21:27
Köszönjük a figyelmet!

Reméljük, jól szórakoztak! További kellemes hétvégét kívánunk!

21:23

"Az első félidő igazi katasztrófa volt, a szünetben tudtuk, hogy változtatnunk lesz, különben nem jutunk semmire. Sokkal agresszívebbek és gyorsabbak lettünk, igazi csapatként léptünk fel. Nagyon jó, hogy örömet szerezhettünk a szurkolóknak. Nagyon sok meccset játszottunk idén, remekül helytálltunk az Európa-ligában, büszkék lehetünk magunkra, és szerintem Magyarország is büszke lehet ránk" – mondta a győztes gólt szerző Anel Hadzic.

21:22

Nem mondhatjuk, hogy a Vidi nem szolgált rá a sikerre, mert a második félidőben szinte teljesen eltüntették a pályáról a Honvédot.

90+4
Itt a vége, kupagyőztes a Vidi

Iványi Zoltán úgy dönt, jobb lesz, ha most lefújja ezt a meccset. Az első félidőben pocsékul játszó Vidi a második 45 percben óriási energiákat mozgósított, és a 90+1. percben megfordította a mérkőzést, és megszerezte törénete második Magyar Kupa-elsőségét.

90+4
Holender lövése

A kapu mellé és fölé száll.

90+4
Még egy sárgára van idő

Kovács tartott rá Holender lábára. A sárga után még görcsöt is kap, utóbbit már nem Iványitól.

90+3
Egy fölösleges sárga

Tonci Kukoc ezzel csak az időt húzta. De minek? Adódik a kérdés.

90+1
Vezet a Vidi!

Huszti szinte alapvonalról beküldött labdáját Hadzic passzolta a léc alá közvetlen közelről!

1-2
90
Négy perc lesz a hosszabbítás

Ami a történtek fényében kicsit kevéske.

89
Huszti rúghatott szabadot

Egy jó beadásban sok minden benne lett volna, egy kevésbé jóban azonban csak egy gyenge Hadzic-fejes volt. Utóbbi történt.

88

Gyors Vidi-akció végén Kovács István beadását füleli le Lovric.

85
Honvéd-szöglet jöhet

Hosszú idő után először tűnt fel a Vidi kapuja előtt a Honvéd, Kukoc jól is adott be, de Danilo lövésébe belelépett Stopira. A Honvéd szögletéből Batik fejelt Kovácsik kezébe.

83
Nem vett vissza a Vidi

A fehérváriak láthatóan igyekeznek kihasználni a mentális előnyt, és próbálják megtörni a Honvéd ellenállását.

82
Megint Scsepovics

A Vidi gólszerzője száguldott be a Honvéd tizenhatosára, de kibillent az egyensúlyából, amikor középre akart adni.

80
Egyenlít a Vidi

Huszti szögletét Juhász csúsztatja Scsepovics lábára, aki két méterről a Honvéd kapujába passzolja a Vidi egyenlítő gólját.

1-1
77
Cserél a Honvéd

A Honvéd mezében feltehetően utolsó meccsét játszó Danilo érkezik N'Gog helyére.

76
Ebben több volt

Huszti a sorfalba bombázta a labdát. Nikolov nem örült ennek.

75
Veszélyes szabadrúgás jöhet

Futácsot rúgták föl a tizenhatos előtt, de hiába repült be Supermanként a tizenhatoson belülre, csak szabdarúgást végezhet el a Vidi.

20:59
Gróf Dávidot dobálják nagy erőkkel

A Honvéd kapusa most éppen a Vidi-tábor előtt kénytelen védeni, akik kéretlen ajándékokkal halmozzák el. A gyűlölet nem pálya, fut közbe körben a LED-falakon.

73
Érkezik egy csatár a Vidibe

Pátkai Máté helyére Futács Márkó áll be. Nem lesz könnyebb a Honvéd védőinek élete.

72
Hosszú meccs lesz

Percenként fekszik valaki a földön, lesz bőven hosszabbítás akkor is, ha több gól már nem esik.

69

Hosszas melegítés után érkezik Hatem Ben-Hatira, de nem Meghrani, hanem Gazdag Dániel helyére.

69
Edző nélkül marad a Vidi

Iványi Zoltán elküldi a kispadtól a folyamatosan reklamáló Marko Nikolicsot. Nem biztos, hogy a játékvezető döntései valóban a helyzet rendezését szolgálják...

68
Nincs Vidi-tizi

Huszti hiába esik el a Honvéd tizenhatosán belül.

69
Egyenlít a Vidi, aztán mégsem!

Huszti végez el gyorsan egy szabadrúgást, amiből Nego középre ad, Stopira pedig gólt rúg. Csakhogy Iványi visszafújja az esetet, mondván újra el kell végezni a szabadrúgást. Azonnal kitör a paláver az oldalvonal mellett.

65
Gróf ráment a meccs embere címre

A Honvéd kapusa most Nikolov tizenhatról eleresztett lövését védte.

62
Érik az egyenlítés

Most Stopira fejesét kellett védenie Grófnak, amit meg is tett. De, ha a Honvéd csak arra játszik, hogy kihúzza a hátra lévő 28 percet, akkor könnyen bajba kerülhet.

60

Közben Batik maradt lent a földön, amiből kis híján kisebb csetepaté alakult ki, Iványinak kellett rendet tennie.

60
Mekkorát védett Gróf!

Egy közelről érkező fejest elképesztő reflexszel hárított a Honvéd kapusa.

58
Vidi-szöglet jöhet

Végre hallani a szurkolótáborok hangját. Eddig is énekeltek ők, de most mindkét tábor rákapcsolt egy kicsit.

57
Bárcsak gólból lenne ennyi

Most a Marko Scsepoviccsal szemben szabálytalankodó Batik Bencének mutatta föl a lapot Iványi Zoltán.

56
Újabb sárga

Nagy Gergőt rúgta föl Nikolov, hátulról, nagyon csúnyán, de legalább a labda nem jutott el Holenderhez.

55
Az első igazi Vidi-lövés

Nikolov pörgette fel magának, és tizenhatról keményen megküldte, de Gróf szépen védett.

55
Kinéz egy kényszercsere

Mezghrani sérült meg.

54

Nikolov szabadrúgásából nem lett veszély, Stopira lövését egy fél perccel később pedig blokkolták a hazaiak, így a labda Gróf ölébe hullott.

53
A második félidő első lapja

Dejan Lovric kapja, aki a Honvéd térfelének közepén rúgta föl Kovács Istvánt.

52
Jól védekezik a Honvéd

A Vidi nem tud a fővárosiak kapujának közelébe kerülni.

50
Holender nagy lövése

Az NB I társgólkirálya indult meg a Vidi kapuja felé, és miután a balján futó Uzomát szépen felvette Nego, inkább 22 méterről lőtt, és a külsővel megküldött labda alig kerülte el Kovácsik kapujának bal felső sarkát.

49
Az első Honvéd-lehetőség

Gazdag húzta meg szépen a jobb szélen, középre adott labdáját azonban lehúzta Kovácsik Holender elől.

46
Fiola helyett Hadzic

Scsepovics most már nem lesz egyedül elől.

46
Elek helyére Kovács István

Egy gyors középpályás egy védekező középpályás helyett.

Vége az első félidőnek

A Honvéd Holender Filip góljával 1-0-ra vezet a Vidi ellen, amelyiknek az első 45 percben kaput eltaláló lövése sem volt.

45+1

Holender húzta meg szépen a bal szélen, ügyesen gurított vissza, de N'Gog egy kicsit túlszaladt a labdán, és már nem tudta megmenteni, pedig ez nagy lehetőség lett volna.

45
Scsepovics lő

Szépen fordult le Lovric-ról a szerb támadó, a lövése azonban nagyon gyatra lett, méterekkel szállt el a kapu fölött-mellett.

43
N'Gog lő, Kovácsik véd

A cím maga a tartalom, a francia megpróbálhatta volna megjátszani Holendert, azzal talán többre ment volna a Honvéd.

41
Harcos mezőnyjáték

Ez jellemzi most a találkozót, elmaradoztak a helyzetek, a védekező középpályások mintha már az öltözőben lennének.

20:09

Alakult a hangulat

38
Szövegért az újabb lap

A szerb támadó a Negót lerántó Hefflert Tibornak szeretett volna egy sárga lapot kiharcolni, ehelyett ő kapott egyet.

36
Kovácsiknak kell védenie

Holender lőtte a kapu elé az iménti esetért megítélt szabadrúgást, senki nem tudta megcsúsztatni, így Kovácsik Ádám biztos kézzel ölelhette magához azt.

35
A harmadik fehérvári lap

Elek Ákos lépett rá egy Honvéd játékos lábára.

33
Vidi-lehetőség

Szépen épített fel egy támadást a Vidi, amiben főleg Loic Nego és Nikolov szerzett érdemeket, végül a francia középpályás lőtt, kaput tévesztett, de attól ezt még nevezhetjük helyzetnek.

32
Honvéd-sárga

Nagy Gergő rántotta le a Vidi térfelének közepén Fiolát. Nem volt egy kifinomult megoldás.

20:00
Mutatjuk a vezető gólt

Nem kérdés, hogy jól döntött az év legjobb játékvezetőjének választott Iványi Zoltán:

29
Újabb gólveszély

Holender szögletből beküldött labdáját, kevés híján sikerült kifejelni Kovácsik kezéből, de aztán felszabadítottak a fehérváriak.

25
Újabb Vidi-sárga

Stopira kapta, aki nagyon keményen rúgta fel Gazdag Dánielt, akinek érthető módon rettentően fáj a térde. Ápolni is kell.

25
Jó lett a meccs

Kellett hozzá egy gól, meg 25 perc, de alaposan megélénkült a találkozó, mintha szóltak volna a fiúknak, hogy már egy ideje elkezdődött a meccs.

25
Az első Vidi-helyzet

Fiola került lövőhelyzetbe, lőtt is, a labda megpattant Batik Bence lábán, és nem sokkal gurult el a bal kapufa mellett. Gróf csak szemmel verte.

20
Kettős ápolás

Lovric feküdt be Stopira alá, aki nagyon rosszul ért földet, de Honvéd elnyűhetetlen védőjének is fájt a találkozás. A lassításból közben kiderült, hogy Juhász Roland találta telibe visszakézből Holendert a tizenegyest érő Vinicius-lökés után, ezért eredt el a gólszerző orra vére.

19
Az első szöglet

A Honvéd rúghatta, a labdát végül Fiola vágta ki egy olyan ollózással, amilyenekből BL-döntőkben csatárok szoktak gólt szerezni.

16
Újabb Honvéd-helyzet

N'Gog kap jó labdát, amivel betör a Vidi tizenhatosára, de erőtlen gurításában nincs veszély.

15
Vérzik a gólszerző

Vagy a büntetőt érő ütközés vagy az ünneplés során történt valami, de Holender Filipet most az oldalvonal mellett ápolják.

14
Vezet a Honvéd

Holender hidegvérűen rúgta a büntetőt, Kovácsik ment balra, a labda jobbra és a kapufa tövéről bepördült a gólvonalon túlra.

1-0
13
Az első sárga lap

Vinicius kapta.

13
Tizenegyest kap a Honvéd!

Holender esett el két fehérvári védő szorításában.

9

Huszti indította Scsepovicsot egy hosszú passzal, de Kamber előnyösebb helyzetben volt, és haza tudott gurítani Grófhoz.

7

Uzoma adott középre, N'Gog vette át a tizenhatos vonalán, majd felborult, de Iványi Zoltán határozottan mutatta, hogy nem történt semmi.

5

Uzoma tisztázott önfeláldozóan a Honvéd kapujától 20 méterre, az akció során találkozott Nikolov lábával, de nem volt szándékosság.

3

Mindkét csapat letámad az ellenfél térfelén, és egyelőre jobbára a Honvéd játékosainál volt a labda.

2

A Honvéd máris eljutott a Vidi kapujának közelébe, de egy bedobás után Batik lábáról messzire pattan a labda.

1
Elkezdődött a mérkőzés

A Honvéd indította útjára a labdát.

19:26
Máris elkezdődött a tűzijáték

A Honvéd drukkerei gondoskodtak a hang és fényhatásokról a Himnusz alatt. Egyébként, mint minden Groupama Arénában rendezett kupadöntőn, ezúttal is több mint tízezer néző várja a kezdő sípszót a lelátókon.

19:16
Nyolcadik meccsét játssza a Vidi a Groupamában

A fehérváriak a Fradi stadionjában tudták le az emlékezetes Európa-liga-szereplésüket, ahol ötször léptek pályára a zöld-fehérek otthonában, háromszor pedig a házigazdával is találkoztak. Három vereség mellett két-két győzelem és döntetlen az eddigi mérleg.

Visszatértek az ultrák

A kupadöntőhöz illő hangulatról nem csak a játékosok gondoskodhatnak a pályán, hanem a szurkolók is a lelátón. Amiben sokat segíthet, hogy nem csak a Honvéd ultrái lesznek ott a Groupama Arénában, hanem a Vidi-ultrák is, akik hosszú idő után először állnak majd újra a fehérvári csapat mögött.

19:09
Családban marad a trófea

Pikáns lesz, ahogy após és veje egymás kárára hódítaná el a Magyar Kupát.

Apósa ellen küzd a Honvéd kapusa az esti kupadöntőn

Különleges lesz a labdarúgó Magyar Kupa esti döntője Horváth András és Brockhauser István számára. Előbbi ugyanis a Honvéd kapusa, utóbbi pedig a MOL Vidi kapusedzője, mellette Horváth András apósa. Az érintettek azt mondják, mindegy, mi lesz a Groupama Arénában este fél nyolckor kezdődő meccs végeredménye, az aranyérem családban marad - írja a Blikk.

19:04
Nem csak az udvariasság mondatja velük

Mindkét mester nehéz mérkőzésre számít, és egyértelműen leszögezte, hogy csakis a kupával a kézben tudja elképzelni a csapatát szombat este.

Nehéz meccsre számítanak a labdarúgó Magyar Kupa döntőjén az edzők

A MOL Vidi FC és a Budapest Honvéd vezetőedzője is jó hangulatot, egyben nehéz mérkőzést vár szombat este a Groupama Arénában, ahol a két együttes a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében találkozik egymással. A 78. hazai kupadöntő pénteki sajtótájékoztatóján elhangzott, több mint 10 ezer jegy már elkelt, a magyar szövetség (MLSZ) ugyanakkor minden érdeklődőt arra buzdít, hogy lehetőleg elővételben váltsa meg belépőjét a szobaton 19.30-kor kezdődő fináléra.

18:52
Supka Attila a garancia?

A kispestiek bízhatnak a mesterükben, és nem csak azért, mert Supka Attila remek szakember, hanem azért is, mert 2007-ben már elhódította egyszer a trófeát a Honvéd vezetőedzőjeként, a DVSC elleni 2-2 után tizenegyesekkel nyert 3-1-re a kispesti csapat.

Supka Attila ismeri a kupagyőzelemhez vezető utat és meg is mutatja azt

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
18:48
A Vidi az esélyes

Legalábbis, ha abból indulunk ki, hogy a két csapat mindhárom idei bajnokiját a fehérvári csapat nyerte. Ráadásul a Honvéd a három meccsen még gólt sem rúgott, viszont egyre kevesebb gólt kapott (0-3, 0-2, 0-1 a Honvéd szempontjából).

18:45
Íme a trófea

Szerintünk nagyon szép darab:

Forrás: Origo
18:39
Kupa-történelem

A második számú hazai versenysorozatban a Honvéd lényegesen eredményesebb, hiszen a fővárosi csapat eddig összesen hétszer nyerte meg a Magyar Kupát (legutóbb 2009-ben), míg a Fejér megyei csapat játékosai mindössze egyszer emelhették magasba a trófeát, még 2006-ban.

18:31
Jó estét kívánunk!

Az idei futballszezon utolsó hazai mérkőzését, a Magyar Kupa döntőjét követhetik velünk. A Honvéd és a Vidi feszül egymásnak a díszes trófeáért.