Torghelle Sándor mostanság elég távol került a Crystal Palace első csapatától, ám a tartalékbajnokságban továbbra is remekel.

A Premier League-ben 17. helyezett együttes a 15 csapatos - másodosztályú klubokkal is "feltöltött" - tartalékbajnokság déli ligájában (Premiership Reserve League South) igen előkelő helyet foglal el, egyedül a Charlton-fakó előzi meg a Palace-t. Legutóbb Torghelléék a Coventry Cityt fogadták, és hazai pályán 3-0-ra diadalmaskodtak.

A Speroni - Butterfield, Borrowdale, Watson, Powell, Popovic, Lakisz, Danze (R. Hall, 66.), Shipperley (Torghelle, 46.), Andrews, Kolkka (Berry, 66.) csapattal felálló Sasok Wayne Andrews távoli lövésével szereztek vezetést a 15. percben, majd nem sokkal a szünet előtt Andrews Lakisz passzát is gólra váltotta. A szünetben aztán jött Torghelle, és beállása után már a 7. percben eredményes volt: a görög Lakisz a jobbösszekötő helyén tört kapura, lövése a Coventry kapusáról kipattant, majd a magyar csatár a hálóba küldte a labdát.

A walesi válogatott meccs (2-0) előtt Lothar Matthäus szövetségi kapitány úgy nyilatkozott, hogy Torghellét londoni mellőzöttsége ellenére azért hívja be a nemzeti csapatba, mert állandó játékban van. Ez valóban igaz, ráadásul a csatár tartalékbajnoki fellépésein gyakran betalál - ennek ellenére a magyar szurkolók többsége minden bizonnyal jobban örülne, ha az egykori MTK-támadó mondjuk az Arsenal felnőttcsapata elleni hétfői összecsapáson remekelt volna...