Öldöklő csata megy a pályán a szupertrófeáért

AUTO - WTCR  SLOVAKIA 2019 AUTO CHAMPIONNAT DU MONDE CIRCUIT COURSE FIA MAI Motorsport TOURISME slovaquie wtcr The trophy and girls on the starting grid during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from may 10 to 12 -
The trophy and girls on the starting grid during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from may 10 to 12 - Photo Florent Gooden / DPPI
Hogy az újonnan, egyedileg készíttetett hatalmas trófea, a tavaly bevezetett új szabály- és homologizációs rendszer, a Szupergridre elnevezett kőkemény mezőny, vagy pedig csak a véletlen az oka, nem tudni, az viszont biztos, hogy a túraautózás jelenlegi élvonalát jelentő világkupában újra fantasztikus test-test elleni csatákat, végsőkig kiélezett küzdelmeket látunk. A sorozat magyar közönségkedvence, Michelisz Norbert egyetlen hétvége alatt öt helyet javított összetettben. A WTCR harmadik, szlovákiai fordulója előtt nyolcadik helyen állt összetettben, de a Dunaszerdahely melletti pályán szerzett második, harmadik és hatodik helyével olyan fontos pontokat szerzett, melyekkel feljött a harmadik helyre.

Alaposan rácáfolt a túraautó-világkupa szlovákiai hétvégéje a kritikus hangokra, melyek szerint a WTCR unalmas, kiszámítható, nem is igazi verseny. Mindhárom futamon hatalmas csatákat, igazi kerék-kerék elleni harcokat láthattunk, ráadásul kiváló magyar eredményekkel. Az olasz BRC Racing Team magyar versenyzője, Michelisz Norbert nem nyert ugyan futamot, de kétszer is pódiumra állhatott, valamint egy fontos pontokat érő hatodik helyet is bezsebelt, az időmérőkön pedig két második hely lett az övé.

A WTCR hatalmas, egyedi tervezésű trófeája - a bajnok egy kicsinyített mását kapja meg, erre pedig felkerül a neve az év végén Forrás: Florent Gooden / DPPI/Florent Gooden

Ezekkel az eredményekkel összesen 54 pontot hozott el Szlovákiából, összetettben így feljött a harmadik helyre úgy, hogy mindössze 23 pont a hátránya a bajnokságot vezető Néstor Girolami mögött. Ha hozzávesszük, hogy egy futamgyőzelemért 25, a pole pozícióért pedig öt pont jár, akkor láthatjuk, hogy olyan csekély lemaradásról van szó, ami akár egyetlen hétvége alatt ledolgozható.

Michelisz mindezek ellenére kimérten értékelte a hétvégét. Az Origónak a helyszínen azt mondta, nem az számít, hogy most hányadik helyen áll valaki a bajnokságban. "Jól mutatja ez a hétvége, hogy milyen gyorsan változik összetettben a felállás, de

Szlovákiában is rengetegen szurkoltak Michelisznek Forrás: Florent Gooden / DPPI/Florent Gooden

A szlovákiai főfutamon Michelisz nagyjából a táv felétől a Team Mulsanne két versenyzője között haladt a második helyen, az Alfa Romeo Giuliettákból álló szendvics közepén hol az első helyért csatázott, hol pedig a második pozícióját védte. Ma Csing-hua és Kevin Ceccon is elismeréssel beszélt a magyarról. Kínai ellenfele keménynek és agresszívnek nevezte Micheliszt, akivel kiválóan csatáztak, és aki alaposan megnehezítette mindkettejük dolgát. Hasonlóan nyilatkozott a hármójuk küzdelméről Michelisz is.

Michelisz Norbertet nagyobbik lánya, Mira is a helyszínen biztatta Forrás: Marcel Langer / DPPI/mlan2019/Marcel Langer

"Belülről is élvezetes volt, előre és hátra is figyelnem kellett. Amint közelebb kerültem Mahoz és támadni tudtam az első helyért, megérkezett mögénk Ceccon, és mire őt kivédekeztem, Ma újra meglépett előlem, ezt többször is eljátszottuk a verseny alatt. Ha nem lett volna Ceccon mögöttem, nagyobb esélyem lett volna megszerezni az első helyet, de nagyon ügyesen csinálták. Ebben a helyzetben pedig ez volt a maximum, amit elérhettem,

nem jött össze a futamgyőzelem, de jön majd az is, biztos vagyok benne."

Sorozatban harmadszor a dobogón Forrás: Florent Gooden / DPPI/Florent Gooden

Az izgalmas és fárasztó hétvége után mindössze két nap pihenője van a magyar versenyzőnek, szerdán már indul is tovább a sorozat következő állomására, a hollandiai Zandvoortba.