Női öttusaváltónk lefutott a dobogóról

Bár a befejező szám előtt mindössze négy másodperces hátránnyal még a harmadik helyen állt végül az ötödik helyen végzett a Vörös Zsuzsanna, Simóka Bea, Füri Csilla összeállítású magyar csapat a moszkvai öttusa-világbajnokság női váltóversenyében. Győzött a lengyel együttes, a fehérorosz és a francia trió előtt.

A magyarok a várakozásnak megfelelően kezdték a versengést, még azzal együtt is, hogy a közvetlenül a nyitószám után közölthöz képest - a versenybíróság eredményjavítása alapján - végül is eggyel kevesebb kört, 257-et lőttek. Ezzel a 13 válogatottból álló mezőnyben a hatodik-hetedik helyen álltak az első tusa után.

Ezt követően a 65 győzelmet és 43 vereséget hozó vívásukkal, melynek során mindegyik ellenféllel háromszor három asszóra került sor, feljöttek a második helyre, majd a 3x100 méteres úszás után már az élen álltak, holtversenyben az oroszokkal.

A lovaglásban összesen öt verőhibát szedett össze az együttes, amelyet így - ha csak kis különbséggel is, de - megelőzött a hazai, illetve a francia csapat. A döntés így a futásra maradt.

A 3x1500 méter alaposan átrendezte a mezőnyt, amit jól jelez, hogy a győzelmet az élen állók után 40 másodperccel rajtoló lengyelek szerezték meg, a franciákkal együtt elsőként startoló oroszok viszont csak hatodikok lettek. A magyarok közül Vörös kezdett, aki orosz és francia riválisát is utolérte, illetve lehagyta, s mintegy két másodperces előnnyel indította Simókát. Ő az első 750 méteres köre során tartotta pozícióját, később azonban sorra érték utol az ellenfelek, s a váltásnál már ötödik volt. Végül az utolsóként következő Fürinek a maga 1500 méterén nem sikerült előrelépnie. A magyar trió a hatodik legjobb időt futotta.

eredmények, női váltó, világbajnok:
Lengyelország (Paulina Boenisz, Marta Dziadura, Magdalena Sedziak) 5144 pont (lövészet: 1036, vívás: 736, úszás: 1168, lovaglás: 1132, futás: 1072)
2. Fehéroroszország (Tatjana Mazurkevics, Anasztaszija Szamusevics, Hanna Arhipenka) 5128 (1060, 784, 1132, 1112, 1040)
3. Franciaország (Amélie Cazé, Axelle Guiguet, Blandine Lacheze) 5124 (964, 904, 1196, 1168, 892)
4. Nagy-Britannia 5072
5. Mgyarország (Vörös Zsuzsanna, Simóka Bea, Füri Csilla) 5004 (257 kör/988 pont, 65 győzelem/43 vereség/868 pont, 3:10.29 perc/1240 pont, 5 verőhiba/1120 pont, 16:23.24 perc/788 pont)