Cseh László döntőbe jutott 400 vegyesen

A 400 méteres vegyesúszás negyedik előfutamában állt rajthoz Cseh László. A 4-es pályán rajtoló magyar a pillangózás után a második helyen fordult, a hátúszásban egy testhossznyi előnyt szerzett, majd mellúszásban ezt még megtoldotta. A hajrá 100 gyorson még rátett egy lapáttal, 4:14.26-os idővel magabiztosan nyert, s jutott fináléba. A második helyen a tunéziai Oussama Mellouli, a harmadikon a görög Ioannisz Drimonakosz csapott célba.

A nagy rivális amerikai Michael Phelps az utolsó előfutamban hihetetlen fölénnyel utasította maga mögé a mezőnyt, 4:13.29-es idejével elsőként kvalifikálta magát az esti döntőbe.

Cseh a második legjobb idővel, a 5-ös pályán vághat neki a 18.30-kor kezdődő finálénak.

Érdekességképpen: az első előfutamot a horvát Sasa Impric (4:32.02), a másodikat az új-zélandi Dean Kent (4:18.55), a harmadikat az olasz Alessio Boggiato (4:15.78) nyerte. Bővebben>>>