Férfi kéziseink legyőzték az Európa-bajnokot

Szenzációs győzelmet aratott a végig remeklő, sérülésektől tizedelt magyar férfikézilabda-válogatott az Európa-bajnok, vb-második német csapat ellen az athéni olimpia B csoportjának 4. fordulójában.

B csoport, 4. forduló:
Magyarország - Németország 30-29 (17-14)
Faliró csarnok, 6000 néző, V: Jensen, Boye (dán)
Magyarország: Fazekas - Laluska 4, Nagy 11, Mezei 1, Diaz 3, Perez 5, Pásztor 1. Cserék: Iváncsik 2, Császár 1/1, Gál 2, Ilyés
Németország: Fritz - Kehrmann 7, Schwarzer 2, Zerbe, Petersen, Stephan 3/1, Kretzschmar 8/2. Cserék: Ramota (kapus), Hens 4, Baur 2/1, Zeitz 3, Immel
hétméteresek: 5/1, illetve 6/4
kiállítások: 8, illetve 12 perc

Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Éles József
Az összes interjú

A lábközépcsonttöréssel kezelt Mocsai nem játszhatott, míg a legutóbbi, franciák elleni mérkőzésen orrtörést szenvedett Harsányit, valamint a bokaszalag-húzódással bajlódó Lendvayt ugyan nevezte Skaliczki László szövetségi kapitány, de nem került sor játékukra. Lendvay helyett Diaz irányított, jobb szélen Harsányi helyén pedig Laluska bizonyíthatott. Az "orvosok által összerakott" magyarok jól kezdtek, úgy vezettek 4-2-re, hogy közben Pásztor büntetőt hibázott, míg Fazekas többször remekül védett. A belső emberek, Nagy, Diaz és Perez támadásban sziporkáztak, s a német edző már a 11. percben, 7-4-nél időkérésre kényszerült.

Forrás: MTI

Lehet, hogy elbízták magukat azok, akiket eddig dicsérni lehetett, mert később Perez mellélőtt egy büntetőt, Diazt kiállították, a németek pedig gyorsan egyenlítettek (7-7). Nagyra viszont továbbra sem lehetett panasz: gólokat lőtt, és heteseket harcolt ki. Hasonlóan jól játszott ekkor a magyar gárda, mint két nappal korábban a franciák ellen (18. perc: 11-8).

Ezt követően többször tévesen a Skaliczki-alakulat ellen ítélt a dán bírókettős, ettől kicsit szorosabb lesz az állás, de mindig volt valaki, aki új lendületet adott, ebben a szakaszban éppen Fazekas. A 26. percben sikerült 16-12-re elhúzni, majd Mezei büntetése alatt faragott hátrányából a rivális.