Sporttörténelmi kínai tollaslabda-arany

A kínai Ning Csang nyerte a női egyest Athénban az olimpiai tollaslabdaversenyen. A második helyen a holland Mia Audina végzett, a bronzmérkőzésen az ugyancsak kínai Mi Cso győzött.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Az összes interjú

Minden idők legfiatalabb olimpiai tollaslabda-érmese (1996-ban 16 évesen és 345 naposan nyert ezüstérmet) Sydneyben férje által már hollandként szerepelt, akkor a negyeddöntőben búcsúzott, most viszont egészen a fináléig verekedte magát, ahol három játszmában vereséget szenvedett a kínai Ning Csangtól (8:11, 11:6, 11:7).

Csang sikere is sporttörténelminek tekinthető: női egyéniben soha sem győzött még kínai sportoló. A harmadik helyen Mi Cso zárt, aki három szettben verte honfitársnőjét, Zsuj Na-kungot (11:2, 8:11, 11:6).