Madrid (Spanyolország), Estadio Santiago Bernabeu, 2017.05.02., 02:00

Atletico Madrid Atletico Madrid
KözvetítésCsapatok
161

Jövő szerdán máris visszavágó, addig viszont megrendezik a másik elődöntő mindkét meccsét: ezen a szerdán Monaco–Juventus, aztán jövő kedden visszavágó Torinóban.

160

Ez volt Ronaldo 42. mesterhármasa a Realban.

107

Iscónak egyetlen rossz passza nem volt 45 perc alatt.

105

Casemiro így nézett ki a félidő végén:

99

Az AS szerint beszóltak Dani Parejónak a meccs előtt. Parejo szombaton hatalmas szabadrúgás gólt lőtt a Valencia színeiben, nyolc perccel a lefújás előtt 1-1-re állt a bajnoki. Aztán a Real megszerezte a győztes gólt, így ismét lépéselőnyben van a Barcával szemben, ha az elmaradt meccseit figyelembe vesszük. "Majdnem elvetted a bajnoki címünket!" - mordultak Parejóra a drukkerek. A Valencia-focista a Real-akadémián nőtt föl, és Atlético-szimpatizánsnak vallja magát.

94

Az Atlético panaszt tett a meccs elején látott realos drapi miatt, amelyen a két BL-döntőre utalva azt kérdezték: Milyen érzés (veszíteni)? A Marca UEFA-forrásokra hivatkozva azt írja, komoly szanckció biztosan nem lesz, mert bár "az üzenet szándéka sértő, nem használ erős szavakat".

94

A szünetben Carvajal helyére Nacho áll majd be, várhatóan ő is húzódik majd ki a szélre.

93

Oblak felível, Atkinson a sípjába fúj. Ronaldo mesterhármast lőtt, a Real a döntő küszöbén.

93

Modric szabálytalan, jöhet az Atlético a saját térfeléről.

92

Három perc a ráadás, a szögletből nem lett semmi, de azóta is a Realnál a labda.

91

Szöglet a Realnak.

89

Ívelget előre az Atlético, Godín is előremegy, éppen ő fejel, 17-ről egész jó, de nem gól.

87

Modric érkezik Marcelo nyesett keresztlabdájára, és kis híján bevágja a negyediket.

87

Most nagyon észnél kellene lennie az Atléticónak, egy idegenbeli góllal visszahozná az esélyeit.

86
Gól: Cristiano Ronaldo
86
Assist: Lucas Vazquez
84

A második félidő eseménytelenebb, de vadabb lett az elsőnél, a Real mégis eldönti a meccset egy gyors kontrával. Lucas Vázquez passzol vissza az alapvonalról, Asensio átlépi a labdát, Ronaldo meg a kapuba küldi.

83
Sárga lap: Stefan Savic
82

Megy előre az Atlético, de helyzetig nem jut el. Egy gyors kontra végén Ronaldo lép oda Savicnak, lap, jogos.

81

Asensio parádés csellel ráz le két embert, majd a beadása is jó, Lucas Vazquez nem tud a kapuba pörgetni.

79

Már egyik félnek sincs cseréje.

78

Koke tapos most oda Modricnak. Nem adják ingyen azt a BL-döntőt egyik részről sem.

78

Most már volt két nagy helyzete az Atléticónak is.

77
Csere le: Karim Benzema
77

Lucas Vázquez áll Benzema helyére.

76

Megint Casemiro a tömegjelent szenvedő alanya.

75

Marcelo buktat, szabadrúgás jobbról, 25-re az alapvonaltól.

73
73
Assist: Karim Benzema
73

Filipe Luison ment át Ronaldo némi szerencsével.

73

Ronaldo bombagólt lőtt. Kicsit elcsúszott az Atlético védekezése, Benzemához eljutott a labda, ő továbbpöccintette Ronaldónak, aki átment a védőjén, és irgalmatlanul beverte a léc alá.

72

Asensio máris jelentkezik egy veszélyes beadással, de kifejelik a védők.

71

Most viszont Atlético szabadrúgás, de nyomban szabadrúgás kifelé, Savic húzódott előre sikertelenül.

70

Most Modricnak rúgnak oda kétszer egymás után, nagyon pipa a közönség, amely pont jól láthatott mindent az oldalvonal mellett.

69

Nachót aprítják rendesen, most Gaitán pakolt oda.

68
Csere le: Isco
68
Csere le: Yannick Carrasco
68

Carrascót Correa váltja, az Atléticónak nincs több cseréje.

67

Iscót lekapja Zidane, Asensio áll a helyére.

67

Benzema lövi az égbe Kroos remek passzát.

64

Győzködik Atkinsont, hogy Iscót állítsák ki, noha ezúttal nem volt szabálytalan Koke ellenében.

63

Godín remekül lefüleli a hosszan előreküldött labdákat, és most mintha az Atlético akarata érvényesülne. Egyelőre nincs kilátásban ennél nagyobb különbségű győzelem.

61

Koke gyenge távoli lövése borzolja a kedélyeket. Illetve inkább az, hogy eddig fél helyzete sem volt a Realnak ebben a játékrészben.

59

Carrasco sprintel egy nagyot, de Nacho megelőzi.

57

Beszorítja kicsit az Atlético a Realt, Carrasco felszabadít végül.

55

Megyeget előre a Real, de ebben most semmi átütőerő nincs, talán nem is véletlenül hagyja passzolgatni az Atlético a Realt.

54

Kroos hazaad 70 méterről, de ez tűnt biztosnak.

53
Sárga lap: Saul Niguez
53

Nacho eddig remekül pótolja Carvajalt, kiharcol egy sárgát Saúlnak.

52

Benzema elől tisztáz szögletre két, gyorsvonat sebességével érkező vendégvédő.

51

Isco egymaga nem bír két Atlético-védővel. Nincs helyzet.

48
Sárga lap: Isco
48

Lucas lábára rátart Isco, sárga lap. Felesleges és durva szabálytalanság volt.

48

Most (a védővonalig) hagyják egymást gurigázni a csapatok.

47

Vége az első félidőnek.

47

Ismét ápolás, Carvajal ért a földre csúnyán. Pedig ő kulcsszereplő a szélen vezetett akcióknál. Szünetben lesz dolga a hazai orvosi stábnak.

46
Csere le: Daniel Carvajal
46

Kezdődik a második félidő.

46

Valóságos díjbirkózás zajlik az ötösnél Kroos szöglete után. Az ellenakció végén Carvajal sérül meg.

45

Ronaldo most védőfeladatokat lát el a bal szélen.

44

Visszatért a megtépázott brazil. Bő egy hete a Clásicón Messivel történt ugyanez az első félidőben, az argentin gólokkal vett revánsot.

43

Casemirót kint ápolják, tíz emberrel a Real.

42

Casemiro marad lent, ápolni kell, Godín és Ramos közé szorult egy fejesnél, csoda, hogy életben van.

41

Ronaldo felszabadítás helyet szögletre ment, talán élete legrosszabb labdaérintése volt.

39

Hosszú ideje nem került helyzetbe a Real, Benzema és Modric veszélyes lövését leszámítva a gól óta nem sok minden történt.

37

Az Atletico játékosai kompromisszumok nélkül támadnak vissza, most megint sokkal nehezebb a Real dolga.

35

Néhány percnyi Real labdázgatás. Volt, hogy a legelőrébb lévő Atleti-játékos 35 méterre volt a saját kapujától. Helyzetig azonban nem jut a blanco tiki-taka.

32

Griezmann ravasz löbbölését Godín eléri, de irányítani nem tudja.

31

Carrasco lábát húzza ki Carvajal 25 méterre a Real kapujától. Szabadrúgás középről.

28

Ezekben a percekben érvényesül az Atlético letámadása, aztán Ronaldo húzogat a bal oldalon, Benzema hátravetődve húzza vissza a labdát, alig mellé.

27

CR7 már 50 gólt lőtt a BL kieséses szakaszában, az első, akinek sikerült idáig jutnia.

26
Sárga lap: Koke
26

Megvan az első lap: Koke rántja vissza Modricot. Sárgával való eltiltás senkit nem fenyeget a mezőnyben.

25

Hoppá: a lövések száma 9-0, ebből kaput eltaláló 6-0. Mondhatni, a meccs első negyede a Realé volt.

24

Modric megy rá egy kipattanóra, és kicsivel a jobb alsó mellé lő.

23

A gól.

22

Az Atlético szöglete sem sült el túl jól.

21

C. Ronaldo pillanatnyilag több BL-gólt lőtt, mint az Atlético Madrid (101-100). Döbbenet.

19

Az Atlético most visszazár, nehezen megy előre a Real.

17

És most Keylor Navas védett bravúrral, Gameirót szöktették. Hihetetlen meccs. Már újabb Real-szöglet azóta.

17

Oblak most Isco lövését védi.

16

Eddig három nagy helyzetből egy ment be a Realnak.

16

Oblak bravúrral védi Varane csúsztatását.

16

Újabb szöglet, a nézők büntetőt reklamálnak kezezés címszóval, de nem ők döntenek.

15

Egyetlen másodperc szünet nincs, a letámadások miatt lényegében minden megmozdulás élet-halál kérdés. Egy Real-szögletnél lehet szusszanni.

13

Félelmetes a tempó, bár most vagy egy percig a kezőkörben ment a harc.

12

A gól óta próbálkozott picit az Atlético, de nem jutott át az utolsó védővonalon.

10
10
Assist: Casemiro
10

Ronaldo befejeli Casemiro beadását, az első komolyabb támadássorozat gólt eredményez.

9

Most nyomást gyakorol a Real, újabb szöglet.

8

Ronaldo ellen másodszor szabálytalankodnak.

7

Óriási helyzet egy Carvajal-Isco összjáték végén (Benzema majdnem beveri a kipattanót), Kroos szöglete ezúttal nem veszélyes.

5

Egyelőre az Atleti akarata érvényesül, védekezésben visszazár, majd letámad, a Realnak a labdakihozatal is gond. Kérdés, meddig lehet bírni erővel ezt a fajta játékot.

3

Letámad az Atlético, meg is zavarja a Realt, de a védők visszaszerzik a labdát. Aztán Ronaldo lő messziről csúnyán fölé, ez volt az első próbálkozás. De mikor lesz az első veszélyes?

1

A vendégek sárga-fekete mezben játszanak, a Real a hagyományos hófehér dresszében. Egyelőre csak gyötrik egymást a fiúk, helyzet még nem volt.

1

Az Atlético kezdte a játékot.

0

Simeone és Zidane lepacsizott egymással, de a két klub elnöke is együtt ebédelt ma, tehát csak a pályán van keménykedés a két klub közt.

0

Mondhatni az egész stadion egyetlen nagy élőkép, fantasztikus a hangulat.

0

Már jönnek ki a játékosok, a stadionban pazar élőkép fogadja őket.

0

Mondjátok, milyen veszíteni? - üzenik kajánul a Real-drukkerek az atléticósoknak, utalva az elmúlt évek BL-ütközeteire.

0

Ez még nem a meccs, csak a kapuralövéseket gyakorolják:

0

Szerdán, a másik elődöntőben Monaco–Juventus összecsapást rendeznek majd.

0

Az Atlético jobbhátvédje Lucas lesz, a Real Iscóval a kezdőben vonul pályára, 4-3-3-at fog játszani (az Atleti 4-4-2-t).

0

Már a bemelegítésnél is van különbség a két csapat közt: a Real-játékosok labdás gyakorlatokat végeznek nagy nyugalomban, az atléticósok szinte rá sem néznek a labdára, nyújtásokat, sprinteket csinálnak - írja az UEFA a helyszínről.

0

Mindkét csapatnak vannak sérültjei. A Realnál Bale és Pepe sem játszhat, az Atléticónál pedig Juanfran, Giménez, Fernández és Vrsaljko. Inkább az Atlétinél jelent ez gondot: mindkét jobbhátvéd (Juanfran, Vrsaljko) sérült, de még a kényszermegoldás Giménez is. Márpedig a Real éppen a bal oldalon erős, ahol Marcelo lankadatlanul rohamoz.

0

A párharcról a többség úgy tartja, hogy két meccsen a Real az esélyesebb, noha Diego Simeone edző kezei alatt kiegyenlítetté vált a csata (7 győzelem, 8 vereség, 6 döntetlen, Atleti szempontból).

0

Legutóbb áprilisban, bajnokin meccseltek, a Bernabeuban. Akkor a Real ugyan jobban játszott, de több nagy helyzet kihagyása után az Atlético büntetett, 1-1 lett a végeredmény.

0

A két csapat az elmúlt három évben két döntőben is találkozott, mindkétszer a Real nyert, előbb hosszabbítás után, majd 11-esekkel. Közte egy negyeddöntőt is vívtak, ott 1-0-s összesítéssel ment tovább a Real.