Nem bírt egymással sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban a japán és a magyar jégkorong-válogatott a ljubljanai divízió I-es világbajnokságon, büntetőkkel végül a Cortina-csapat nyert, s győzelemmel búcsúzott a vébétől.

Forrás: [origo] Összefoglaló

Eredmény, divízió I-es vb, 5. forduló:
Magyarország - Japán 4-3 (0-0, 1-2, 2-1, 0-0, 1-0) - szétütéssel
Ljubljana, Hala Tivoli, 600 néző
v.: Ravogyin (orosz)
gól: Horváth (22.59), Tokaji (43.02), Ladányi (45.57), Kovács Cs., illetve Ucsimaja (29.48), Imura (34.24), Nisiwaki (44.21)

Aki izgalmakra vágyott a ljubljanai divízió I-es jégkorong-világbajnokság zárónapján, annak nagyon sietnie kellett, szombaton ugyanis egy meccs bírt igazán téttel, a matinéidőpontban, 13 órakor rendezett brit-román mérkőzés.

A találkozó tétje a bennmaradás volt, de a szigetországiak a második harmadban ütött négy góllal gyorsan eldöntötték a találkozót. A 6-1es siker azt jelenti, hogy a román jégkorong-válogatott búcsúzott a divízió I-es osztálytól.

Ezt követően lépett jégre a biztos második helyen végző magyar együttes, amely a világranglistán egy hellyel előrébb tanyázó, ám a vébén rendkívül gyenge formát futó Japánnal mérte össze erejét.

Az első harmadban elképesztő magyar fölény dominált, 13:4-es kapura lövési arány ellenére azonban 0-0-lal zárult a 20 perc - sőt, a legnagyobb védést Budai Krisztiánnak kellett bemutatnia.

A második harmad második percében Szuzuki ütötte meg bottal Palkovicsot, akinek felszakadt a szája: a 2+2 perces büntetést Horváth András használta ki, a kék vonalról megeresztett sunyi, lapos lövése a jól védő Haruna lábai között vánszorgott a kapuba (1-0).

Nem jött viszont a folytatás, hiába folytatódott a magyar fölény, Kangyal kiállítását Ucsijama használta ki a 30. percben, igaz, ehhez kellett Budai ügyetlenkedése is (1-1). Aztán Horváth András hagyta el botját, dühében lerántotta az egyik japán csatárt, az előnyt pedig Imura váltotta gólra (1-2). A játékrész végén még Ladányi próbálkozott kétszer, eredménytelenül.

A harmadik harmad elején Tokaji gyorsan egyenlített, ám Svasznek nagy hibáját kihasználva Nisiwaki gyorsan visszavette a vezetést. Cortina dühöngött a kispadon, de csak másfél percig, hiszen Ladányi bombagóllal ismét ikszre hozta a mérkőzést (3-3).

A hosszabbításban nem esett gól, következhettek a büntetők. Omara elsőként fölé lőtte a korongot, Palkovics löketét Haruna védte. Maszato a bal felsőbe bikázott, Ladányi okosan laposan tette ugyanezt. Nisiwaki próbálkozását Budai fogta, Ocskay a japán kapusba bombázott.

A negyedik kört mi kezdtük, Kovács Csaba okosan emelt a hálóba, Domeki kihagyta, majd az ötödik körben ismét ő próbálkozott, Budai azonban az ütőjével kinyúlva hárított, s eldöntötte a mérkőzést. A magyar válogatott (amint az már csütörtökön eldőlt) a második helyen zárt, Japán lett a harmadik.