A Pécs az utolsó 15 percben mutatott eredményesebb játékával biztosan nyert a vendég Budapest Honvéd ellen a labdarúgó Arany Ászok Liga második fordulójában.

Arany Ászok Liga, 2. forduló:
Pécs MFC - Budapest Honvéd 3-1 (0-1)
Pécs, 3000 néző
vezette: Arany
Pécs: Németh G. - Szekeres (Montvai, a szünetben), Dienes, Kóczián - Sipos, Szabados, Kulcsár, Erős (Károlyi, 57., Lantos, 71.) - Baumgartner, Pest K., Horváth Gy.
Honvéd: Silhavy - Vámosi, Stamenic, Budovinszky, Horky - Bábik, Vadócz, Vén, Dancs (Takács, 59.) - Herczeg M. (Bojtor, 77.), Csobánki (Kozarek, 56.)
gól: Montvai (75.), Pest K. (80.), Szabados (89.), illetve Herczeg (34.)
kiállítva: Budovinszky (82.)
sárga lap: Vén (26.), Csobánki (29.), Budovinszky (77., 82.)

34. perc: Bábik jobb oldali beadását Herczeg M. 4 méterről a kapuba fejelte (0-1)

45. perc: Vámosi majdnem öngólt vétett, olyan balszerencsésen nyúlt az ötösön a labdába, hogy az róla a bal kapufára, onnan pedig a mezőnybe pattant

75. perc: Kóczián beadását Montvai az ötösről a léc alá fejelte (1-1)

80. perc: Silhavy Pest K. elé ütötte a labdát, aki 4 méterről a bal alsó sarokba gurított (2-1)

82. perc: Budovinszky megkapta második sárga lapját, amiért a kiállítás sorsára jutott

89. perc: Horváth Gy. visszafejelt labdáját Szabados 7 méterről a kapu bal oldalába passzolta (3-1)

Ugyan többet kezdeményezett a PMFC, de komolyabb helyzetig nem jutott az első félidőben. A Bp. Honvéd az első valamirevaló akcióját góllal fejezte be, váratlanul vezetést szerzett, s előnyét a szünetig meg is őrizte.

A második félidőben a 75. percig úgy nézett ki, hogy a pécsiek még egyenlíteni sem tudnak, de negyedóra alatt három gólt lőttek és ezzel megfordították az eredményt. A végére a kiállítás miatt teljesen szétesett a fővárosi együttes.