A Liverpool időközben már 5-0-ra vezet Portóban. Sadio Mané mesterhármasnál jár.

Liverpooli öröm Portóban Mané gólja után

A brazilok sem kímélik egymást

122

Marcelo mutatott be egy szerény Zidane-cselt Dani Alves mellett.

115

A Liverpool már az első mérkőzésen lerendezte a továbbjutást. Jürgen Klopp csapata 53 percnyi játék után 3-0-ra vezet Portóban. Ismét Mané volt a gólszerző.

113
A földkerekség két legnagyobb sztárjának összeölelkezése

108
Forrás: AFP/Miguel Riopa
Egy félidő alatt lerendezte a továbbjutást a Liverpool

93

Vége a mérkőzésnek. Felejthetetlennek ugyan nem lehet nevezni, de egy végletekig kiélezett mérkőzést láthattunk. A Real Madrid nagy lépést tett a továbbjutás felé, de a PSG-nek maradt még némi esélye a visszavágóra.

92

Sergio Ramos indítása után Gareth Bale lódult meg a jobboldalon, azonban Areola együtt élt a játékkal és lábbal tisztázott a walesi támadó elől.

90
Sárga lap: Thomas Meunier
90

A játékvezető három percet hosszabbít.

89

Nacho elpasszolt labdája után Mbappé került helyzetbe, de Navasszal szemben eltörte a labdát, így a Real kapusa könnyedén hárított.

87

Már kettővel vezet a Real Madrid! Marcelo tette ki a labdát a baloldalra Marco Asensionak, aki élesen középre tálalt, majd a támadást követő brazil balbekk kapásból a bal alsó sarokba helyezett.

83

Megszerezte a vezetést a Real Madrid! Asensio baloldali beadását Areola középre ütötte ki, pont Cristiano Ronaldo combjára, akiről a kapuba pattant a labda.

80

Lucas Vázquez átadása után Gareth Bale került helyzetbe, de a kiszorított szögből leadott lövését Presnel Kimpembe blokkolta.

79
Csere le: Casemiro
79
Csere le: Isco
79

Isco helyén pedig Marco Asensio folytatja.

79

Casemiro helyére Lucas Vázquez érkezett a Real Madridba.

78
Sárga lap: Nacho Fernandez
78

Neymar indult meg a Real Madrid kapuja felé, de Nacho hátulról elkaszálta. Ez is sárga.

76

Újabb nagy PSG helyzet maradt ki. Neymar indította a baloldalon Yuri Berchiche-t, aki keményen középre lőtte a labdát, azonban a hosszú oldalon érkező Dani Alves pár centivel lemaradt a labdáról.

73

A szöglet után Presnel Kimpembe elé pattant egy levágódó labda, a PSG védője négy méterről lőhetett, de Sergio Ramos az utolsó pillanatban becsúszva blokkolt.

72

Egy veszélyes PSG kontra végén Dani Alves szöktette Mbappét a jobboldalon, azonban Ramos blokkolta a francia csatár lövését.

71

A Liverpool és a PSG egyaránt 26 gólt lőtt a Bajnokok Ligája idei kiírásában.

69

Neymar egy hosszú indítása Gianluca Rocchi játékvezetőt találta arcon. Az olasz sprit ápolni kellett, de szerencsére tudja folytatni.

68
Csere le: Karim Benzema
68

Cserélt a Real Madrid is. Karim Benzema helyére Gareth Bale érkezett.

66
Csere le: Edinson Cavani
66

Cserélt a PSG. Edinson Cavani helyén a jobbhátvéd Thomas Meunier folytatja a játékot.

65

A labda mögé Cristiano Ronaldo állt oda, de a bombája levágódott a sorfalban.

64
Sárga lap: Adrien Rabiot
64

A gólszerző Adrien Rabiot rúgta fel 20 méterre a kaputól Luka Modricot.

62

Neymar kiosztott egy esernyőt Nachónak, elhúzott Casemiro mellett, majd egy hatalmasat esett. A játékvezető lefújta a műesést, de megkímélte a kiállítástól a sárga lapos Neymart.

58

Benzema húzott el a baloldalon majd egy biciklicsel után be akart adni, de a labda a lelátón kötött ki. A francia támadót azonnal fújjolni kezdték a madridi szurkolók.

54

Verratti szöktette a jobboldalon Dani Alvest, aki az alapvonalról visszatette a labdát az érkező Rabiot-nak, aki 12 méterről telibe lőtte Sergio Ramos kezét, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest.

53
Elképesztő a hangulat a Santiago Bernabéu stadionban

49

Kis Híján újra megszerezte a vezetést a PSG. Egy gyors kontra végén Neymar tálalt Mbappé elé, aki átvette a labdát, majd 11 méterről a jobb alsót célozta meg, de Keylor Navas olvasta a szándékot és hatalmas bravúrral védett.

48

A második félidő hasonlóan kezdődik, mint az első. A Real Madrid nyomást gyakorol a PSG-ra. A franciák egyelőre át sem lépték a félpályát.

47

Vége az első félidőnek. Durván indult a mérkőzés, de az első játékrész második felében már a játéké volt a főszerep, amire nem lehet panaszunk.

46

A Real Madrid kezdte a második félidőt.

46

Cristiano Ronaldónak ez volt a 100. Bajnokok Ligája gólja a Real Madrid játékosként, ráadásul újabb rekordot is elért: ő lett a sorozat történetének első játékosa, aki egymás után nyolc mérkőzésen is gólt szerzett.

45
Szabadrúgás: Cristiano Ronaldo
45

Cristiano Ronaldo félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott. Alphonse Areola ugyan érezte az irányt, de esélye sem volt a hárításra. Érdekesség, hogy amikor a portugál a tizenegyes előtt a labda mögé lépett, az a lövés pillanatában kicsit felpattant.

44

Tizenegyest kapott a Real Madrid. Kroos tört be a tizenhatoson belülre, Lo Celso azonban a nyakánál fogva lerántotta.

43

Areola parádés mozdulattal hárította Benzema ziccerét.

41

A PSG a 127 gólját szerezte az idei szezonban, ehhez mindösszesen csak 39 mérkőzésre volt szüksége.

38

Ismét egy Neymar szóló és egy kimaradt ziccer. A barzil csatár minden madridi védőt megbolondított, majd a kaputól tíz méterre Edinson Cavani elé tálalt, aki a bal alsó sarkot vette célba, de az utolsó pillanatban blokkolták a lövését, ami így pár centivel elkerülte a kaput.

37

Ronaldo szerzett labdát a PSG tizenhatosán belül, majd 13 méterről dühből bombázott, de a labda elkerülte a jobb felső sarkot.

33
Gól: Adrien Rabiot
33
Sárga lap: Isco
33

Megszerezte a vezetést a PSG. Kylian Mbappé jobboldali beadását Nacho rossz helyre rúgta ki, a második hullámban érkező Adrien Rabiot pedig 13 méterről a léc alá helyezett a tehetetlen Keylor Navas mellett.

32

Isco öklelte fel Giovani Lo Celsót, ez is sárga.

30

Neymar szólózott a baloldalon, majd egy befele cselt követően 18 méterről lőtt, de eltörte a labdát, amely így Keylor Navas kezébe gurult.

29

A Liverpool már 2-0-ra vezet Portóban. Ezúttal Mohamed Salah volt a gólszerző.

28

A mérkőzés első ziccere Cristiano Ronaldóé. Egy gyors kontra végén Marcelo tálalt tökéletes keresztlabdát a portugál elé, aki át akarta nyesni Alphonse Areola fölött, azonban a PSG kapusa remek ütemben érkezett, és bravúros reflexmozdulattal hárított.

26

A másik mérkőzésen a Liverpool Sadio Mané góljával megszerezte a vezetést a Porto otthonában.

25
Sárga lap: Giovani Lo Celso
25

Giovani Lo Celso sarokkal passzolt hátra, Isco megszerezte a labdát és kapura tört. Az argentin középpályás hátulról felrúgta, amiért sárga lapot kapott.

22
Cristiano Ronaldo és Neymar szemezése a meccs előtt

20

Az utóbbi percekben nem volt helyzet, és ami ennél is szokatlanabb, hogy Neymarnak sem pakolt oda senki.

18
Neymar és Nacho nem bír magával

17

Neymar tört be a tizenhatoson belülre, az alapvonalról középre lőtt, de a labda levágódott Nacho hátáról. A brazil csatár tizenegyest reklamált, de rajta kívül senki nem bízott ebben.

15
Sárga lap: Neymar
14

Most lett elege Neymarnak. A világ legdrágább játékosa keményen odarúgott Nachonak, nyilván volt ebben némi törlesztés az első negyedóra megpróbáltatásai után.

12

Neymar kapott labdát a baloldalon, majd élesen középre lőtt az érkező Edinson Cavani felé, azonban Raphael Varane az utolsó pillanatban elpöckölte a labdát az uruguayi csatár elől.

11

Marcelo egyelőre folytatja a játékot, de láthatóan fájdalmai vannak. Dani Carvajal eltiltása után óriási érvágás lenne a Real Madridnak, ha a jobb hátvédje után a másik kezdő szélsővédőjét is elvesztené.

9

Úgy tűnik, komoly veszteség érheti a Real Madridot. Dani Alves szerelte a balszélen felfutó Macelót, azonban az ütközés következtében a madridi védő lent maradt a földön. Egyelőre ápolni kell.

7

Az első PSG helyzet. A balhátvéd Yuri Berchiche kapott labdát a madridi tizenhatos csücskében, majd egy pattanás után lőtt, de a labda méterekkel elkerülte Keylor Navas kapuját.

6

Nacho keményen odalépett a bal oldalon elhúzó Neymarnak. A brazil világsztárt eddig keményen osztják.

5

Óriási lendülettel kezd a Real Madrid. Kroos 18 méterről leadott lövését Areola rossz helyre ütötte, de szerencséjére Yuri Berchiche szögletre vágta a labdát.

3

A mérkőzés helyzete Cristiano Ronaldóé. A portugál támadó a jobb oldalon kapott kiugratást, majd egy pattanás után éles szögből, 14 méterről tüzelt, de a labda jócskán elkerülte Areola kapuját.

1

A madridik azonnal letámadják a vendégeket. Isco átadása után Toni Kroos próbált tizenegyest kiharcolni, de a játékvezető nem ette meg a német műesését.

1

A PSG kezdte a mérkőzést!

0

Érdekesség, hogy a világ legdrágább futballistájáról hetek óta az a pletyka járja, hogy a
következő idényt már a Real Madridban kezdi meg, ugyanakkor a PSG katari tulajdonosa csak abban
az esetben lenne hajlandó eladni őt, ha előtte BL-győzelemre vezeti a párizsiakat.

0

A párharc két kulcsfigurája az ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo, illetve Neymar lehet: a
Real portugál sztárja a BL történetének első játékosaként mind a hat csoportmérkőzésen
eredményes volt, 9 találattal toronymagasan vezeti a góllövőlistát. Neymar hatszor talált az
ellenfelek kapujába, összességében pedig 27 eddigi fellépésén 27 gólja mellett 14 gólpassza is
van a PSG színeiben.

0

A Real Madrid legutóbbi 17 hazai európai kupamérkőzésén nem talált legyőzőre, most azonban az a
PSG utazik hozzá, amely a csoportkörben rekordot jelentő 25 gólt szerzett.

0

A Real Madrid 2005 és 2010 között sorozatban hatszor bukott el a legjobb 16 között, azóta
azonban minden évben eljutott legalább a legjobb nyolcig.

0

A Real Madrid és a Paris Saint-Germain legutóbb a 2015/16-os idény csoportkörében találkozott
egymással: Párizsban gól nélküli döntetlent játszottak egymással, míg a Santiago Bernabeu
Stadionban a hazaiak örülhettek Nacho 35. percben szerzett gólját követően. Két egyenes
kieséses párharcukat azonban mindkétszer a PSG nyerte: az UEFA Kupa 1992/93-as kiírásának
negyeddöntőjében, illetve egy évvel később a Kupagyőztesek Európa Kupájának negyeddöntőjében is
a franciák ünnepelhettek továbbjutást.

0

A kupakudarcot követően azonban Zinedine Zidane együttese magára talált, a Valenciát 4-1-re, a Real Sociedadot pedig 5-2-re győzte le, igaz a kettő között "becsúszott" egy Levante elleni 2-2.

0

A nagyobb nyomás talán a legutóbbi két kiírás győztesén van, a La Ligában ugyanis 17 pontos a hátránya a listavezető Barcelonával szemben, míg a Király Kupában már a negyeddöntőben búcsúzott a Leganés ellenében.

0

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének slágerpárosítása a címvédő Real Madrid és a Paris Saint-Germain párharca, mindkét együttes a végső győzelemre esélyesek között szerepel, azaz a búcsúzó biztosan csalódásként éli meg a szezont. A szerdai első mérkőzést a Bernabeu Stadionban rendezik.