Dovizioso nyerte a MotoGP San Marinó-i Nagydíját

moto moto-prix TOPSHOTS Horizontal
A Ducati olasz versenyzője hazai pályán tudott nyerni
Az olasz Andrea Dovizioso nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriájának, a MotoGP-nek a versenyét a vasárnapi San Marinó-i Nagydíjon.

Dovizioso a címvédő, a világbajnoki pontversenyben élen álló spanyol Marc Márquezt utasította maga mögé, aki azonban összesítésben így is fölényesen vezet. Sikerével Dovizioso a pontversenyben feljött másodiknak, megelőzte az olasz Valentino Rossit, aki vasárnap a hetedik helyen ért célba.

A Ducati olasz versenyzője hazai pályán tudott nyerni Forrás: AFP/Tiziana Fabi

Moto2-ben az összetettben is élen álló olasz Francesco Bagnaia győzött, így a pontversenyben nőtt az előnye. Kirívó sportszerűtlenség is történt a futamon: az olasz Romano Fenatit a hajrában, a 23. körben azért zárták ki a versenyből, mert az egyik egyenesben átnyúlt honfitársa, Stefano Manzi motorjához, és meghúzta annak fékkarját. Tette miatt Fenati a következő futamon biztosan nem állhat rajthoz.

Moto3-ban az olasz Lorenzo Dalla Porta nyert, míg a második helyezett spanyol Jorge Martín az élre állt a pontversenyben.

A 19 versenyből álló vb-sorozatnak a San Marinó-i Nagydíj a 13. állomása volt. A következő futam szeptember 23-án az Aragón Nagydíj lesz Alcanizban.