AZ NB II vasárnap délutáni meccsén a Debrecen Siófokon játszott 1-1-es döntetlent, ezzel továbbra is veretlen. Soroksáron nyert a Nyíregyháza, amely így továbbra is hibátlan, ezzel vezeti a tabellát.

A Debrecen a Budaörs és a DEAC elleni sikerek után érkezett Siófokra. A balatoni csapat két vereség után szerezte meg első pontját.

A rekkenő hőségben sokan látogattak ki a siófoki stadionba, ahol azt láthatták, hogy a Debrecen magabiztosan játszva kezdte a meccset. Az első félidőben Tischler Patriknak volt több helyzete, első alkalommal lesről talált a kapuba, de a hosszabbítás pillanataiban egy hazai hibát kihasználva a léc alá bombázott.

A második félidőben is a Siófok fokozatosan feljavult, a hajrában pedig ki is egyenlített. Egy beadás után Sós Bence aludt el, Kiss Balázs pedig lecsapott a labdára, és Zöldesi mellett a debreceni kapuba lőtt. Ez volt az első gól, amit az új szezonban kapott a DVSC,

BFC Siófok–Debreceni VSC 1–1 (Kiss 83., ill. Tischler 45.)