Lisbon (Portugália), Estadio Jose Alvalade, 2020.08.15., 02:00

KözvetítésCsapatok
117

Francia örömünnep

114

Az egyik ágon Bayern München-Lyon, a másikon Paris Saint-Germain-RB Leipzig meccset rendeznek majd a BL-ben.

114

Ki gondolta volna?

Két német és két francia csapat játssza majd a BL két elődöntőjét.

106

Dembele második gólja

105

Ezt hagyta ki Sterling

96

Videózás

Ekambi kapott volna labdát lesen, de átlépte, Dembele pedig a kapuig ment vele, azért videóznak egyet.

95

Itt a vége

3-1-re nyert a Lyon, újra elbotlott a Manchester City, a Lyon pedig a Juventus után a Manchester Cityt is kiütötte.

94

Lopes védett

De Bruyne küldött kapura egy szabadrúgást, amit kapu mellé ütött a kapus, majd Walker fejelt mellé a szögletet követően.

90

Öt percet kapott még a City

Egy PSG-hez hasonló hajrá kellene a hosszabbításhoz.

Gól!

Dembele újra. Edersonról csorgott ki a labda, Dembele köszönte szépen, 3-1 a Lyonnak.

87

Cserélt a Lyon

Ekambi le, Reine-Aelaide be.

86

Sterling mit hagyott ki

Az év helyzete volt. Gabriel Jesus passza után lőtt az égbe az angol.

Marcalt kell ápolni

Gabriel Jesus ellen szabálytalankodott és a lábára esett a honfitárs.

83

Cornet mindenhol ott van

80

Ezt a gólt is megadta a bíró

A videózás ezt a lyoni gólt is helyben hagyta.

79
79
Assist: Houssem Aouar
79

Megint vezet a Lyon!

A csereként beállt Moussa Dembele lőtt gólt.

78

Jesus került helyzetbe

Sterling ívelt hozzá egy labdát, de csúnyán kapu fölé lőtt.

76

Depay le, Dembele be

Ez volt a második francia csere.

76

Újabb francia csere

Tete jön Dubois helyére és Depay is lejön, Moussa Dembele váltja.

75
Csere le: Memphis Depay
74
Csere le: Leo Dubois
73

Felpörgött a City

Gabriel Jesus lövését ütötte ki a rövid kapufa mellől Lopes.

71

Bruno Guimaraes helyére jött Thiago Mendes.

Egyenlített a City

Kevin De Bruyne lőtt gólt, Sterlingnek először sikerült pontosan visszagurítani, a belga pedig kihasználta, hogy nem figyeltek rá. Szép góllal egyenlített a City.

66

De Bruyne tekert kapura

A bal felső fölött tekerte el a szabadrúgást.

64
Sárga lap: Marcelo
64

Marcelo is besárgul

Gabriel Jesust rúgta fel a tizenhatos előtt.

63

Marcal lőtt a világ végéről

Edersonnak nem volt nehéz dolga, legalább megmozgatták kicsit.

60

Lopesnek kellett védenie

De Bruyne lőtt kapura egy szabadrúgást, 28 méterről, de viszonylag magabiztosan védett a kapus.

58
Sárga lap: Rodri
58

Rodri kap sárgát

Teljesen feleslegesen buktatta Guimaraest.

Két szögletet lőtt a City

Egyik után sem alakult ki veszély, lassan ideje lesz változtatnia Guardiolának. Mahrez készülődik.

51

Depay próbálkozott

Egy 30 méteres szabadrúgást bombázott a sorfalba.

50

De Bruyne sarkazott

Annyira meglepett ezzel mindenkit, hogy reagálni se tudott rá senki, a kapusig gurult így a labda.

47

Lyoni szöglettel indult a második félidő

Memphis Depay beadása nem talált embert.

46

A Lyon kezdte a második félidőt

Egyelőre nem cserélt egyik csapat sem.

45

Vége az első félidőnek

Meglepetésre a Lyon vezetésével vonulnak pihenőre a csapatok.

45

Sterling került helyzetbe

De Bruyne ugratta ki remekül, de Marcal elé tudott vetődni a lövés pillanatában.

45

Cornet innen tekert a kapuba

45

Újabb lehetőség

Egy szöglet után Rodri fejelt, de viszonylag sokkal kapu fölé ment a labda.

43

Nagy City lehetőség

Sterling fektetett el egy védőt a tizenhatoson belül, majd visszagurított, Rodri gyengén tudott csak kapura lőni.

41

Egy kis keménykedés

Pár szabálytalanság szaggatja a játékot, az angoloknak jól fog jönni a félidő.

39

De Bruyne lőtt kapura

Egy szabadrúgást lőtt kapura éles szögből, de Lopes könnyedén kiütötte a labdát.

37

Aouar és Fernandinho fejeltek össze

Ápolni kell a játékosokat.

35

Egyelőre nem megy a Citynek

Az utolsó passzok rendre rosszak, a Lyon pedig kedvére kontrázhat egy-egy labdaszerzést követően.

31

Lopes vetődött ki

Egy beadásra érkezett, de a labda csak Gündoganig jutott, még egyszer odadobta magát a lyoni kapus.

Megfogta a gól az angolokat

Erre senki nem számított, a Lyont pedig felszabadította a gól.

26

Ezzel a góllal vezet a Lyon

24
Gól: Maxwel Cornet
24

Megadta a játékvezető

Ekambi lépett ki egy remek átadás után, de őt még szerelték, majd jött Cornet, aki Ederson kapujába lőtt. Mindjárt mutatjuk a gólt.

24

Itt a meglepetés

Vezet a Lyon, Maxwel Cornet talált a kapuba, de videóznak.

23

Sterling került a tizenhatoson belülre

Ő is egy lapos visszapasszt választott, de ez sem volt pontos.

19

Lyoni helyzetecske

Egy jobboldali akció után laposan érkezett középre a labda, de nem volt pontos az átadás.

15

De Bruyne keménykedik

Aouar került a földre, de egy kis szenvedés után tudja folytatni.

Eljutott egy szögletig a Lyon

Marcal lőhetett kapura a kipattanó után, Edersonnak kellett védenie.

9

Szokásos City fölény

Ahogy várható volt, Guardiola cspatánál van többet a labda. Egyelőre azzal az egy helyzettel.

5

Edersonnak kellett védenie

Walker tette haza mellel a labdát, kicsit erősebben a kelleténél, de fogta a brazil kapus.

3

Óriási City helyzet az elején

Marcal tudott menteni Gabriel Jesus elől, aki egy lapos beadást várt szemben a kapuval. Hatalmas ziccer lehetett volna.

1

A Manchester City kezdte a meccset

Az angolok támadhatnak először.

0

Érkeznek a csapatok

A City a szokásos kék, a Lyon fekete szerelésben szerepel majd.

0

Nincs kirobbanó formában a Lyon

Annak ellenére, hogy a Lyon ott lehet Lisszabonban, nem mondhatni, hogy remek formában van a francia csapat. A koronavírus-járvány kitörésekor a lefújt francia bajnokságban csak hetedik volt Rudi Garcia csapata. A februári, Juventus elleni 1-0-s siker után még egy meccset nyert a Lyon, majd a kupában kapott egy ötöst a PSG-től, kikapott a Lille-től, majd az újrakezdés után a Juventustól is, de a 2-1-es vereség továbbjutást ért.

0

A Lyon kezdője

0

A Manchester City kezdője

A legnagyobb hiányzó Sergio Agüero, aki műtét után lábadozik és a keretbe se került be.

0

Guardiola a Cityvel ennél még nem jutott tovább

Azok után, hogy Pep Guardiola első hét BL-negyeddöntőjéből mindig továbbjutott a Barcelonával vagy a Bayern Münchennnel, a Cityvel kétszer is megbotlott már az elmúlt két szezonban ebben a körben. A Lyon hetedik alkalommal szerepel negyeddöntőben a BL-ben, de eddig csak egyszer sikerült továbbjutnia innen a francia csapatnak.

0

Nagy lehetőség előtt a Manchester City

A Manchester City újkori nagy célja, hogy végre maradandót alkosson a Bajnokok Ligájában is. A City negyedik alkalommal szerepel a negyeddöntőben, de csak egyszer sikerült eddig túljutni ezen az akadályon, még 2016-ban a PSG ellen. Ha az angolok továbbjutnak, zsinórban harmadik éve lesz angol csapat a BL legjobb négy csapata között. A Manchester City legutóbbi 17 BL-meccséből csak egyszer kapott ki, tavaly éppen a negyeddöntőben a Tottenham ellen. Az előző körben a Real Madrid elleni kettős győzelem hatalmas fegyvertény volt Guardiola csapatától.

Forrás: AFP/Peter Powell
Guardiola a Cityvel is a csúcsra jutna

0

Az utolsó negyeddöntő következik

Az utolsó kiadó helyre pályázik a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata között a Manchester City és az Olympique Lyon. A meccs esélyese az angol csapat, de a franciák már megmutatták, képesek nagycsapat ellen is eredményesen szerepelni, a nyolcaddöntőben már kiejtették a Cristiano Ronaldóval felálló Juventust.