Kétgólos hátrányból egyenlített a Milan az utolsó percekben - videó

fbl Horizontal
Spal's Italian forward Sergio Floccari (L) and AC Milan's Danish defender Simon Kjaer go for a header during the Italian Cup (Coppa Italia) round of 16 football match AC Milan vs SPAL on January 15, 2020 at the San Siro stadium in Milan. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának meglepetését a nemzetközi kupaszereplésért küzdő AC Milan szállította azzal, hogy a kiesés ellen küzdő Spal ellen csak 2-2-s döntetlent ért el. A Sassuolo 3-1-re verte idegenben a Fiorentinát, a Sampdoria pedig a Leccét 2-1-re, míg a Verona hazai pályán győzte le 3-2-re a Parmát. Szerdán még korábban az Inter 6-0-ra kiütötte a Brescia csapatát.

A milánóiak Ibrahimovic nélkül, a svéd klasszissal a kispadon kezdték a találkozót, amelynek már a 13. percében hátrányba kerültek, miután a hazai együttes egy flipper játékra emlékeztető jelenetsor után szerezte meg a vezetést Valoti révén.

Bő negyedórával később a Spal megduplázta az előnyt, de ezúttal egy bombagólt lőttek Floccarinak köszönhetően, 2-0-ra módosítva az állást.

Hét perccel később a Milan szépített, de a bíró utólag érvénytelenítette a találatot leshelyzet miatt. Ezután sem volt még vége az első félidőnek, a 43. percben a hazaiaktól Marco D'Alessandro mehetett idő előtt zuhanyozni egy durva becsúszás után.

A Milan a második félidőben mindent megtett azért, hogy pontot, pontokat szerezzen, négyet is cserélt, többek között Ibrahimovic is beállt a 65. percben. A nagyobb nyomásnak meg is lett az eredménye, a 79. percben a szintén csereként beállt Leao talált be, 2-1-re módosítva az eredményt.

A 84. percben a hazaiak mestere, Luigi Di Biagio megkapta a játékvezetőtől a második sárga lapját, így el kellett hagynia a pályát, illetve annak szélét. Ilyet sem sűrűn lehet látni olasz bajnokikon.

A találkozó még tartogatott meglepetéseket, a 94. perc elején egy Milan támadás végén a hazaiak védője kétségbeesett mozdulattal próbált egy beadást kirúgni az alapvonalon túlra, azonban a saját kapujába talált, így 2-2 lett a mérkőzés vége.