Budapest (Magyarország), Groupama Aréna, 2019.03.24., 01:00

Köszönjük a figyelmet, reméljük, önök is annyira élvezték a találkozót, mint mi. Szép estét és jó éjszakát kívánunk!

Óriási meccset játszott a válogatott, és megérdemelten győzte le a horvátokat.

95

Itt a vége!

Hölgyeim és uraim, a magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a vb-ezüstérmes horvát csapatot.

94

Lovren adja be, a hosszún valahogy Kramarichoz pattan a labda, de egyrészt bődületes luftot rúg, másrészt lesen áll a horvát. egy percet kell kibírni.

93

Brekalo beadását Bese fejeli ki, az ismétlést is tisztázzuk, Modric pedig szerencsére egy lövéssel felszabadít.

90

Öt percet hosszabbít a szimpatikus játékvezető - ne kérdezzék, hogy mire, mi sem tudjuk...

87

Mindent egy lapra feltéve támadnak a horvátok, de egyelőre jól álljuk a sarat.

85
Csere le: Balázs Dzsudzsák
84

Dzsudzsák Balázs helyére érkezik Bese Barnabás, ezzel Marco Rossi is kihasználta utolsó cseréjét.

82
Sárga lap: Dejan Lovren
82

Brozovic taposta meg Szalait, Lovren dühöngött, amiért a játékvezető lefújta a faultot, sárga lapot kapott.

80

Óriási magyar lehetőség maradt ki, bizonytalankodtak a horvát védők, Kalmár az ötösön belül megszerezte a labdát, de a kivetődő Kalinic és Rakitic a gólvonalról tisztázott. Szalainak sem sikerült a kipattanót begyötörnie, Pátkai lövése pedig végül a blokkról jött le.

79

Vida és Orban rúgott össze, mindkettejüket ápolni kell.

78

Egyikükkel sem lenne jó találkozni

Mondjuk, egy sötét sikátorban, mert Kalinic kapus 201 centi magas, Baráth Botond pedig, hát...

Fotó: Mudra László - Origo

77
Csere le: Tin Jedvaj
77

Azonnal cserélnek a horvátok, Jedvaj helyett Petkovic.

76
Gól: Máté Pátkai
76

Még várunk az első villanásra

De reméljük, hogy még ezen a meccsen látjuk az igazi Szoboszlai Dominikot.

75

Vezetünk!!!

Pátkai Máté valahogy bepöcköli, betuszkolja a szögletet, 2-1 ide! A Vidi középpályása elsőre Leovacba fejelt, másodszor viszont a kapu közepébe karatézta a labdát az ötös bal sarkáról.

74

Varga futott el a bal szélen és adott középre, szögletre tisztáztak a horvát védők.

71

Megint rátettek egy lapáttal a horvátok, az imént beállt Brekalo nagy kedvvel játszik, többször is zavart okozott már hátul, de szerencsére komoly helyzetig sem ő, sem más nem jutott el.

67
Csere le: Ante Rebic
67

Zlatko Dalic is cserél, a gólszerző Rebic helyére Brekalo érkezik.

65
Csere le: Szoboszlai Dominik
65

Marco Rossi változtat, Szoboszlai Dominik helyett Kalmár Zsolt folytatja.

63
Sárga lap: Balázs Dzsudzsák
62

Dzsudzsák kapja a meccs első sárga lapját, egy hosszú labdát próbált elérni, ám a fejjel érkező Vida vállát találta el, szét is szakadt a copfos védő meze.

59

Szoboszlai veszített labdát a tizenhatosunk előterében, a gyors ellentámadás végén pedig Perisic került nagy helyzetbe, de hála a jó égnek mellé spiccelt. Ezt most megúsztuk.

59

Két meccs zajlik a magyar-horváttal párhuzamosan. Félidei eredmények:

Izrael-Ausztria 2-1

San Marino-Skócia 0-1

57

Modric és Perisic keverte meg a védelem jobb oldalát, de az utolsó pillanatban szerencsére Pátkai tisztázott.

55

A mérkőzés előtt az MLSZ elnöke, Csányi Sándor köszöntötte a századossá váló Dzsudzsák Balázst. A kapitány egyelőre méltó módon ünnepli a centenáriumot, igazi vezére, és egyik legjobbja volt az első 45 percben a magyar csapatnak.

54

Kádárt kell ápolni, miután ütközött Rebiccel. Az utóbbi percekben a horvát térfélen zajlott a játék, kijöttünk a szorításból.

53

Szalai vívott nagy harcot Lovrennel, a Liverpool védője csak szabálytalankodni tudott a magyar csatárral. Oldalról ígéretes lehetőség.

49

Kissé agresszívebben jöttek ki a második játékrészre a horvátok, gyakorlatilag még nem volt nálunk a labda a szünet óta.

49

Vége az első félidőnek, szünetben 1-1-re állunk a vb-ezüstérmes horvátok ellen.

49

Dzsudzsák a tizenhatos előteréből még egy szabadrúgással próbálkozhatott, de nem tudta meglepni Kalinicet.

48

Dzsudzsák beadását középre fejelték a védők, Varga kapásból tüzelt, de mellément.

47

Horvát szöglet, amelynek végén Rakitic lőtt messziről, de szerencsére jóval kapu mellé.

46

Folytatódik a mérkőzés, mi kezdjük a második félidőt.

45

Három perc a ráadás.

40
Csere le: Dominik Nagy
40

Varga Roland jön a megsérült Nagy Dominik helyére, akinek csúnyán felszakadt a bőr a lábán Lovren ámokfutása után.

39

Az egyenlítő magyar találat

Dzsudzsák-Szalai-Gól. Ilyen egyszerű játék ez a foci.

36

Egészen elképesztő a skót játékvezető - Nagy Dominik léphetett volna ki ziccerben, Lovren azonban lökte, és rá is taposott a bokájára, William Collum szerint semmi nem történt. Annyira nem, hogy a Legia Varsó támadóját hordágyon kell levinni.

34
Gól: Szalai Ádám
34
Assist: Balázs Dzsudzsák
34

Ott a magyar gól! Egyenlítünk!

Szalai végre remek labdát kapott, Dzsudzsák volt a feladó, a Hoffenheim támadója pedig éles szögből tüzelt, Kalinic pedig csak beleütni tudott a labdába, hárítani nem.

32

Perisic lökte el a lendületbe kerülő Dzsudzsákot a bal szélen, a skót játékvezető sípja azonban érthetetlen módon néma maradt.

30

Kényszerű csere a vendégeknél, Barisic húzódott meg, Leovac érkezik a helyére.

28

Százados úrnak jelentjük!

Dzsudzsák Balázst közsöntötték 100. válogatottsága alkalmából. A mieink csapatkapitánya a 108-szoros válogatott Király Gábor, valamint a 102-szeres válogatott Bozsik József után harmadikként érte el a százas határt.

Az MLSZ elnöke, Csányi Sándor köszöntötte a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázst

27

Szalait ezúttal egy íveléssel próbáltuk kiugratni, de sajnos ez is hosszúra és pontatlanra sikeredett.

24

Gyönyörű élőkép

Az egyik kapu mögötti szektorokban álló magyar ultrák csodálatos koreográfiával adták meg a meccs alaphangulatát.

Forrás: Photo: Laszlo Mudra info@mudralaszlo.hu +36203849200/Laszlo Mudra
magyar fociválogatott, Eb-selejtező, Groupama Aréna
Forrás: Photo: Laszlo Mudra [email protected] +36203849200/Laszlo Mudra

21

A vezetés után a horvátok semmit nem kockáztatnak, nyugodtan gurítgatják a labdát. Nem játszunk alárendelt szerepet, ha az utolsó passzok egy picit pontosabbak lennének, lehetne keresnivalónk.

20

Szép magyar akció: Nagy Dominik Kádártól kapott remek labdát a bal szélen, a beadása pedig éppen csak hosszú lett a bevetődő Szalainak.

Vezetnek a horvátok.

Modric adott be jobbról, Kramaric estében beleszúrt, amely a középen üresen álló Rebichez pattant, aki higgadtan gurított Gulácsi kapujába.

9

Dzsudzsák sarokkal szöktette Lovrencsicset, aki a jobb szélről befelé törve éles szögből tüzelt, Kalinic szögletre ütötte a kísérletet.

7

Megvolt az első magyar helyzet is, Dzsudzsák szabadrúgását Orbán fejelte le Szalainak, aki az ötösön belül levette a labdát, de kissé elpattant a magyar csatártól, így, mire kapura fordult volna, tisztáztak a hátvédek.

5

Barisic ment el a bal oldalon, Baráth csúnyán elvétette a beadást, amelyen szerencsére Kramaric is meglepődött, és fölé-mellé lőtt.

4

Perisic kavargatott a jobb szélen, majd lőtt messziről, de Gulácsi könnyedén hárította a kapu közepébe érkező próbálkozást.

3

Lovren keveredett előre és érkezett egy beadásra, de szerencsére jóval a kapu fölé fejelt.

1

Elkezdődött a meccs, a horvátok indították útjára a labdát.

0

Egy mérkőzést már lejátszottak a csoportunkban, Wales egy korai góllal 1-0-ra legyőzte Szlovákiát, így jelenleg mindkét csapatnak 3 pontja van az E-jelű ötösben.

Wales megverte Szlovákiát

A magyar válogatottat csütörtökön legyőző Szlovákia ezúttal 1-0-s vereséget szenvedett Walesben, a 2020-as Európa-bajnokság selejtezőinek második fordulójában. A találkozó egyetlen gólja az ötödik percben született, amikor egy jó ütemben megállított walesi támadás után a Dárdai Pál által irányított Hertha BSC-ben játszó Peter Pekarík elmélázott, Daniel James elvette tőle a labdát, és a kapu jobb oldalába lőtt.

\n

0

Az olasz szakember alaposan felforgatta a kezdőt a csütörtöki vesztes mérkőzéshez képest, többek között a 18 éves Szoboszlai Dominik és a 100. válogatottságát ünneplő Dzsudzsák Balázs is ott van a csapatban. A túloldalon természetesen a két legnagyobb sztár, Ivan Rakitic és Luka Modric is a pályán lesz.

Szoboszlai és Dzsudzsák is kezd a horvátok ellen

Marco Rossi alaposan felforgatta a válogatott kezdőjét.

\n

0

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a Magyarország-Horvátország Európa-bajnoki selejtező, amelyen Marco Rossi csapatának a szlovákok otthonában elszenvedett vereség után mindenképpen szüksége lenne a bravúrra. Kövessék velünk az eseményeket!