüstérmes, tavaly pedig Rigában Eb-3. (120 kg) Alekszandr Modebadzétól. A grúz a rövid pihenőig 3-0-ás előnyt harcolt ki, majd a második három percben egy pörgetéssel beállította a végeredményt.