A hazai pályán elért döntetlen után idegenben 2-1-re nyerni tudott a FC Fehérvár labdarúgócsapata az MTK ellen, és ezzel a Magyar Kupa negyeddöntőjébe verekedte magát.

eredmény, labdarúgó Magyar Kupa, nyolcaddöntő
MTK FC - FC Fehérvár 1-2 (0-2)
Hidegkuti-stadion, 500 néző
v.: Fábián
MTK: Végh - Balogh B., Lambulic, Rodenbücher, Pollák - Zsidai (Horváth L., 74.), Bori, Zabos, Pál (Selei, 46.) - Czvitkovics, Hrepka
FC Fehérvár: Tudor - Csizmadia, Kuttor (Horváth G., 76.), Koller, Vincze Z. - Simek (Bartyik, 67.), Schwarcz, Farkas B., Bozic - Sitku, Lattenstein (Györök, 65.)
gól: Balogh B. (92.) illetve Kuttor (10.), Sitku (28.)
sárga lap: Balogh B. (83.), Zabos (84.) illetve Bartyik (87.)

10. perc: Vincze beadását Végh még kiütötte, érkezett azonban Kuttor, aki két méterről passzolt a kapuba. (0-1)

28. perc: Simek átadása teljesen üresen találta Sitkut, aki nyolc méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (0-2)

92. perc: Csizmadia Hrepkát buktatta a tizenhatoson belül, Fábián játékvezető tizenegyest adott a hazaiaknak. A büntetőt Balogh Béla a kapu bal oldalába lőtte. (1-2)

A többnapos esőzés miatt kérdéses volt, hogy egyáltalán megrendezik-e a találkozót, végül Fábián bíró a játék mellett döntött. A Fehérvár korai vezető gólja meghatározta a játék képét, az MTK próbálkozásai az első félidőben nem jártak sikerrel, ráadásul a vendégek egy védelmi hiba után tovább növelték előnyüket.

A második játékrészben három gólt kellett volna rúgnia a hazaiaknak ahhoz, hogy továbbjussanak, ám a kék-fehérek nem tudták feltörni a Fehérvár jól záró védelmét. Az utolsó pillanatban az MTK büntetőből szépített, ám ez már nem befolyásolta a továbbjutás kérdését.

Az FC Fehérvár 3-2-es összesítéssel jutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.