Lisbon (Portugália), Estadio da Luz, 2020.08.12., 02:00

Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain
KözvetítésCsapatok
117

A párizsi csapat ezzel bejutott a legjobb négy közé és az RB Leipzig-Atlético Madrid találkozó győztesével játszik a döntőbe jutásért.

97

Itt a vége! Anthony Taylor lefújta a mérkőzést, a PSG pedig drámai körülmények között bejutott az elődöntőbe.

95

Az Atalanta teljesen elfogyott a végére, de legyünk őszinték, a PSG megérdemelte a továbbjutást, mert remek meccset játszott.

93

Fordított a PSG!

A csereember, Maxim Choupo-Moting góljával megnyeri a meccset a PSG. Neymar adott remek labdát Mbappénak, aki balról középre lőtt, az érkező Maxim Choupo-Moting pedig közelről a kapuba passzolt.

91

Öt perc lesz a hosszabbítás, az Atalantából pedig Remo Freuler megsérült, és nincs több cserelehetőség.

Egyenlített a PSG

Hihetetlen. Egyenlített a PSG! Neymar kapott egy beadást, amit öt méterrel a kapu előtt levett, egy pattanás után rosszul lőtt, de így lett jó Marquinhosnak, aki közelről besodorta a labdát.

89

Neymar tört be a tizenhatoson belülre, de még az előtt szerelték, hogy lőhetett volna.

89

Egyre közelebb az Atalanta ahhoz, hogy történelmet írjon BL-újoncként.

87

Julian Draxler 22 méteres lövése méterekkel szállt a kapu fölé. A PSG már elkeseredetten próbálkozik.

86

A jobboldali szögletet Choupo-Moting fejelte hat méterről fölé.

85
Sárga lap: Jose Luis Palomino
85

Choupo-Moting jobbról belőtt labdáját Caldara lőtte szögletre.

85

Palomino kapott sárgát egy kemény belépő után.

84

Hat perc van még hátra a rendes játékidőből. Az Atalanta áll továbbjutásra, de a PSG sokkal jobban futballozik, viszont fél tucat ziccert kihagyott.

82
Csere le: Robin Gosens
82
Csere le: Duvan Zapata
82

Zapata helyén pedig Jacopo Da Riva folytatja.

82

Castagne helyére Gosens érkezett az Atalantában.

81

Hány ziccert hagyhat ki büntetlenül a PSG? És meddig bírja még az Atalanta a védekezést?

80

Újabb ziccer

Mbappé kapott remek labdát, kapura tört, de a becsúszó Palomino blokkolta a közeli lövését.

79
Csere le: Keylor Navas
79
Csere le: Mauro Icardi
79

Icardi helyére pedig Eric Maxim Choupo-Moting érkezett a hajrára.

79

Navas nem tudja folytatni a védést, Sergio Rico érkezett a helyére.

78

Malinovskyi kapott remek labdát, átívelt a hosszúra, de az érkező Muriel nem tudott kapura fordulni.

76
Sárga lap: Leandro Paredes
76

Neymar játszotta tisztára magát egy csellel, betört a tizenhatoson belülre, azonban a 13 méteres lövése nem ment sarokra, így Marco Sportiello könnyedén védett.

75

Negyedóra van hátra a mérkőzésből. Thomas Tuchel a PSG teljes középályáját frissítette, az Atalanta már csak védekezik.

74

Mbappé-ziccer

Kylian Mbappé futott el a balszélen, kapura tört,majd passz helyett éles szögből lőtt, de az Atalanta kapusa lábbal védett.

73
Csere le: Idrissa Gana Gueye
73

Keylor Navas egyelőre marad a kapuban, de úgy tűnik fájlalja a jobb combját.

72
Csere le: Ander Herrera
72

Paredes pedig Gueye helyén játszik tovább.

72

Először Julien Draxler jött Ander Herrera helyére.

71

Az Atalantának ez a szezonbeli kilencedik BL-meccse, és hetedszer szerezte meg a vezetést.

70
Csere le: Mario Pasalic
70

Keylor Navas megsérült. Kapust fog cserélni a PSG, Sergio Rico melegít.

69

Luis Muriel érkezett az Atalantában Mario Pasalic helyére.

68

Egy előrevágott labda után Thiago Silva tisztázott Duván Zapata elől. Az Atalanta már csak ebben bízik, hogy egy gyors kontrából el tudja dönteni a meccset.

67
Sárga lap: Rafael Toloi
67

Rafael Tolói rántotta le a jobbszélen elfutó Mbappét, sárga lap.

66

Az Atalanta zártan védekezik, a PSG pedig adogat a bergamói csapat térfelén.

65

Papu Gómez öt helyzetet alakított ki 60 perc alatt, eggyel többet, mint a pályán lévő összes játékos.

64

Úgy tűnik, az olasz csapat játékosai elfáradtak a folyamatos letámadásban, egyre lassabban mozognak.

63

Az argentin Mauro Icardi csak 13-szor ért labdába az első félidőben, az Atalanta tizenhatosán belül pedig egyszer sem.

62

A PSG egyelőre többet birtokolja a labdát a második félidőben, de igazán komoly helyzetet még nem tudott kiharcolni.

60

A PSG is cserélt. Pablo Sarabia helyén Kylian Mbappé folytatja.

60

Palomino pedig Djimsiti helyére érkezett.

60

Neymarnak csak az első félidőben nyolc sikeres csele volt. A rekordot ebben a szezonban Lorenzo Insigne és Lionel Messi tartja, akik egy meccs alatt 11 sikeres cselt tudtak felmutatni.

59

Cserélt az Atalanta. Papu Gómez helyére Ruslan Malinovskyi érkezett.

59

Sarabia beadása után Icardi fejelt egy hatalmas gyertyát.

58

Egy lefejelt labdára Berat Djimsiti érkezett a hosszú oldalon, de öt méterről kapu mellé lőtt.

57
Sárga lap: Ander Herrera
57

Az első párizsi sárga. Ander Herrera rúgott oda hátulról Papu Gomeznek.

56

De Roon távoli bombája néhány centivel kerülte el a jobb felső sarkot.

55
Sárga lap: Juan Bernat
55

Juan Bernat kapott sárga lapot buktatásért.

54

Neymar indult meg egy újabb köténnyel, majd kiugratta volna Icarditr, de az argentin csatár nem számított a passzra, és el sem indult. Neymar pályafutása egyik legjobb meccsét játssza, már csak a gól hiányzik a játékából.

53
Sárga lap: Duvan Zapata
53

Zapata lökte el két kézzel a fejelni készülő Thilo Kehrert, ez is sárga lap.

53

Neymar második nagy ziccere

53

A világbajnok Kylian Mbappé a Francia Kupa-döntőn összeszedett sérülése után a héten tért vissza az edzésekhez. Ne legyen kétségünk, be fog állni a második félidőben.

51

Sarabia szögletét Papu Gomez kivágta.

51

Neymar szabadrúgása megpattant, így szöglettel jöhet a PSG.

50
Sárga lap: Marten de Roon
50

De Roon bakolt oda egyet Neymarnak, sárga lap.

49

A PSG még át sem lépte a félpályát a második félidőben.

49
Forrás: AFP/Rafael Marchante
Neymar az első félidőben eldönthette volna a találkozót

48

Papu Gomez jobboldali szögletét Djimsiti csúsztatta meg a rövid oldalon, de kapu fölé ment.

47

Az Atalanta kezdte jobban a második félidőt. A holland válogatott De Roon lövése szögletre pattant.

47

Vége az első félidőnek. Remek mérkőzést láthatunk. Az Atalanta 1-0-ra vezet, de lehetne az állás akár 3-3 is, mert mindkét oldalon rengeteg helyzet volt.

46

A PSG kezdte a második félidőt.

46

Remo Freuler kapott sárga lapot, a másik volt a mérkőzésen.

45
Sárga lap: Remo Freuler
44

A félidő hajrájában egyelőre egykapuzik a PSG, de az Atalanta védelme jól hatástalanítja a magas labdákat.

42

Hans Hateboer rossz hazaadása után Neymar lépett ki ziccerben, de ezúttal túl nagy gólt akart lőni, megcélozta a rövid felső sarkot, de a lövése méterekkel kerülte el a kaput.

41

Majdnem egyenlített a PSG. Sarabia ment el a bal oldalon, a középre lőtt labdájára Icardi érkezett, de fél méterrel lekésett róla.

40

Az Atalanta ismét elkezdte letámadni a PSG-t a saját térfelén, a párizsiak pedig alig tudják kihozni a labdát.

38

Pasalic a legutóbb hat Bajnokok Ligája mérkőzésén öt gólban vállalt főszerepet – három találattal és két gólpasszal.

38

Sarabia baloldali beadására Icardi és Marquinhos is érkezett, de Sportiello remek ütemben jött ki a kapujából, és lehúzta a labdát.

37
Sárga lap: Berat Djimsiti
37

Icardi ment volna el a jobbszélen, de Berat Djimsiti felvágta. Megvan a meccs első sárga lapja,

35

Neymar 23 méteres szabadrúgását Marco Sportiello fogta könnyedén.

35

Neymar második nagy helyzete

Neymar második nagy helyzete a 19. percből.

33

A horvát Mario Pašalićnak minden sorozatot figyelembe véve ez volt a szezonbeli 12 gólját , ez a pályafutása legeredményesebb idénye.

31

Neymar kapott egy csomagot De Roontól, a játékvezető le is fújta ez esetet, de a brazil játékos ezt követően mellbe csapta Mattia Caldarát. Nincs lap, de az angol bíró figyelmeztette a brazilt.

28

Neymar adott egy hatalmas kötényt a gólszerző Mario Pašalićnak, majd megindult a kapu fel, végül egy befele cselt követően 18 méterről lőtt, de a bombája elkerülte a jobb alsó sarkot. Neymar remekül játszik ma.

Vezet a PSG

Megszerezte a vezetést az Atalanta. Zapata elbotlott a labdában, de pont így lett jó Mario Pašalićnak, aki állítás nélkül, 11 méterről a jobb felső sarokba csavart.

25

A PSG átvette a mérkőzés irányítását, Mbappé hiányában Neymar a vezér, aki a párizsi csapat minden támadásában részt vesz.

24

A párharc továbbjutója a Gulácsi Pétert, illetve Willi Orbánt foglalkoztató RB Leipzig és a címvédő, angol bajnok FC Liverpoolt búcsúztató Atlético Madrid csütörtöki összecsapásának győztesével találkozik.

22

Továbbra sincs gól, de nem lehet panaszunk a mérkőzésre, mert mindkét oldalon voltak már hatalmas helyzetek.

19
Neymar maga sem hitte el, mekkora ziccert hagyott a meccs elején

18

Neymar kapott remek indítást a bal oldalon, betört a kapu elé, de ahelyett, hogy a jobbján érkező Icardinak passzolt volna, éles szögből lőtt, de a lövése egy méterrel a kapu mellé ment. Lövésnek és passznak is gyenge volt,

15

Negyedóra telt el a mérkőzésből, egyelőre 0-0 az állás, de mindkét oldalon voltak már ziccerek.

14

Papu Gomez baloldali szabadrúgására Berat Djimsiti robbant be, de a hétméteres fejese elkerülte a PSG kapuját.

12

Már megint Navas

Egy szöglet után röviden fejelték ki a labdát a párizsiak, a bergamóiak azonban egyből visszaküldték a labdát a kapu elé, az ötösről Mattia Caldara csúsztatott kapura, azonban Navas kiszedte a labdát a bal alsó sarokból.

12

Atalanta-ziccer

Papu Gömez beadása után a hosszú oldalon érkező Hans Hateboer fejelte le a földre a labdát, ami egyeneses a bal felső sarok irányába pattant, azonban Keylor Navas szenzációs védéssel szögeltre ütötte a labdát.

9

A kilencedik percben járunk, már mindkét csapatnak volt egy hatalmas helyzete. Jóslásokba nem szeretnék bocsátkozni, de ha van meccs, ami biztosan nem lesz 0-0, akkor ez az.

7

Videón Neymar óriási helyzete

6

Az utóbbi percekben a PSG kicsit lelassította a játékot, és hátul tartja a labdát.

5

A PSG még soha nem nyert olasz csapat ellen BL-meccset. Hat meccsből négy döntetlen és két vereség a mérlege, és egyszer sem úszta meg bekapott gól nélkül.

4

PSG-ziccer

Az ellentámadásból megszerezhette volna a vezetést a PSG. Neymar lépett ki ziccerben egy az egyben, rávezette a labdát Marco Sportiellóra, de túlságosan jól akarta helyezni a labdát, és annyira kifordította a belsőjét, hogy a lövése egy méterrel a kapu mellé ment.

3

Az első helyzet

Duván Zapata adott remek labdát Papu Gómeznek, az Atalanta csapatkapitány 14 méterről lőtt, de vetődve hárított.

2

A PSG a mérkőzés napján ünnepli fennállása 50. évfordulóját.

1

Az Atalanta agresszív letámadással kezdte a mérkőzést.