Bravúros győzelmet aratott a magyar férfivízilabda-válogatott a Világliga B csoportos mérkőzésén Belgrádban Szerbia és Montenegró legjobbai ellen: Kemény Dénes legénysége az utolsó pillanatban lőtt Biros-góllal 13-12-re diadalmaskodott az Európa-bajnok otthonában.

B csoport, 4. forduló, 1. mérkőzés:
Szerbia és Montenegró - Magyarország 12-13 (2-2, 4-2, 3-5, 3-4)
A magyar góldobók: Kásás, Kiss G. 3-3, Biros 2, Molnár, Fodor, Kiss Cs., Vári, Madaras 1-1.

A négyszer 9 perces negyedekből álló meccs első fele szerb fölényt hozott, a 23. percben például már három góllal vezettek a Tasmajdan uszodában a hazaiak. Ekkor azonban a Vári, Biros, Fodor hármas kiegyenlített. Úgy festett, hogy az Eb-aranyérmesek mégis döntetlenre tudják hozni az állást, miután 8 másodperccel 0a vége előtt egyenlítettek, de az olimpiai és világbajnoki címvédő magyar válogatott élt a véghajrában kapott emberelőnyös lehetőségével: Kásás passzát Biros a dudaszó pillanatában bezúdította a szerb-montenegróiak hálójába.

Bravúros győzelemmel mutatkozott be tehát Belgrádban a Kemény-csapat, amely kedden este ugyanitt megint megmérkőzik a házigazdák együttesével.