Dobogóval kezdett Michelisz Szlovákiában

AUTO - WTCR  SLOVAKIA 2019 AUTO CHAMPIONNAT DU MONDE CIRCUIT COURSE FIA MAI Motorsport TOURISME slovaquie wtcr 05 NORBERT MICHELISZ, (HUNGARY), BRC HYUNDAI N SQUADRA CORSE, HYUNDAI I30 N TCR, action during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of S
05 NORBERT MICHELISZ, (HUNGARY), BRC HYUNDAI N SQUADRA CORSE, HYUNDAI I30 N TCR, action during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from may 10 to 12 - Photo Florent Gooden / DPPI
Második hazainak mondott versenyén dobogóval kezdett Michelisz Norbert a túraautó-világkupa szlovákiai fordulóján. A BRC Racing Team magyar versenyzője a félig esős, félig száraz pályán a második helyről indulhatott. Egyet visszacsúszott a rajtnál, de végig meg tudta tartani harmadik helyét a versenyen.

Egy darabig még az ötödik helyről induló Tom Coronel is ott volt az elejében, de a második kanyarban Michelisz helyezkedett jobban, övé lett a harmadik pozíció. Ma a harmadik helyről az élre állt a Hyundaioknál 90 kilóval könnyebb Alfával, Michelisz a verseny végéig a sarkában maradt. Aki viszont óriásit autózott, talán élete versenyén van túl, az Frederic Vervisch: a kilencedikről előbb a második helyre ért oda, majd Mat megelőzve az élre állt, és meg is nyerte az őrült futamot.

Hatalmas volt a tumultus a rajt után az első kanyarnál Forrás: FIA WTCR

Michelisz a leintés után azt mondta a helyszínen az Origónak, eleve hátrányban volt, mert a pálya belső, nedvesebb részéről indult. "Gondolkodtunk rajta a csapattal, hogyan lehetne javítani a helyzetünkön, esetleg lombfúvók bevetésével (nevet), de sajnos nem volt mit tenni, az volt a vizesebb oldal, ahonnan indultam. A rajt után nem sok mindent tudtam tenni. Végig nyomtam, ennél gyorsabban nem tudtam volna menni.

pont az a távolság maradt meg, ami nem volt elég az előzéshez. De van még két verseny, harmadik helyen végezni azért nem a világ vége."

Ma Csing-hua (balra), a Comtoyou csapat tulajdonosa Jean-Michel Baert, Frederic Vervisch és Michelisz Norbert a dobogón. Azt nem tudjuk, a kép bal oldalán mi történik épp Forrás: Florent Gooden / DPPI/Florent Gooden

Tassi Attila a 23. helyről indulva 18. helyen hozta be a KCMG Honda Civic TCR-ét.

A hétvége 15.15-kor a fordított rajtrácsos második, majd 16.45-től a főfutammal folytatódik.