A címvédő Brno meglepetésre a négyes döntőbe sem jutott be a női kosárlabda Euroligában, miután a Rátgéber László által is segített Szpartak Moszkva már a legjobb nyolc között búcsúztatta.

Az európai szövetség honlapja szerint a két sikerig tartó párharc első felvonásában a nyolcaddöntőben a MiZo Pécset verő csehek nyertek Oroszországban (58-73), ám az exsoproni Natalia Hejkova együttese - amelyet tanácsadóként két hete a pécsi mester is segített - kiegyenlített Brnóban (63-81). A mindent eldöntő harmadik mérkőzésen a moszkvaiak 72-59-re győztek otthon, ezzel fennállásuk során először bejutottak a Final Fourba.

A negyeddöntő másik hárommeccses párharcában a spanyol Valencia hosszabbítás után diadalmaskodott a török Fenerbahce vendégeként, főleg az amerikai DeLisha Milton 30 pontja és 13 lepattanója révén.