A Szolnok megszerezte története második bajnoki címét, miután a férfi kosárlabda NB I három sikerig tartó döntőjének harmadik mérkőzésén is legyőzte a vendég Körmendet.

Eredmény, döntő, 3. mérkőzés:
Szolnoki Olaj KK - Lami-Véd-Körmend 89-54 (20-15, 23-5, 29-19, 17-15)
Szolnok, 2500 néző
v: Földházi, Papp, Benczur
pontszerzők: Kelley 14, Molnár A. 13, Hollins 12, Sabaliauskas 10, Cziczás 10/6, Frana 9, Rezák 6/6, Tóth V. 5/3, Jurkunas 4, Fülöp 4, Cseh 2, illetve Trummer 14/12, Kutasi 13/6, Ferencz 9/3, Mujanovic 6/3, Vavra 5, Máté 3/3, Tóth G. 2, Metelski 2
a párharc végeredménye: 3-0 a Szolnok javára.

Az eddigi két mérkőzést 62-59-re, illetve Körmenden 65-60-ra nyerő Szolnok szurkolói 1991 után a második bajnokavatásra készültek, a zsúfolásig telt tiszaligeti csarnokban már félórával a kezdés előtt elképesztő hangulat uralkodott.

A diadaluk óta kétszer - 1993-ban és 2000-ben - döntőző hazaiak ezúttal is főként litván és amerikai duójuk révén veszélyeztettek, ám a túloldalon a finálé mérkőzésein rendre fantasztikusan teljesítő Vavra újra nagy formát mutatott, Trummer és Ferencz pedig "szállította" a várt triplákat. Néhány lejárt vasi támadóidő következtében tíz perc elteltével a házigazdák kerültek előnybe.

A második negyedben maradt a szolnoki fölény, a remek védekezést eredményes akciók követték, így a vendégek 5 pontjára Pór Péter együttese 15-tel válaszolt. Hollins zsákolásával 17 pontra hízott az előny, a sérült Chauncey Leslie, Marqus Ledoux, Fodor Márton és Fodor Gergely nélkül küzdő Körmend pedig a szétesés jeleit mutatta. A félidőben már 43-20 volt az állás.

A félidei statisztikában a dobószázalék mindent elárult a két gárda közti különbségről: az alapszakaszgyőztes Szolnok 52, míg a másik piros-fekete alakulat mindössze 25 százalékkal célzott a mezőnyből.

Forrás: MTI

Kelley (j) volt a szolnoki diadal egyik fő letéteményese

Térfélcsere után Trummer és Vavra találatai ellenére folytatódott a Tisza-parti parádé, a különbség előbb 30 pontra duzzadt, majd 72-36-nál a vendégekéhez képest kétszer annyi (!) hazai pont állt az eredményjelzőn.

A 72-39-ről induló utolsó játékrész már a közönség álló ovációja közepette zajlott le, magyar és amerikai zászlók lengtek a konfettiben úszó tribünön, így az idén a Magyar Kupát is elhódító Szolnok ünnepi díszletek előtt, összesítésben 3-0-s "söpréssel" szerezte meg fennállásának második bajnoki aranyérmét.

A finálésorozat legjobbjává a szolnoki Thomas Kelleyt választották meg.

Pór Péter, a Szolnok vezetőedzője: "Nincs miről beszélni, a csapat és a közönség is rettenetesen akarta ezt a sikert. Az év elején a negyeddöntő volt a minimális cél, de azért a legjobb négy közé kerülésben is bíztunk. Kiváló összetartással és egymásért küzdéssel végül sikerült túlszárnyalnunk az elvárásokat."

Sabáli Balázs, a Körmend vezetőedzője: "Beigazolódott a félelmem, az otthoni vereség után sokat hibáztunk, gyengén támadtunk, és a második negyedtől már egyénileg akartuk megnyerni a meccset. Ezzel együtt nagyszerű tavaszt produkáltunk, gratulálok a fiúknak."