Szenzáció Belgrádban: hengerelt a Dream Team

Ide jutott a férfi kosárlabdázás: szenzációként kell tálalni az Egyesült Államok olimpiai válogatottjának 78-60-as győzelmét, melyet Belgrádban aratott a világbajnoki címet védő Szerbia-Montenegró ellen. Három napja még az olaszoktól Kölnben elszenvedett 95-78-as vereség okozta sebeket nyalogatták az amerikaiak, aztán másnap Allen Iverson utolsó pillanatban dobott triplájával 80-77-re megverték a németeket, s eztán jött a pénteki nagy siker a 16 245 elvakult szerb szurkoló előtt.

felkészülési mérkőzés, eredmény
Egyesült Államok - Szerbia-Montenegró 87-60 (20-17, 22-9, 20-19, 16-15)
Belgrád, 16 245 néző
vezette: Dovidavicius (litván), Vorealdisz (görög)
Egyesült Államok: Iverson 9, Marbury 4, Duncan 16, Odom 9, Jefferson 5. Csere: Wade 4, Boozer 4, Anthony 6, James 11, Marion 10,
Szerbia-Montenegró: Radmanovic 4, Rakocevic 18, Krstic 3, Vujanic 9, D. Tomasevic 6. Csere: Bodiroga 14, Popovic 0, V Scepanovic 3, Avdalovic 2, Pavlovic 1.

Forrás: EPA

Az amerikaiak ugyan elrontották első öt dobásukat, de aztán magukra találtak, és már az első negyed végére átvették a vezetést (20-17). A második negyedben tovább szorítottak a "spanyolcsizmán", mindössze 9 pontot engedélyeztek a félig nagyképűen, félig zavarodottan kosarazó szerbeknek.

Félidőben 42-26-ra vezettek a vendégek, s gyakorlatilag ekkor már eldőlt a meccs.
Érdekes, hogy míg az európai túra első két mérkőzésén az olaszok és a németek is zónáztak az amerikaiak ellen, most Zelimir Obradovic szerb szövetségi kapitány az emberfogást választotta. Ez feküdt az amerikaiaknak: 60 mezőnydobásuknak a felét, 30-at értékesítették, büntetőből pedig 14/14 volt a mérlegük!

A teljes igazsághoz tartozik, hogy nemcsak Larry Brown csapata volt tartalékos, hanem a szerbeké is, még Bodiroga sem kezdett, mert fájlalta a térdét. A belgrádi közönség egyébként a mérkőzés végén sportszerűen felállva tapsolta meg a kiváló teljesítményt nyújtó vendégeket.