Sorozatban nyolcadszor bajnok a Bayern München

Robert Lewandowski
Bayern Munich's Polish forward Robert Lewandowski (L) scores the opening goal during the German first division Bundesliga football match SV Werder Bremen v FC Bayern Munich on June 16, 2020 in Bremen, northern Germany. (Photo by Martin MEISSNER / POOL / AFP) / DFL REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS AS IMAGE SEQUENCES AND/OR QUASI-VIDEO
A Bayern München 1-0-ra legyőzte a Werder Bremen csapatát a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának kedd esti mérkőzésén. Hansi Flick csapata ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a Bundesligában.

Mivel a rekordbajnok Bayern Münchennek hét pont előnye volt a Borussia Dortmunddal szemben három fordulóval a Bundesliga vége előtt, Hansi Flick csapata egy újabb győzelemmel biztossá tehette bajnoki elsőségét.

A sorozatban nyolcadik bajnoki címükre törő bajorok a

Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Gnabry, Th. Müller, Coman - Lewandowski

kezdővel léptek pályára a kiesés szélén álló Werder Bremen otthonában.

Robert Lewandowski ezúttal is gólt szerzett Forrás: AFP/Martin Meissner

Az első veszélyes helyzet a hazaiak előtt adódott. A 19. percben Maximilian Eggestein távoli lövése alig kerülte el Neuer kapuját. Pár perccel később már a bajoroknak is megvolt az első lehetőségük: Thomas Müller beadása után Coman fejelt nem sokkal mellé.

A Bayernnek sokáig meggyűlt a baja a brémaiak védekezésével, azonban

a 43. percben Robert Lewandowski góljával megszerezte a vezetést a vendégcsapat.

A lengyel támadó szezonbeli 31. gólja előtt a leshatárról lépett ki, és váltotta gólra Jerome Boateng kiváló passzát.

A lengyel támadó ezzel pályafutása legeredményesebb kiírását teljesíti a Bundesligában. Az egyéni rekordja a 2015-16-os és a 2016-17-es idényekből származott, melyeket egyaránt 30-30 találattal zárt. A szünetig már nem esett több gól, így a Bayern a szünetre még közelebb került a bajnoki címhez.

A második játékrész elején Lewandowski egymaga eldönthette volna a fontosabb kérdéseket, azonban előbb lesről talált a kapuba, majd közelről pontatlanul fejelt. A két csapat közötti játékbeli különbség percről percre egyre nagyobb lett, mégis a Werder került emberelőnybe, miután Alphonso Davies a 79. percben megkapta második sárga lapját.

Ismét bajnok a Bayern München Forrás: AFP/Martin Meissner

A Bayern München 1-0-ra legyőzte a Werder Brement, amivel immáron 18 mérkőzéses veretlenségi sorozatot számlál a Bundesligában. Ami ennél fontosabb:

a bajorok sorozatban nyolcadik, összesen 30. német bajnoki címüket szerezték meg.